زهرا صدیقی همدانی، ۳۱ ساله و الهام چوبدار، ۲۴ ساله، دو فعال اقلیت‌های جنسی و جنسیتی به اتهام «افساد فی الارض از طریق ترویج همجنسگرایی» با حکم دادگاه انقلاب ارومیه به اعدام محکوم شدند.

صدایشان باشیم !
#الهام_چوبدار و #زهرا_صدیقی_همدانی به اعدام محکوم شدند!

♦️زهرا زن جوان ۳۱ سالە و اهل نقده که در مرز ترکیه در تاریخ ۵ آبان ۱۴۰۰ توسط سپاه بازداشت شده و از آن زمان در زندان بسر می برد، به اعدام محکوم شده است.
♦️الهام چوبدار اهل اورمیه است و در زندان قرار دارد و او نیز محکوم به اعدام شده است.
♦️هر دوی این زندانیان سیاسی که مدافع حقوق اقلیت های جنسی (ال جی بی تی کیو) هستند را به جرم تبلیغ همجنسگرایی، تبلیغ مسیحیت محکوم به اعدام کرده اند.
📌📌اما آن چه که واضح است هیچ اقلیتی چه دینی و چه جنسی در نظام سرکوبگر جمهوری اسلامی حق نفس کشیدن ندارند. وقتی رئیسی رئیس جمهورشان هم جنس گرایی را « هم جنس بازی» می نامد، وقتی او اقلیت های جنسی را به عنوان فاسدین اخلاقی معرفی می کند، واضح است که هیچ حقی را برای عقاید زهرا و الهام قائل نیستند.

در قوانین جنایتبار جمهوری اسلامی ، اساساً دگراندیش و دگرباش بودن جرم است. در این میان اگر فردی با گرایشات جنسی متفاوت برای احقاق حقوق دگرباشان جنسی فعالیت کند، جرمش نابخشودنی و حکمش اعدام است.

صدور حکم اعدام برای این دو فعال حقوق همجنسگرایان در حالی صورت میگیرد که از یکطرف اقشار مختلف مردم با اعتراضات گسترده مطالبه‌گری میکنند و از طرف دیگر رئیسی قاتل، که با وقاحت تمام میخواهد به اجلاس سران سازمان ملل برود، از سر ترس از رشد اعتراضات دگرباشان جنسی علیه خانواده ال.جی.بی.تی.کیو دست به نفرت پراکنی می زند.
در این شرایط که جمهوری اعدام اسلامی هر روزه هزاران طناب دار برای سرکوب مردم آزادیخواه آماده کرده است، باید همه فعالین سیاسی، حقوق بشری، فعالین حقوق زنان، فعالین حقوق همجنسگرایان، هنرمندان دگرباش جنسی و هر فردی که حقوق انسانی را مطالبه میکند با هر ابزاری و به هر طریقی با اعتراضات گسترده، متشکل و بین المللی از حقوق همجنسگرایان که بخشی از جامعه هستند دفاع کرده و مانع اجرای این احکام ضدانسانی شوند.

همچنین باید از جامعه جهانی خواست که نه تنها مانع ورود جلاد تحت پیگرد، رئیسی جنایتکار، به سازمان ملل متحد شوند، بلکه با بایکوت سیاسی جمهوری اسلامی در کنار مبارزات سرنگونی طلبانه مردم ایران بایستند.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: