قیام و اعتصاب عمومی مردم عراق وارد دوازدهمین روز خود شد گزارشی در این باره

گزارش

گزارشات میدانی در باره قیام مردم عراق حاکی از آنست که قیام مردم عراق به یک اعتصاب عمومی در کلیه بخش های کارگری، اداری، خدماتی و مدارس و دانشگاهها تبدیل شده است. و کلیه فعالیت ها در این بخش ها تعطیل است.
مردم بغداد با برپا کردن صدها چادر گوناگون در میدان التحریر بغداد جلوه های ادامه قیام را در ۲۴ ساعت شبانه روز نمایندگی می کنند. خانواده قربانیان مراسم های یادبود جانباخته گانشان را با برپا کردن چادر در میدان التحریر در آنجا برگزار می کنند و شعار تازه ائی به شعارهای تاکنونی اضافه شده است آنهم، محاکمه کلیه آمرین و عاملین کشتار بیش ۳۵۰ قربانی تظاهراتها و قیام امردم در عراق. تیم های پزشکی و تهیه مواد غذائی چادرهای خود را در میدان التحریر برپا کرده و شمار بسیار زیادی از زنان و دختران قهرمان با نهایت فداکاری در این تیم ها و رساندن کمک های اولیه به مجروحین فعالیت می کنند. نقش دختران و زنان در جریان قیام و فعالیت ها بسیار برجسته و چشم گیر است. تیم های امنیتی ادامه اعتصاب روزانه جاده های اصلی بغداد به کلیه شهرهای دور و بر را به کنترل خود در می آورند و از هرگونه ترددی که نشانه شکستن اعتصاب عمومی را برخود داشته باشد، جلوگیر می کنند.
چهار پل ارتباطی با منطقه سبز که محل استقرار دولت، پارلمان، برخی از وزارتخانه ها و سفارتخانه های کشورهای دیگر است با دیوارهای بتنی و نیروهای مجهز به پیشرفته ترین سلاحها مسدود و از آن حفاظت می شود. تلاش برای نفوذ به منظقه سبز توسط مردم بپاخواسته و یافتن راههای دیگری برای عبور از رودخانه دجله برای ورود به منطقه سبز همچنان ادامه دارد اما با وجود شمار زیادی قربانی این تلاشها تاکنون ناکام مانده است.
در استانهای دیگر کشور از جمله بصری، ناصریه، کربلا، نجف، ذی قار و … اعتصاب عمومی در جریان است و فعالیت کلیه کارگاه هها و کارخانه ها ، ادارات و مدارس و دانشگاهها و بخش خدمات کاملا” تعطیل است. در دیوانیه ورودی و خروجی پالایشگاه نفت مسدود و از تردد تانکرهای نفت جلوگیری می شود.
خواسته های قیام عبارت است از :
۱. کناره گیری دولت و انحلال پارلمان عراق،
۲. برگزاری انتخابات زودرس با قانون جدید انتخابات،
۳. تغییر قانون اساسی و یا موادی از
۴. و محاکمه و مجازات آمرین و عاملین کشتار مردم در جریان قیام و خروج قوای اشغالگر جمهوری اسلامی از عراق
در حال حاضر سران و نمایندگان حکومت توافقی عراق ( شیعه، سنی و کورد ) با مسئولیت رئیس جمهور برهم صلاح در اردبیل برای هماهنگی احزاب و سازمانهای کورد و موضع آنها نسبت به تغییر قانون اساسی ، رئیس مجلس با احزاب و سازمانهای سنی و همچنین دو بخش شیعه ( شیعیان طرفدار جمهوری اسلامی با مشاورین خود در جمهوری اسلامی و شیعیان عراقی مخالف جمهوری اسلامی ) در حال برگزاری نشست و اعلام موضع خود در باره تغییر قانون اساسی و پاسخ به خواسته های قیام کنندگان هستند.
در جریان درگیری های دیروز یعنی ۱۳ آبان ۷ نفر جان خود را از دست داده و ۳۵ نفر مجروح شده اند و در جریان تلاش برای تصرف کنسولگری جمهوری اسلامی در کربلا و تیراندازی نیروهای حشدالشعبی به مردم ۳ نفر جان خود را از دست داده اند. دیروز خط اینرتنت عراق به مدت ۱۲ ساعت کاملا” قطع شد.
قیام و اعتصاب عمومی همچنان ادامه دارد.
photo_2019-11-05_13-41-00.jpg

بدون دیدگاه

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

خبر
♦️ شکنجه عباس عسکری از بازداشت شدگان آبان ۹۸ جهت گرفتن اعتراف اجباری♦️

♦️عباس عسکری یکی از بازداشت شدگان اعتراضات آبان ۹۸ برای اعترافات اجباری مورد شکنجه های شدید قرار گرفته است. ♦️عباس عسکری ۳۴ ساله در اعتراضات آبان ۹۸ در اهواز دستگیر شد. وی پس از کشته شدن رضا نیسی نوجوان ۱۶ ساله در ۲۵ آبان ۹۸ که توسط نیروهای سپاه مورد …

خبر
🔴‏ شکایت زنده یاد نوید افکاری از وکیل مزدور تحمیلی، حمیدرضا جمشیدی اردکانی

زنده یاد نوید افکاری، در ۲۵ آذر ۱۳۹۸، از حمیدرضا جمشیدی اردکانی، وکیل دادگستری مزدور جمهوری اسلامی که با فشار دستگاه اطلاعاتی به وی تحمیل شده بود، به خاطر تبانی در تضییع حق و تأیید گزارش دروغین آگاهی و دیگر خیانت های این وکیل فاسد دادگستری، به دادستانی استان فارس …

خبر
ویدیو مراسم چهلم جانبخش راه آزادی مصطفی صالحی قهرمان قیام دی ماه ۹۶

ساعت ۴ و نیم بعدازظهر امروز پنجشنبه ۲۷شهریور ۱۳۹۹ مراسم باشکوه چهلم شهید مصطفی صالحی در گلزار شهدای کهریزسنگ برگزار شد. پنجشنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۹ ، مراسم باشکوه چهلم دلاورقیام مصطفی صالحی در گلزار شهدای کهریزسنگ برگزار شد. حدود ۱۰۰۰ تن از مردم، دوستان و آشنایان و خانواده این جانبخش …

ترجمه به زبانهای دیگر
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: