مادر رامین حسین پناهی جایزه‌اش را به مادران قربانیان اعتراضات اخیر تقدیم کرد

سازمان خیریه صلح که یک سازمان رسمی در اقلیم کردستان عراق و همچنین ژنو است، روز گذشته در اربیل طی مراسمی با حضور اکثر احزاب، نماینده هایی از مجلس کردستان ، برخی از کنسولگری‌ها و شخصیت های سیاسی و هنری جایزه صلح_آشتی را به #شرافت_زرینی، معروف به #دایه_شریفه، مادر رامین حسین پناهی اهدا کرد.

#رامین_حسین‌پناهی فعال سیاسی کرد است که به اتهام بغی وعضویت در حزب کومله از سوی دادگاه انقلاب سنندج به اعدام محکوم شد. رامین و خانواده او اتهامات مطرح شده را رد کردند اما حکم اعدام او بدون اطلاع به وکیل و خانواده‌اش اجرا شد.

مادر رامین حسین پناهی درجریان رسیدگی به پرونده فرزندش در شبکه‌های اجتماعی دست به افشاگری زد و برای لغو حکم اعدام پسرش تلاش کرد. حالا دایە شریفە بخاطر پیگیری فعالانه در پرونده فرزندش رامین حسین پناهی و همچنین تلاش برای لغو حکم اعدام در ایران و شرکت فعالانه در کمپین بخشش در کردستان ایران برنده این جایزه شده است.

پاسپورت دایە شریفە به خاطر همین تلاش‌های انسان‌دوستانه از سوی وزارت اطلاعات ضبط‌ شده و به همین دلیل نتوانست برای دریافت جایزه‌اش به اربیل برود. پسرش امجد حسین پناهی به جای مادر جایزه را دریافت کرد و طی‌ پیامی اعلام کردند که دایه شریفه جایزەاش را بە تمام مادران جانباختگان اعتراضات اخیر در ایران تقدیم کرده است.

شرافت زرینی که در کردستان به دایه شریفه معروف است بعد از #اعدام فرزندش هم علیه حکم اعدام فعال بوده و هم یکی از چهره‌هایی بوده که برای بخشش کسانی که حکم اعدام داشتند، تلاش فراوانی کرده است. تلاش‌هایش هم بی ثمر نبوده و تاکنون چندین نفر با تلاش های وی و دیگر فعالان کرد، از اعدام رهایی یافته‌اند

#اخبار_ایران #اعتراضات_پاییز_۹۸ #اعتراضات_سراسری

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: