ماموران شهرداری سنندج کارگری را زنده در آتش سوزاندند

f5

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، روزهای اخیر در فضای مجازی شایعاتی مبنی بر آتش زدن یک منزل مسکونی در میدان نبوت شهر سنندج که منجر به مرگ کارگر جوان در این منزل مسکونی شد در فضای مجازی منتشر شده و توجه افکار عمومی را به خود جلب کرد.

شاهدان عینی اعلام کردند: بعد از ظهر روز پنجشنبه مورخ ۲ شهریورماه نیروهای شهرداری سنندج در کوچه «لاله » میدان نبوت برای بازدید از ساخت و ساز غیرمجاز یک باب منزل مسکونی به این ناحیه اعزام و با اهالی این منزل وارد بحث شدند و صاحب این خانه را تهدید به تخریب ساختمان کرده اند. به گفته شاهدان، صاحب خانه برای جلوگیری از این امر، ۲ تن از کارگران را در ساختمان نگه داشته تا از وقوع حوادث احتمالی جلوگیری کند.

مسلح حسینی و امید حسینی ۲ کارگر این ساختمان بودند که بنا به خواسته صاحبخانه شب را در منزل مستقر شدند و در همان شب، نیروهای شهرداری به این مکان بازگشته و خانه را به آتش کشیدند. بر اثر این حادثه مسلح حسینی یکی از این ۲ کارگر دچار سوختگی ۷۰ درصد شد و کارگر دیگر نیز از ناحیه پا دچار سوختگی شدید شد.

روز دوشنبه مورخ ۶ شهریور مسلح حسینی که برای درمان به شهر تبریز منتقل شده بود پس از ۴ روز تحمل درد و رنج بر اثر شدت سوختگی جان خود را از دست داد. برای کسب اطلاعات بیشتر در این رابطه با یکی از اعضای شورای شهر تماس تلفنی برقرار کرده و جویای واقعیت موضوع شدیم:

کاظمی سرپرست شهرداری سنندج گفت: “همان طور که به مردم قول داده بودیم پیگیر این حادثه تلخ شدیم و مشخص شد که متاسفانه ۶ نفر از عوامل اجرایی شهرداری برروی فیبرهای موجود در محل بنزین ریخته که منجر به آتش سوزی شده است”. وی افزود: “با توجه به پیگیری های صورت گرفته این ۶ نفر شناسایی و تحویل اداره آگاهی داده شدند و معلوم شد که بحث خصومت شخصی در میان بوده است. در واقع صاحبخانه با یکی از نیروهای اجرایی شهرداری در جایگاه سی ان جی همکار بوده اند و بحث رشوه خواری در میان بوده است”.

کاظمی بیان کرد: “روز پنجشنبه ما پیگیری های لازم را انجام دادیم و فیلم های دوربین مدار بسته موجود در آنجا را بازرسی و شناسایی کردیم و دیروز عوامل این حادثه را تحویل آگاهی دادیم”. وی در ادامه گفت: “این عوامل از نیروهای شرکتی طرف قرار داد شهرداری بودند و شهرداری مسئولیت این حادثه را برعهده گرفته وهمچنان پیگیر این پرونده خواهیم بود”.

غریب سجادی عضو شورای شهر سنندج، نیز در این ارتباط به خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از سنندج، گفت: “اگر شهرداری کاری انجام می دهد باید عینی باشد و متاسفانه با توجه به شکایت صورت گرفته از سوی خانواده متوفی،یکی از این متهمان این حادثه از نیروهای اجرایی شهرداری است که با تشکیل پرونده در اداره آگاهی این قضیه در دست پیگیری است”.

وی افزود: “این منزل مسکونی غیر مجاز بوده وعوامل اجرایی شهرداری در این خصوص با صاحبخانه وارد بحث و مذاکره می شوند و متاسفانه این حادثه ناگوار رخ می دهد”.

سجادی بیان داشت: روز پنجشنبه مورخ ۹ شهریورماه برای بررسی این موضوع « کمیته نظارت » تشکیل خواهیم داد.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.