ما را به خاطر بیاور: پیام جمعی از زندانیان سیاسی زندان قرچک ورامین به مناسبت سالگرد آبان خونین

خبر

ما را به خاطر بیاور. ما را که تنها جوانانی بیست‌وچندساله‌ایم. مشت‌هامان گره کرده، قلب‌هامان مالامال از عشق و سرهایمان شوریده از شوق رهایی. قدم می‌گذاشتیم در کوچه‌پس‌کوچه‌های دل‌واپسی و اضطراب؛ با عبور از خیابان‌هایی که سالیان متمادی شاهد دردها و رنج‌های این شهر پرالتهاب بودند. در ذهن خود چشم‌های منتظر مادر و نگاه‌های پرسوال پدر را بی‌جواب گذاشته و مسیر را به امید قطره‌ای آزادی حتی در فریادی در نگاهی و یا در لبخندی می‌پیمودیم. ما را به خاطر بیاور، ما را که تنها جوانان بیست‌وچندساله‌ای بودیم. زمانی که آتش باورهایمان از لبالب وجودمان شعله می‌کشید؛ با سلاح خشم و فریاد مقابل هجوم گلوله و باتوم سینه سپر کردیم. با چشمان اشک‌آلود و گلویی سوزان و صدایی گرفته، در تلاطم قیام، زنجیرهای بردگی را تک به تک پاره کردیم؛ و خون رفقایمان گرمای خورشید سحرگاهی را در دل سیاهی شب‌های سرد و بی‌رحم نوید می‌دادند. ما را به خاطر بیاور؛ چرا که خون ریخته بر سنگفرش‌ها، نوشته‌های کنده‌کاری شده بر دیوارهای خاکستری زندان و واژه‌ی مظلوم آزادی که در کتابی میان انگشتانمان محبوس شده؛ اثبات وجودمان، هنوز در رگ و پی این شهر؛ آری، ردپای ما در گوشه‌گوشه‌ی شهر جامانده. نفس‌های ما از حنجره‌های دیگری بازمی‌تراود و فکرهای ما بر زبان‌های دیگری جاری است. اکنون تو کجای این قافله‌ای؟!

جمعی از زندانیان سیاسی زندان قرچک ورامین / آبان ۱۳۹۹

جمعی از #زندانیان‌سیاسی در #زندان‌قرچک‌ورامین عصر روز یکشنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۹ گرد هم آمدند و یاد جانباختگان #اعتراضات‌سراسری #آبان۹۸ را گرامی داشتند.

بدون دیدگاه

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

خبر
فوری شعار دانشجویان پلى تکنیک :«اینهمه سال جنایت، بسه دیگه ولایت»

فورى ⁩، دقایقى پیش، تهران: ‏نیروهاى امنیتى در ورودى پلى تکنیک را از بیرون به روى معترضان بسته اند تا آنها وارد خیابان نشوند. ‏ معترضان با شعار «بى شرف» و «اینهمه سال جنایت، بسه دیگه ولایت» علیه جمهورى اسلامى شعار مى دهند ‏

خبر
همبستگی نو با منصور اسانلو با نگاهی به زندگی سخت کارگران رانندگان و اتوبوسداران و کامیونداران

اعتراض و اعتصاب های مزدبگیران و راه های همبستگی پیرامون رسیدن به اعتصابا ت و اعتراضات با پروژه های هر اتوبوس یک چهار راه و همکاری دیگر مخالفان و ناراضیان با منصور اسانلو

خبر
🔴از دردهای سیستان و بلوچستان

اینجا خاک مردم زحمتکش بلوچ است. کمبود آب، عدم مدیریت، بی اعتنایی مسئولان وشرایط سخت، زندگی را برای این کشاورزان زحمتکش سخت تر کرده‌است. اما بی تردید، روزی نه چندان دور، فریاد این کشاورزان گرسنه به خشم تبدیل خواهد شد و حاصل این خشم مقدس، بهروزی زحمتکشان خواهد بود!

ترجمه به زبانهای دیگر
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: