f1

سایت اسپوتنیک (راشا تودی سابق) روز 13 اوت 2017 گزارشی زیر عنوان «افزایش بودجه برنامۀ موشکیایران» https://ir.sputniknews.com/iran/201708132769022-  منتشر کرد و نوشت : « نمایندگان مجلسایران با 240 رأی موافق کلیات طرح مقابله با اقدامات و تحریم های جدید آمریکا علیه ایران را به تصویبرساندند... براساس مصوبه نمایندگان دولت مکلف به اختصاص ۱۰ هزار میلیارد ریال بودجه به نیروی قدسسپاه پاسداران شد…»

بی گمان اختصاص این بودجه یعنی 10 هزار ملیارد ریال برابر با 304,469,614 دلار آمریکائی، معادل قیمت یکاف 22 آمریکائی هم نیست. حالا فرض کنیم که معادل قیمت 2 فروند اف 22 بدون هزینه های جانبی باشداختصاص این بودجه به سپاه پاسداران مشکل امنیت ملی ایران را حل نمی کند، با آگاهی به این امر که سپاهپاسداران چندی پیش 25 % از مخارج ساخت مساجد مورد نیاز ایران اسلامی به عهده گرفته بود. و از رویاین بودجه نیز احتمالاً بخشی را به ساخت مسجد اختصاص خواهد داد.

علاوه بر این نکته ای را که ما باید روی آن پافشاری کنیم، بینش استراتژیک این سپاه است که یک بینشاسلامی و طبیعتاً برای امنیت ملی ایران سم مرگباری بوده و هست. همان گونه که اساساً دین اسلام برایگسترش تمدن و پیشرفت سم مرگبار بوده و هست. در حالی که با توجه به تهدیدات معاصر علیه ایران، دستکم برای بالا بردن توان دفاعی ایران بهتر می بود بجای افزایش بودجه، سپاه پاسداران را ضمیمه ارتش ایرانمی کردند، یعنی حذف سپاه پاسداران به نفع انسجام و ارتقاء ارتش ایران که با وجود جمهوری اسلامی بهمثابه خطرناکترین دشمن ایرانیان و یا بطور کلی خطرناکترین عامل برای تمدن در ایران طی 1400 سال، ازبینش مدرن و خردگرائی برخوردار است. برتری و اعتبار ارتش کنونی ایران، دست کم در این بینش نهفته استکه قدرت نظامی را با شاخص نیروی ایمان و مدد غیبی نمی سنجد. نمایندگان مجلس در عین حال برایتضمین هر چه بیشتر امنیت ملی، امکان فروپاشی و رژیم اسلامی و در عین حال فروپاشی دین اسلامدرایران (تا احتمال ممنوعیت دین اسلام در ایران در قانون اساسی، به دلیلی خساراتی که به جامعۀ ایرانیوارد آورده) را به مثابه سناریوی فاجعه بار باید در نظر بگیرند و بر اساس چنین احتمالی اقداماتی را جایز بدانندتا تمهیدات امپریالیستی موجب حاکمیت اپوزیسیون های مستقر در غرب و «دموکراسی برای ایران» بر ایراننشود. به همین دلیل آزادی بیان و احزاب مردمی و مستقل و غیر دینی، و خروج ایران از وضعیت تک حزبی ازموشکهای ناکارآمد سپاه در مقابله با سپر دفاعی آمریکا خیلی مؤثر تر خواهد بود.

الغای حکم ارتداد و پایان بخشیدن به گروگان گیری اسلامی در سطح توده های عظیم مردم ایران براستیمی تواند برای ایرانیان معادل بودجۀ خود آمریکا برای ارتش آمریکا باشد که 300 ملیون دلار مجلس برایساختن منارۀ مسجد نیست بلکه 1000 ملیارد دلار است با این حساب که این بودجه در مدرنترین و پیشرفتهترین کشور جهان به ارتش آمریکا اختصاص می یابد. به این معنا که تأثیر بودجۀ یک ملیون دلار از دیدگاه تأثیرگذاری در آمریکا و ایران یکسان نیست. در حال حاضر اگر اتفاقی بیافتد، هر اتفاقی که به سرنگونی جمهوریاسلامی در ایران بیانجامد، اپوزیسیون های مزدور خائن که در خدمت امپریالیستها هستند اهرم کشور رابدست خواهند گرفت که هزاران بار از خود جمهوری اسلامی و دستگاه دین اسلام سرمایه دار برای ایرانخطرناکترند. گرچه دستگاه دین اسلام و رژیم اسلامی در ایران خدمات شایاتی به ایالات متحده عرضه میکند. برای مثال تعبیر مفهوم ومعنای جنگ در خاورمیانه به جنگ بین مذاهب. «ایران اسلامی» البته می دانیمو مثل روز و حتا در شب تاریک بر همگان آشکار است که اسلام  از روز اول به زور به ایرانیان تحمیل شد، و ایناسلام زورکیامروز  پای ثابت و خواهی نخواهیِ طرح آمریکا برای آتش زدن به هیزم اختلافات مذهبی ست. در حالی که آمریکا و نظام سرمایه داری جهانی اهداف دیگری را پی گیری می کنند، و حق با علی بود یا باعمر جزء مشغولیات فکری شان نیست و آخرین نکته ای که نباید فراموش کنیم این است که این مجلس کهبرای ارتقاء امنیت ملی چیزی شبیه 300 ملیون لار بودجه به سپاه اختصاص داده است، در مقایسه با بودجهای که برای خرید ارباس و بوئینگ، یعنی به نفع دشمنان ایران در نظر گرفته بسیار ناچیز و حتا مسخره به نظرمی رسد : تقریبا بیش از 31 ملیارد دلار برای اروپا و آمریکا. و یعنی 1,018,164,000,000,000 ریال (یک هیپرسوپر خیلی هزار ترلیون 164ملیارد ریال) برای دشمنان ایران، و فقط 10 هزار ملیارد ریال یعنی 300 ملیون دلاربرای ارتقاء امنیت ملی ایران. با این حساب من این مجلس را به خیانت به امنیت ملی ایران متهم می دانم.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: