مجید کاووسی فر، دلاوری که از او «گشت سر دار بلند»:

خبر

درسالگرد اعدام مجید و حسین کاووسی فر دو قهرمان ملی کشورمان یادشان را گرامی میداریم و با آنها همپیمان میشویم تا ریشه ظلم را برکنیم.

به یاد مجید کاووسی فر و لبخند تاریخی اش

تصویر زنده یاد مجید کاووسی فر هنگام اعدام، در حالیکه با لبخندی بر لب و روحیه ای استوار برای مردم دست تکان می دهد، به زودی در سراسر جهان مشهور شد.

زیباترین تصویر مجید در صحنه اعدام لبخند پیروزمند او در صحنه اعدام بود که در سینه تاریخ به ثبت رسید.

مجید کاووسی فر، جوان شجاع و دلاوری بود که در تاریخ ۱۱ مرداد ۱۳۸۴ قاضی جنایت کار و فاسد ولایت فقیه بنام حسن مقدس را در مقابل محل کارش در دادسرای ارشاد، در خیابان وزرا تهران به همراه برادرزاده‌اش، حسین کاووسی‌فر، در خیابان با شلیک گلوله به قتل رساند.

۱۱ مرداد، سالروز جانبخش را آزادی زنده یاد «مجید کاووسی فر»، رزمنده ی راه میهن، به دست رژیم جمهوری اسلامی در سال ۱۳۸۶ است.

قاضی جنایتکار کهریزک  مرتضوی مدعی شد که متهمان دارای سابقه چندین مورد سرقت مسلحانه از بانک‌ ها و غیره بوده‌اند اما با این وجود وی گفت مجید در آخرین گفتگو اظهار پشیمانی نکرده و اعلام داشته‌ است: «من به درجه‌ای از فهم و شعور رسیده‌ام و با برادرزاده‌ام حسین هم قسم شدم ریشه ظلم را خشک کنیم.»

با این وجود مرتضوی خودش کمی قبل از اعدام گفت: « تا همین لحظه آخر، این اشخاص به هیچ وجه از کرده‌هایشان پشیمان نبودند و میگفتند میخواستیم آنقدر مسئول و قاضی در این مملکت بکشیم تا اشک رئیس قوه قضاییه در بیاید»

مجید قبل از اعدام لبخند بر لب داشت و لحظاتی قبل از اعدام، با دست بسته، برای مردمی که در محل بودند، به علامت پیروزی دست تکان داد. او در آخرین کلماتش فریاد کشید:«مرد می‌میرم.»

مجید کاووسی فر، جوانی بود که در ۱۱ مرداد ۱۳۸۴، حسن احمدی مقدس، معاون دادستان تهران و رئیس مجتمع قضایی ارشاد (دادسرای منکرات خیابان وزرا) را که عامل زندان، شکنجه و اعدام بسیاری از مردم و کنشگران سیاسی و مدنی بود،

این قاضی جنایتکارعاوه بر صدور احکام ناعادلانه در خصوص نویسندگان معترض، یکی از دست اندرکاران کشتار زندانیان سیاسی در سال ۱۳۶۷ نیز بود.

به گفته منابع موثق و یکی از زندانیان سیاسی هم بند مجید کاووسی فر این قاضی فاسد علاوه بر جنایت های ذکر شده فردی بوده است که به دلیل داشتن سمت در بیدادسرای منکرات خیابان وزرا شخصا به دختران وبانوانی که تحت عناوین مختلفی چون بدحجابی ویا در میهمانی های مختلط دستگیر میشدند تعرض و حتی تچاوز میکرده است و برای آزار و اذیت بیشتر اچرای حکم شلاق را توسط مردان اجرا میکرده است ومجید کاووسی فر از تمام این مسایل مطلع بوده است و حتی قبل از اجرای  حکم اعدام مجید کاووسی فر وی را به ۷۴ ضربه شلاق محکوم کرده بود

وی با انجام عملیات گوناگونی بر ضد رژیم، با یاری برادرزاده اش حسین کاووسی فر، به نبردی نابرابر با رژیم جنایتکار جمهوری اسلامی دست زد.

مجید کاووسی فر به گفته دوستان اش شورشگری جوانمرد واز جنوب شهر تهران وزاده رنج وفقر بود وزمانی که مشاهده کرد قاضی جنایتکار مقدس که دم از اسلام  و دین وخدا میزند امادر واقع فردی فاسد است که به حتی به دختران اسیر زندانی هم رحمی ندارد و به آنها تعرض و دست درازی میکند تاب نیاورد و تصمیم گرفت شخصا عدالت را اجرا کند ….

گفته میشود مجید زمانی که به سفارت امریکا در امارات میرود توسط مزدوران و مزد بگیران ولایت وقیح شناسایی میشود و وی را به ایران برگردانده و در کمال بیرحمی وخشونت اعدام میکنند …

اما لبخند پیروزمندانه هنگام اعدام این عیار دلاور چراغ راه مبارزان وتمامی ستمدیدگان دادخواه است

خبرگزاری آبزرور عکسی منتشر کرد که قاضی مرتضوی جنایتکار مشغول تماشای صحنه اعدام مجید و حسین کاووسی فر است.

حضور مرتضوی در صحنه اعدام مجید کاوورسی فر

بعد از اعدام مجید عکس او بعنوان عکس دهه انتخاب شد.
رویترز در توضیح عکس نوشته است: رژیم ایران روز پنجشنبه هنگام تجمع صدها نفر از مردم، مجـید و حسین را بعلت کشتن یک قاضی که تعدادی از مخالفان را زندانی کرده بود به‌دار آویخت. مـجید کاووسی‌فر ، همراه با برادر زاده‌اش، در مرداد سال ۱۳۸۴ ، حسن مقدس، معاون دادستان تهران و سرپرست دادسرای ارشاد را در حالی که با اتوموبیل خود از دادسرا خارج می‌شد، به قتل رساند. مـجید در صحنه اعدام لبخند بر لب داشت و شجاعانه به سوی مرگ شتافت.

انتخاب عکس اعدام مجید و حسین کاووسی فر بعنوان عکس دهه توسط رویترز

درسالگرد اعدام مجید و حسین کاووسی فر دو قهرمان ملی کشورمان یادشان را گرامی میداریم و با آنها همپیمان میشویم تا ریشه ظلم را برکنیم.

ا

.jpg

 

-1-1-1024x576

 

 

بدون دیدگاه

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

خبر
پناهجوی ایرانی در ناکجاآباد؛ امید طوطیان از گرفتاری در بین دو گذرگاه مرزی می‌گوید

امید طوطیان، هنرمند پناهجوی ایرانی، از نیمه ماه سپتامبر در منطقه حائل در جزیره قبرس سرگردان است امید طوطیان، هنرمند ایرانی که جلای وطن کرده است، چند روزی است که در منطقه حائل در بین دو گذرگاه بین جمهوری قبرس و منطقه قبرس شمالی گرفتار شده است. او در اوایل …

خبر
🔴فوری : فیلم آتش زدن بیدادگاه ضدانقلاب شیرازمکانی که حکم ظالمانه ‌قتل نوید افکاری را صادر کرد

جوانان غیور شیراز بیدادگاه  ضدانقلاب مکانی که حکم ظالمانه ‌قتل نوید افکاری را صادر کرد به آتش کشیدند🔥✊ ایول ایول شیرای شیرازی   ساعتی قبل جوانان شرافتمند شیرازی دادگاه انقلاب محل صدور احکام ظالمانه علیه زندانیان سیاسی را به آتش کشیدند. ماموران خامنه‌ای بلافاصله وارد محل شدند و برای پاک‌کردن …

خبر
مزدوران رژیم در این ویدیو ها را شناسایی و به همه معرفی کنیم.

باشد که پاسخ جنایت هایشان را از مردم بگیرند. ‼️امیر سعیدی #کرمانشاه از مزدوران بسیجی گردان ضد شورش امام علی در کرمانشاه که نقش فعالی در سرکوب اعتراضات مردم و جوانان در کرمانشاه داشته است. هرگونه اطلاعات و مشخصات از این مزدور را در اختیار راسویاب قرار دهید. 🔸هشدار به …

ترجمه به زبانهای دیگر
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: