محاکمه گونن سگو، وزیر سابق دولت اسرائیل به اتهام جاسوسی برای ایران پشت درهای بسته آغاز شده است.

دادگستری اسرائیل آقای سگو را رسما به همکاری با دشمن، جاسوسی علیه اسرائیل و انتقال اطلاعات محرمانه به دشمن متهم کرده است.
سه قاضی به این پرونده رسیدگی می‌کنند و دلیل برپایی آن پشت درهای بسته حساسیت پرونده به دلایل امنیتی است.
آقای سگو از سال ۱۹۹۵ تا ۱۹۹۶ وزیر انرژی و زیرساخت‌های اسرائیل بود.
وزیر سابق اسرائیلی به اتهام جاسوسی برای ایران بازداشت شد
برخورد فضای مجازی اسرائیل با وزیر پیشین متهم به جاسوسی برای ایران
خبرگزاری فرانسه می‌گوید به خبرنگاران اجازه ورود به جلسه محاکمه داده نشده بود.
ادعانامه دادستانی که در اختیار رسانه‌ها قرار گرفته به دلیل محرمانه بودن پرونده با حذفیاتی همراه بوده است.
وکیلان آقای سگو از این وضعیت ابراز ناخرسندی کرده و گفته‌اند آنچه تا کنون در باره موکلشان منتشر شده، برداشت‌های غلطی ارائه می‌دهد.

به گفته شین‌بت، آقای سگو در شش سال دو بار با گذرنامه غیر اسرائیلی به تهران سفر کرده و با رابطان خود دیدار کرده است
روزنامه تایمز اسرائیل می‌گوید طبق ادعانامه منتشر شده، آقای سگو به جاسوسی از نوع درجه یک متهم شده که جرمی جدی‌تر از جاسوسی عادی است.
دادگاه می‌تواند آقای سگو را به اتهام خیانت به مرگ محکوم کند اما در اسرائیل فقط آدولف آیشمن، افسر بلندپایه آلمان نازی پس از محاکمه، اعدام شد.
طبق ادعانامه منتشر شده، آقای سگو “چندین گزارش” با هدف “ضربه زدن” به امنیت ملی اسرائیل در اختیار ایرانی‌ها قرار داده است. طبق این ادعانامه، آقای سگو از سال ۲۰۱۲ برای ایرانی‌ها کار کرده و چندین بار با رابطان ایرانی در کشورهای مختلف دیدار داشته است.
شین‌بت، سازمان اطلاعات داخلی اسرائیل گفته است آقای سگو در این شش سال دو بار با گذرنامه غیر اسرائیلی به تهران سفر کرده و با رابطان خود دیدار کرده است.
آقای سگو متهم است که اطلاعات مربوط به بازار انرژی، اماکن امنیتی، ساختمان‌ها، مقام‌های سیاسی و امنیتی در نهادهای مختلف را در اختیار ایرانی‌ها قرار داده است.
به نوشته روزنامه تایمز اسرائیل، آقای سگو اتهام اقدام علیه امنیت ملی اسرائیل را رد کرده و گفته است که او تلاش داشته به عنوان مامور دو جانبه عمل کند تا در کشورش از او به عنوان قهرمان یاد شود.
گونن سگو دارای سابقه محکومیت زندان به جرم قاچاق بیش از ۳۰ هزار قرص اکستاسی از هلند به اسرائیل و جعل گذرنامه photo_2018-07-05_17-05-54.jpgدیپلماتیک است.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

ترجمه به زبانهای دیگر
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: