محرومیت ازدرمان زندانی سیاسی دلاورمان سهیلا حجاب در زندان قرچک ورامین

سهیلا حجاب، زندانی سیاسی محبوس در زندان قرچک ورامین، با وجود ابتلا به بیماری کلیوی از دریافت خدمات درمانی محروم است.

سهیلا حجاب از حدود ده روز پیش دچار مشکلات کلیوی شده و در ادرار وی خون دیده می‌شود، اما علیرغم دستور پزشک زندان مبنی بر نیاز به اعزام این زندانی سیاسی به بیمارستانی خارج از زندان، تاکنون از اعزام وی جلوگیری به‌عمل آمده است.

د دستور مخالفت با رسیدگی پزشکی به وضعیت سهیلا حجاب، از سوی امین وزیری، دادیار ناظر بر زندانیان سیاسی، صادر شده است.

سهیلا حجاب که اکنون دوران محکومیت خود را در زندان قرچک ورامین سپری می‌کند، در فروردین ۱۳۹۸ توسط قاضی مقیسه محاکمه و از بابت اتهامات «تبلیغ علیه نظام»، «اجتماع و تبانی علیه امنیت ملی»، «تشویش اذهان عمومی» «تشکیل گروه در راستای حقوق زنان، درخواست رفراندوم و تغییر قانون اساسی» به ۱۸ سال حبس تعزیری محکوم شد.

سهیلا حجاب خردادماه سال ۱۳۹۸ بازداشت و پس از ۸ ماه با قرار وثیقه ۳ میلیارد تومانی آزاد شد.

این فعال سیاسی پیش از این نیز در تاریخ ۷ دی‌ماه ۱۳۹۷ در شیراز بازداشت شد و پس از طی مراحل بازجویی و تکمیل پرونده به زندان عادل آباد شیراز منتقل شده بود.

سهیلا حجاب روز شنبه سوم خردادماه ۱۳۹۹ پس از پایان جلسه دادگاه تجدید نظر و در هنگام خروج از ساختمان دادگستری توسط ماموران اطلاعات سپاه بازداشت و به زندان قرچک ورامین منتقل شد. او در هنگام بازداشت از سوی نیروهای امنیتی به‌شدت مورد ضرب و شتم قرار گرفت.

گفتنی است این زندانی سیاسی در آبان‌ماه ۱۳۹۹، جهت تفهیم اتهام بابت پرونده جدیدی که در دوران حبس برای او گشوده شده است به شعبه ۲ بازپرسی دادسرای اوین احضار شده و از بابت اتهامات «تبلیغ علیه نظام» و «تشویش اذهان عمومی» تفهیم اتهام شد.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: