محرومیت از درمان وافزایش فشار بر افشین بایمانی زندانی سیاسی در بیستمین سال حبس در زندان رجایی شهر کرج

افشین بایمانی زندانی محبوس در زندان رجایی شهر کرج، علیرغم مشکلات قلبی از دریافت خدمات درمانی محروم شده است. این اقدام در پی تصمیمات سلیقه‌ای مسئولان زندان صورت گرفته است. این زندانی در حالی که به خاطر شرایط حساس بیماری باید به بیمارستان تخصصی قلب که در آنجا پرونده دارد منتقل شود، مسئولان زندانی تصمیم گرفته‌اند او را به بیمارستان رجایی که مرکز تخصصی نیست و مدارکی از بیماری وی نیز در آنجا وجود ندارد بفرستند. از سوی دیگر در حال حاضر این بیمارستان محل نگهداری بیماران مبتلا به کرونا است و این مسئله می‌تواند جان این زندانی را به خطر بیندازد. وی درخواست کرده تا او را به بیمارستان تخصصی قلب اعزام کنند و در پی مخالفت مسئولان از اعزام او به بیمارستان محروم مانده است. افشین بایمانی که بیستمین سال از حبس خود را در زندان رجایی شهر کرج سپری می‌کند، در سال ۷۹ به اتهام محاربه به اعدام محکوم شد، این حکم در دادگاه تجدید نظر تایید شد اما پس از ۶ سال به حبس ابد تقلیل یافت.

این زندانی در حالی که به خاطر شرایط حساس بیماری باید به بیمارستان تخصصی قلب که در آنجا پرونده دارد منتقل شود، مسئولان زندان در یک اقدام سلیقه‌ای تصمیم گرفته‌اند او را به بیمارستان رجایی که مرکز تخصصی نیست و مدارکی از بیماری وی نیز در آنجا وجود ندارد بفرستند.
چندی پیش نیز حساب بانکی دختر افشین بایمانی به دستور شعبه ۲۲ دادگاه انقلاب بدون ارائه دلیل توقیف شده بود. پیشتر یک منبع نزدیک به افشین بایمانی با تایید این خبر گفت: “دختر افشین بایمانی که در زمان بازداشت ایشان ۹ ماه داشت، اکنون حدودا بیست ساله و دانشجو است. حساب بانکی او بدون هیچ توضیحی توسط شعبه ۲۲ دادگاه عمومی و انقلاب تهران توقیف شده و در جواب تنها یک شماره پیگیری به او داده‌اند”.

توقیف حساب بانکی خانواده این زندانی سیاسی در حالی به فشار مضاعف بر این زندانی مبدل شده است که وی از روز یکشنبه ۱۹ آبان ماه در اعتراض به پرونده‌سازی جدید علیه خود از سوی امین وزیری، (نماینده دادستانی و دادیار ناظر بر زندانیان سیاسی) و شاه محمدی، بازپرس شعبه ۳ دادسرای اوین (مقدس) و متعاقب آن مخالفت با اعزام وی به مرخصی تا زمان تعیین تکلیف وضعیت خود دست اعتصاب غذا زده بود. این زندانی سیاسی پس از گذشت ۵۷ روز در تاریخ ۱۴ دیماه به دلیل بی توجهی مسئولان زندان به خواسته‌های خود به اعتصابش پایان داد. آقای بایمانی طی این مدت حدود ۱۷ کیلوگرم کاهش وزن داشت. علیرغم شرایط نامناسب جسمی افشین بایمانی، مسئولان زندان نسبت به تداوم اعتصاب غذای او بی تفاوت بودند و خطاب به وی گفته‌ بودند: “اعتصاب تو برای ما اهمیتی ندارد”.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: