محسن غیاثی, شهروند ساکن روستای دینار آباد از توابع شهرستان شهریار و از بازداشت شدگان تجمعات اعتراضی آبان ماه سالجاری پس از اتمام مراحل بازجوئی و تکمیل پرونده در مرحله دادسرا و اعزام وی به بیدادگاه انقلاب پس از تفهیم اتهام با صدور قرار وثیقه ای به مبلغ ۱ میلیارد تومان, به زندان تهران بزرگ منتقل شد.

طی روزهای گذشته, محسن غیاثی,که در جریان تجمعات اعتراضی آبان ماه سالجاری با عنوان اتهامی لیدر شماره ۱ این تجمعات اعتراضی و اغتشاش و سایر اتهامات مرتبط با این تجمعات اعتراضی  توسط ماموران امنیتی بازداشت شد پس از  اتمام مراحل بازجوئی و تکمیل پرونده در پی انتقال به بیدادگاه انقلاب و تفهیم اتهام به یکی از تیپ های زندان تهران بزرگ منتقل شد. دلیل بازداشت “محسن غیاثی” حضور در تجمعات اعتراضی بعنوان “لیدر شماره ۱” و “اغتشاش”, عنوان شده است.

بنقل از یک منبع مطلع  “در حالی که نیروهای امنیتی در دوران بازجوئی از محسن غیاثی با استناد به فیلمهایی که از وی در جریان برگزاری تجمعات اعتراضی آبان ماه سالجاری رکورد شده بود و بسیاری از این فیلمها از طریق دوربینهای کنترل ترافیک گرفته شده بود اتهامات بسیار سنگینی را به وی منتسب کردند و پس از اتمام مراحل بازجوئی در زندان اوین وی را به دادگاه انقلاب منتقل کرده و مورد تفهیم اتهام قرار دادند و قرار بازداشت وی تبدیل به قرار وثیقه ای به مبلغ ۱ میلیارد تومان شده و این در حالی است که خانواده محسن غیاثی توانائی تامین این مبلغ را ندارند و فرزندشان در حال حاضر در زندان تهران بزرگ محبوس شده است”.

لازم به ذکر است؛ “محسن غیاثی”, در تاریخ ۱۲ آذر ماه ۱۳۹۸, توسط ماموران امنیتی در حالی که در خیابان در حال تردد بود بازداشت شد. همزمان با بازداشت “محسن غیاثی”, برادر وی “محمود غیاثی”, هم توسط ماموران امنیتی جهت بازجوئی و چرائی عدم همکاری با آنها برای بازداشت “محسن” تحت بازجوئی قرار گرفت و پس از ۱ روز آزاد شد. ماموران امنیتی در جریان بازجوئی از “محمود غیاثی” , دلیل بازداشت و اتهامات برادرش را شرکت در تجمعات اعتراضی بعنوان “لیدر شماره ۱” و “اغتشاش”, عنوان کردند.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: