محمد‌علی زم: با وعده مبادله با «کسی از آن طرف» از روح‌الله اعتراف گرفتند

پدر روح الله زم می‌گوید فرزندش تا یک روز پیش از اعدام، از تایید حکم اعدام خود بی اطلاع بوده است.

محمد‌علی زم، پدر روح‌الله زم فاش کرده است که اعترافات فرزندش با وعده دروغین «مبادله با یک زندانی» از او گرفته شده بود.

پدر روح‌الله زم در پستی در صفحه اینستاگرام خود ضمن شرح آخرین دیدار با فرزندش نوشته است که بازجویان به روح‌الله زم گفته بودند قرار است مبادله شود و اعترافات اخیر او فقط با هدف پخش برای خود ابراهیم رئیسی ضبط می‌شود.

به گفته آقای زم، در این دیدار، مامور امنیتی سعی داشته که تایید حکم اعدام روح‌الله را مخفی نگه دارد و از او نیز خواسته است که به فرزندش خبر تایید اعدام را اطلاع ندهند.

پدر روح‌الله زم ادامه داده است که این مامور امنیتی در جریان این دیدار به روح‌الله زم گفته است که اگر حکم تأیید شده باشد که به این سادگی نیست، اجرای آن فرایندی دارد که ما به تو خواهیم گفت.

روح‌الله زم در این دیدار همچنین به پدرش گفته است که فیلم‌های پخش‌شده در روزهای گذشته از اعترافات او مربوط به یک ماه پیش و بازجویی‌اش توسط حفاظت قوه قضاییه بوده است.

او در این باره به پدرش گفته: با این‌که پرونده مختومه و حکم هم صادر شده اما قوه (قضاییه) حدود دو ماه مرا از اطلاعات سپاه تحویل گرفت که در آن بازجویی‌های طولانی توسط حفاظت قوه و سپس وزارت اطلاعات انجام گرفت.

وقاحت بیدادگاه قاضی صلواتی ….
“بیدادگاه” روح‌الله زم، تصویر بدون روتوشِ “محاکمات امنیتی” در جمهوری اسلامی ایران بود. زم را متهم کردند قصد “حمله موشکی” به پایگاه های سپاه را داشته و برای هر حمله تا “دو میلیون دلار” پول کنار گذاشته!

خیلی ها طرح چنین ادعاهایی در دادگاه را، به شوخی گرفتند. ولی نهایتا بر مبنای دادگاهی از همین “جنس” -به ریاست قاضی‌ای از “جنس” ابوالقاسم صلواتی- اعدامش گردند. حکایت تکراری دستگاهی که شوخی-شوخی پرونده‌سازی می‌کند و جدی-جدی جان می‌گیرد:

نظام آخوندی در ضعف و درماندگی مطلق برای روحیه دادن به نیروها و عوامل خود بعد از هلاکت فخریزاده به اعدام روح‌الله زم دست یازید.

🔻سران نظام که هنوز در شوک فخریزاده هستند و پس از هلاکت قاسم سلیمانی هم ناتوان از هرگونه پاسخ بودند و عملا موضوع «انتقام سخت» تبدیل به مضحکه شده مجبور شدند اعدام زم را در دستور کار قرار دهند.

🔺هدف نظام از این کار جنایتکارانه روحیه دادن به نیروها و ایجاد رعب و وحشت در جامعه برای جلوگیری از قیام مردم است. سایر کارهای نظام هم در همین راستاست. اعمالی مثل قتل ارسلان فعال اینستاگرامی در ترکیه، بازداشت فعالان سیاسی در خوزستان (که بطور خاص از ترس قیام در استانهای سیلزده است)، احکام سنگین علیه نیروهای عادی جامعه مثل سحر تبر و …، دود و دم درباره بازداشت صاحبان صحفات شرط‌بندی در اینستاگرام و …

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: