محمد نوریزاد :نگرانی نسبت به معاهده ننگ آور ۲۵ ساله با چینی ها برای حراج و تاراج سرمایه های کشور

خبر

محمد نوریزاد مبارز نستوه و آزادیخواه، فعال سیاسی و یکی از امضاکنندگان بیانیه «استعفای علی خامنه ای و گذار از رژیم جمهوری اسلامی»، در پیام صوتی اخیرش از زندان اوین ، از واگذاری سرمایه های کشور به چینی ها ابراز نگرانی کرده و با ارسال این پیام صوتی تلاش می کند توجه ایرانیان را به فاجعه در حال وقوع نسبت به تاراج و حراج کشور جلب کند.

این مبارز نستوه و آزادیخواه با بیان آنکه “ملاهای مغزفندقی و سرداران ایران خوار سپاه که کفگیر غارتگری هایشان به ته دیگ خورده” به عهدنامه دلخراشی اشاره می کند که اخیرا امتیازات کلانی را به «رژیم کمونیستی چین» واگذار می کند.

محمد نوریزاد این عهدنامه ها را دلخراشتر ، مهیبتر و خسارت بارتر از عهدنامه هایی نظیر ترکمچای می داند و از چوب حراج زدن به دارایی های کشور می گوید.

آقای نوریزاد با اشاره به واگذاری جزایر و بنادر کشورمان به چینی ها از نگرانی ایرانیان نسبت به این واگذاری های بی رویه پرده برمیدارد.

این زندانی سیاسی با اشاره به فریبکاری نظام در گذشته خاطر نشان می سازد که سردمداران با نیرنگ و فریب مردم مدعی بودند که امضای ملاها پای هیچیک معاهدات استعماری ننشسته ، نوریزاد این ادعا را دروغی بیش ندانسته و می گوید ملایان در این کشور جز خسارت و تاراج ذخائر پولی ، انسانی و جغرافیایی چیزی برجای نگذاشته اند.

محمد نوریزاد از انتشار اخبار دردناک تری در پس پرده سخن می گوید که آثار و تبعات حاصل از آن به نگرانی ایرانیان نسبت به تاراج سرزمین و کشورشان دامن می زند.

وی سپس با ذکر خاطره ای از سفرش به بندر لنگه از دیدار و گفتگویش با ماهیگیران و صیادان جوانی سخن می گوید که برای تأمین معاش ، صید های خود را مجبور بودند به چینی ها بفروشند.

آقای نوریزاد در ادامه خاطرنشان می سازد که او پیشتر خبر اجازه صید ماهی های سواحل خلیج فارس و واگذاری این سواحل به چینی ها برای صید بی رویه محصولات دریایی را در پی سفرش به بندر لنگه افشا ساخته بود.

محمد نوریزاد با اشاره به اظهارات وقیحانه محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه که گفته بود “چون ما وسایل و ابزار ماهیگیری کف دریا نداریم فقط ماهی های کف دریا را اجاره داده ایم” از نگرانی و بی بضاعتی ماهیگیران جنوب کشور نسبت به صید بی رویه ماهی های سواحل خلیج فارس توسط چینی ها پرده برداشت که بنا به اظهار صیادان جنوب کشور با توجه به صید افسارگریخته آبزیان در خلیج فارس توسط چینی ها، ماهی ای در خلیج فارس باقی نمانده که بتوان آن را صید کرد!

این زندانی سیاسی واگذاری بنادر استراتژیک در جنوب کشور نظیر کیش و غیره به چینی ها را دور از انتظار ندانسته و دلیل آن را حراج سرمایه های جغرافیایی کشور به بیگانگان برای پرکردن جیب رهبر جمهوری اسلامی – سیدعلی خامنه ای – می داند.

محمد نوریزاد به خطر افتادن قدرت مطلقه ملاها در کشور را دلیل عمده چوب حراج زدن و تاراج سرمایه های کشور دانسته و به ایرانیان هشدار می دهد که «مبادا از این خیانت های عمامه برسران و قپه داران چشم بگردانیم که آیندگان ما هرگز ما را نخواهند بخشید.»

بدون دیدگاه

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

خبر
بازداشت “امیر دبات (کعبی) نوجوان پانزده ساله توسط نیروهای امنیتی در شهرستان شوش

وجوان ۱۵ ساله اهل شهرستان شوش واقع در استان خوزستان روز چهارشنبه ۵ آذرماه۹۹ توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شد. هویت این شهروند “امیر دبات (کعبی) ۱۵ ساله، اهل روستای خشان از توابع شهرستان شوش” اعلام شده است. کریم دحیمی، در تشریح این خبر به حقوق …

خبر
🔹تداوم بازداشت بیژن رضایی در زندان عادل آباد شیراز

بیژن رضایی با گذشت ۳۵ روز از زمان دستگیری کماکان به صورت بلاتکلیف در بازداشتگاه مرکزی شیراز در بازداشت بسر می‌برد. وی در تاریخ ۴ آبان‌ماه امسال توسط نیروهای امنیتی در شیراز بازداشت و به بازداشتگاه اداره اطلاعات این شهر منتقل شد. وی نهایتا طی هفته گذشته با پایان بازجویی‌ها …

خبر
راه درازی تا رفع تبعیض و خشونت علیه زنان داریم زنان تنها صاحب ٢٠٪؜ثروت جهان اند.

۶١٪؜تولید کنندگان غذا، زنان هستند وزنان تنها صاحب ٢٠٪؜ثروت جهان اند. هنوز کمتر از ٢۴٪؜مدیران در رده هاى بالاى سیاست گذارى کشورهای جهان زنان هستند با انکه نیمى از جمعیت جهان را تشکیل؜ میدهند. همینطور بیش از۴۰۰ میلیون زن کشاورز درجهان کارمیکنند.تنها۲۱%مالکین زمینهای کشاورزی #زنان هستند. فائو نشان دادمالکیت زنان …

ترجمه به زبانهای دیگر
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: