محمود صالحی کارگرسندیکالیست را از زیر دیالیز به زندان بردند

حکومت در وضعیت متزلزلی قرار دارد. از حضور کارگران شجاع در جامعه می ترسد. از وجود مزد بگیران اگاه وتشکل گرا وحشت دارد. محمود صالحی که قبلا سالها در زندان بود توسط حکومت  از درمانگاه دیالیز دستگیر و به زندان مرکزی سقز برده شد. چرا که در مراسم بزرگداشت یاد ، دیگر کارگرسندیکالیست،  محمد جراحی در تبریز از راهکار های اتحاد کارگران سخن گفت. محمود یک کارگر نانوا است. نان به دست مردم می رساند. او عضوانجمن صنفی، اتحادیه یا سندیکای کارگران نانوای سقز است.  به دلیل دفاع از حقوق کارگران ومزد بگیران وجنبش سندیکایی، سال ها زیر شکنجه وزندان بوده است.  او میهمان سندیکالیستهای فرانسه نیز شد. در زندانهای حکومت کلیه اش آسیب دید و دیالیزی شد. ستمکاران از وجود او در بین همشهریانش وحشت دارند.

برای ازادی محمو صالحی فریاد خود را بلند کنیم.

ساعت 12 ظهر امروز در حالیکه محمود صالحی از فعالین برجسته جنبش کارگری ایران بدنبال انجام دیالیز کلیه و در حالیکه وضعیت جسمانی مناسبی نداشت در مقابل بیمارستان توسط مامورین امنیتی بازداشت و پس از انتقال به دادگاه اجرای احکام و ابلاغ یکسال حکم به زندان مرکزی شهر سقز منتقل شد.

بازداشت فعالین برجسته جنبش معلمان از اسماعیل عبدی تا محمود بهشتی لنگرودی و محسن عمرانی و مختار اسدی، و فعالین برجسته جنبش کارگری همچون رضا شهابی، صدور دستور و اجرائی شدن ضبط وثیقه جعفر عظیم زاده و اینک دستگیری محمود صالحی علیرعم بیماری حاد قلبی و دیالیز دائم کلیه، چیزی جز بیانگر تشدید سرکوب عریان و چنگ و دندان نشان دادن به طبقه کارگر برای تمکین به شرایط برده وار موجود و مهار سیل اعتراضات کارگران و معلمان و مردم زحمتکش ایران نیست.

بازداشت سیستماتیک فعالین بر جسته جنبش کارگری و معلمان، بیش و قبل از اینکه نشانی از تمکین طبقه کارگر ایران به وضعیت جهنمی موجود داشته باشد مهر ترس و واهمه حکومتگران از میلیونها کارگری را بر خود دارد که اینان هست و نیست شان را به یغما برده اند.

بی تردید تداوم سیاست سرکوب اعتراضات کارگری و بازداشت فعالین برجسته معلمان و جنبش کارگری، موج برگشت عظیم و توفنده ای راعلیه چنین سیاستهایی با خود به همراه خواهد آورد.

محمود صالحی نماد مقاومت و ایستادگی ما کارگران ایران علیه بردگی و چپاول و غارت بی پایان دسترنج مان است. کسانیکه علیرغم بیمارهای بسیار حاد جسمانی، محمود را روانه زندان کردند باید بدانند ما در اتحادیه آزاد کارگران، طبقه کارگر ایران و طبقه کارگر جهانی در مقابل چنین رفتارهای ضد انسانی علیه فعالین جنبش کارگری سکوت نخواهیم کرد و با تمام توان از محمود صالحی به دفاع بر خواهیم خاست.

محمود، علیرغم وضعیت جسمانی بسیار نامناسب، با لبی خندان، سری برافراشته و روحیه ای رزمنده عازم زندان شد، اما نباید حتی برای ساعتی نیز در زندان بماند.

ما بازداشت محمود صالحی را قویا محکوم میکنیم و با تاکید بر آزادی فوری همه فعالین دربند جنبش کارگری و معلمان، بدینوسیله توجه همه نهادهای بین المللی کارگری و حقوق بشری را به نقض بدیهی ترین حقوق انسانی طبقه کارگر ایران و بطور اخص به عدم تحمل جسمانی زندان توسط محمود صالحی بدلیل بیماریهای حادی که دارد جلب میکنیم و اعلام میداریم مسئولیت وارد شدن هر گونه لطمه جسمانی به محمود صالحی مستقیما بر عهده بالاترین مقام کشورطیق قانون اساسی و مقامات امنیتی، قضائی و شخص رئیس جمهور است.

اتحادیه آزاد کارگران ایران

کارگران سایت خبرگر

عیاران کمپین معیشت

جنبش همبستگی ستم دیده گان دادخواه

سندیکای کارگران شرکت واحد تهران

جبهه متحد مردم بلوچستان

کانون فرهنگی سیاسی خلق ترکمن

حزب تضامن اهواز

خواهان آزادی فوری محمود صالحی هستند.

ششم آبانماه 1396

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.