محکومیت فرشته دیدنی, فعال حقوق زنان به تحمل ۳۰ سال حبس تعزیری

شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران به ریاست “ایمان افشار”, با صدور حکمی, “فرشته دیدنی”, فعال حقوق زنان و از معترضان به حجاب اجباری را در مجموع به تحمل ۳۰ سال حبس تعزیری محکوم کرد. در صورت تائید این حکم توسط دادگاه تجدیدنظر مدت ۶ سال حبس تعزیری برای این فعال مدنی اجباری می باشد.

به گزارش حقوق بشر در ایران, امروز پنجشنبه ۱۴ شهریورماه ۱۳۹۸, “فرشته دیدنی”, فعال حقوق زنان و از معترضان به حجاب اجباری از بابت اتهامات “اجتماع و تبانی علیه امنیت ملی”، “فعالیت تبلیغی علیه نظام”،” تشویق مردم به فساد و فحشا”، “توهین به رهبری” و توهین به خمینی” در مجموع به تحمل ۳۰ سال حبس تعزیری محکوم شد. با توجه به اعمال ماده ۱۳۴ از قانون مجازات اسلامی تا این لحظه ۶ سال از مجموع حکم صادره برای “فرشته دیدنی” لازم به اجرا می باشد.

بنقل از یک منبع مطلع در گفتگو با گزارشگر حقوق بشر در ایران ضمن اعلام این خبر گفت؛ “فرشته دیدنی”, فعال حقوق زنان و شهروند معترض به حجاب اجباری, که در تاریخ ۱ خردادماه ۱۳۹۸, توسط نیروهای امنیتی بازداشت و در تاریخ ۱۵ تیر ماه ۱۳۹۸, توسط شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران, به ریاست “ایمان افشاری” از بابت اتهامات: “اجتماع و تبانی علیه امنیت ملی”،” فعالیت تبلیغی علیه نظام”، “تشویق مردم به فساد و فحشا”، “توهین به رهبری” و “توهین به خمینی” محاکمه شده بود مجموعا به تحمل ۳۰سال حبس تعزیری محکوم شد. با اعمال ماده ۱۳۴ از قانون مجازات اسلامی از مجموع حکم صادره  تا این لحظه ۶ سال آن اجرائی می باشد.

جلسه تفهیم اتهام, “فرشته دیدنی”, در تاریخ ۵ تیرماه ۱۳۹۸, توسط شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران به ریاست “ایمان افشار” با ابلاغ کیفرخواست صادره از بابت پرونده مفتوحه وی به این فعال مدنی ابلاغ شده بود.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: