محکومیت فرشته دیدنی, فعال حقوق زنان به تحمل ۳۰ سال حبس تعزیری

گزارش

شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران به ریاست “ایمان افشار”, با صدور حکمی, “فرشته دیدنی”, فعال حقوق زنان و از معترضان به حجاب اجباری را در مجموع به تحمل ۳۰ سال حبس تعزیری محکوم کرد. در صورت تائید این حکم توسط دادگاه تجدیدنظر مدت ۶ سال حبس تعزیری برای این فعال مدنی اجباری می باشد.

به گزارش حقوق بشر در ایران, امروز پنجشنبه ۱۴ شهریورماه ۱۳۹۸, “فرشته دیدنی”, فعال حقوق زنان و از معترضان به حجاب اجباری از بابت اتهامات “اجتماع و تبانی علیه امنیت ملی”، “فعالیت تبلیغی علیه نظام”،” تشویق مردم به فساد و فحشا”، “توهین به رهبری” و توهین به خمینی” در مجموع به تحمل ۳۰ سال حبس تعزیری محکوم شد. با توجه به اعمال ماده ۱۳۴ از قانون مجازات اسلامی تا این لحظه ۶ سال از مجموع حکم صادره برای “فرشته دیدنی” لازم به اجرا می باشد.

بنقل از یک منبع مطلع در گفتگو با گزارشگر حقوق بشر در ایران ضمن اعلام این خبر گفت؛ “فرشته دیدنی”, فعال حقوق زنان و شهروند معترض به حجاب اجباری, که در تاریخ ۱ خردادماه ۱۳۹۸, توسط نیروهای امنیتی بازداشت و در تاریخ ۱۵ تیر ماه ۱۳۹۸, توسط شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران, به ریاست “ایمان افشاری” از بابت اتهامات: “اجتماع و تبانی علیه امنیت ملی”،” فعالیت تبلیغی علیه نظام”، “تشویق مردم به فساد و فحشا”، “توهین به رهبری” و “توهین به خمینی” محاکمه شده بود مجموعا به تحمل ۳۰سال حبس تعزیری محکوم شد. با اعمال ماده ۱۳۴ از قانون مجازات اسلامی از مجموع حکم صادره  تا این لحظه ۶ سال آن اجرائی می باشد.

جلسه تفهیم اتهام, “فرشته دیدنی”, در تاریخ ۵ تیرماه ۱۳۹۸, توسط شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران به ریاست “ایمان افشار” با ابلاغ کیفرخواست صادره از بابت پرونده مفتوحه وی به این فعال مدنی ابلاغ شده بود.

بدون دیدگاه

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

گزارش
خط فقر ۱۰ میلیون تومان شد

بازرس مجمع عالی نمایندگان کارگران: 🔹خط فقر در جامعه برای خانوار ۴نفره ۱۰میلیون تومان است. 🔹بسیاری از کارگران توان خرید گوشی موبایل برای ادامه تحصیل فرزاندانشان را ندارند. 🔹با دریافت خوشبینانه حقوق ماهیانه سه میلیون تومان به راحتی میتوان اثبات نمود که کارگران (بیش از نیمی از جمعیت کشورمان) در …

گزارش
مصدومیت دو کارگر و سه آتشفشان در حادثه آتش سوزی کارخانه مواد شیمیایی

  مصدومیت دو کارگر و سه آتشفشان در حادثه آتش سوزی کارخانه مواد شیمیایی دو کارگر و سه آتشفشان در حادثه آتش سوزی شب گذشته یک کارخانه مواد شیمیایی در شهرک صنعتی اشتهارد مصدوم شدند.

خبر
وضعیت زندانی سیاسی سهیلا حجاب، نگران کننده است

#سهیلا_حجاب در شرایط وخیم جسمی در بند قرنطینه زندان قرچک ورامین به سر می‌برد و از حق درمان و دیدار با خانواده محروم شده‌ است. سهیلا حجاب، زندانی سیاسی که محکومیت خود را در زندان قرچک ورامین سپری میکند، علیرغم تاربینی و عدم تعادل در حرکت از حق درمان و …

ترجمه به زبانهای دیگر
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: