محکومیت قطعی ۴ فعال مدنی امضا کننده بیانیه استعفای علی خامنه ای در مجموع به تحمل بیش از ۴۰ سال حبس تعزیری

خبر

روز یکشنبه ۱۰ فروردین ماه ۱۳۹۹, محمد نوریزاد, هاشم خواستار و محمدحسین سپهری و فاطمه سپهری, چهار تن از فعالان مدنی و از امضا کنندگان بیانیه استعفای علی خامنه ای موسوم بیانه ۱۴ فعال مدنی, توسط شعبه ۳۵ دادگاه تجدید نظر استان خراسان رضوی از بابت اتهامات “عضویت در گروههای مخالف نظام به قصد برهم زدن امنیت کشور, فعالیت تبلیغی علیه نظام, تاسیس و اداره کانال تلگرامی به قصد برهم زدن امنیت کشور, در مجموع به تحمل ۴۰ سال و ۴ ماه حبس تعزیری و همچنین هر یک از این فعالان مدنی به تحمل ۲ سال تبعید و ۲ سال هم ممنوع الخروجی از کشور محکوم شدند. حکم صادره روز جاری پس از احضار وکیل مدافع این فعالان مدنی به دادگستری استان خراسان رضوی بصورت شفاهی به وی ابلاغ شد. این حکم با استناد به ماده ۴۵۰ از قانون مجازات اسلامی که “برعدم ضرورت تشکیل جلسه تجدیدنظر با حضور متهم و وکیل مدافع وی تاکید می کند” نیز مورد بررسی قرار گرفت و طی مدت ۱ روز این پرونده از سوی  نا قاضی بیدادگاه تجدید نظر مورد بررسی قرار گرفت. با اعمال ماده ۱۳۴ از قانون مجازات اسلامی مجازات اشد برای هر یک از این ۴ فعال مدنی اجرائی خواهد شد.

“هاشم خواستار از بابت اتهام عضویت در گروههای مخالف نظام به قصد برهم زدن امنیت کشور به تحمل ۵ سال حبس تعزیری, فعالیت تبلیغی علیه نظام  به تحمل ۱سال حبس تعزیری, از بابت اتهام  تاسیس و اداره کانال تلگرامی به قصد برهم زدن امنیت کشور هم به تحمل ۱۰ سال حبس تعزیری و همچنین بعنوان مجازات تکمیلی به تحمل ۲ سال تبعید به نیکشهر و ۲ سال ممنوع الخروجی از کشور محکوم شد. همچنین محمد نوریزاد, از بابت عضویت در گروههای مخالف نظام و به قصد برهم زدن امنیت کشور ۷سال و ۶ماه از جهت ارتکاب فعالیت تبلیغی علیه نظام ۱سال و ۶ماه حبس تعزیری, از بابت اتهام توهین به رهبری موضوع ماده ۵۱۴ قانون مجازات اسلامی به تحمل ۲ فقره حبس تعزیری هریک به مدت ۳سال و بعنوان مجازات تکمیلی هم به تحمل ۲ سال تبعید به شهرستان ایذه و ۲ سال ممنوعیت خروجی از کشور محکوم شد. محمدحسین سپهری از بابت اتهام فعالیت تبلیغی علیه نظام ۱سال حبس تعزیری و از بابت اتهام عضویت در گروههای مخالف نظام به قصد برهم زدن امنیت کشور ۵ سال حبس تعزیری محکوم شد. فاطمه سپهری دیگر فعال مدنی در این پرونده از بابت اتهام عضویت در گروههای مخالف نظام به قصد برهم زدن امنیت کشور به تحمل ۳۲ ماه و فعالیت تبلیغی ۸ ماه حبس تعزیری محکوم شد”.

 

 

این منبع مطلع همچنین گفت: “پرونده دیگری برای محمد نوریزاد, هاشم خواستار و محمدحسین سپهری و فاطمه سپهری, از بابت اتهامات “اخلال در نظم عمومی و سلب آسایش عمومی” و “توهین به رهبری از طریق انتشار مطالب در فضای مجازی”, تشکیل و به دادگاه کیفری ۲ مشهد ارجاع شده و تاریخ رسیدگی به آن پرونده ۲۲ فروردین ماه ۱۳۹۹ اعلام شد و این فعالان مدنی و وکلای آنها در انتظار تشکیل جلسه دادرسی هستند”.

این منبع مطلع در ادامه همچنین گفت: “در تاریخ ۲۸ اسفند ماه ۱۳۹۸ با توجه به پیامک دریافتی از سوی بیدادگستری مشهد مبنی بر احضار  یکی از وکلای این فعالان مدنی به شعبه بیدادگاه تجدید برای اطلاع از نتیجه حکم صادره و مراجعه وی به شعبه مذکور براساس اعلام قاضی شعبه ۳۵ دادگاه تجدید نظر پرونده این افراد مورد بررسی قرار نگرفته بود اما پس از احضار مجدد وکیل مدافع آنها به شعبه ۳۵ بیدادگاه تجدید نظر استان خراسان رضوی با توجه به تاریخ درج شده بر روی دادنامه صادره حکم مذکور ۱ روز پس از اعلام قاضی شعبه مبنی بر بررسی نشدن پرونده این افراد صادر شده است”.

لازم به ذکر است, در تاریخ ۱۳ بهمن ماه ۱۳۹۸, هاشم خواستار, محمد نوریزاد, فاطمه سپهری که پیش از این و در مرحله بدوی توسط شعبه ۴ بیدادگاه ضد انقلاب مشهد به ریاست قاضی هادی منصوری مورد محاکمه قرار گرفته بودند در مجموع به تحمل ۶۹ سال حبس تعزیری و محمد نوریزاد و هاشم خواستار بعنوان مجازات تکمیلی هر یک به تحمل ۳ سال تبعید . ۳ سال ممنوع الخروجی محکوم شده بودند.

بدون دیدگاه

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

خبر
🔴 دل‌نوشته انسیه خواهر #آتنا_دایٔمی به مناسبت ششمین سالگرد بازداشت آتنا:

شش سال پیش این ساعت‌ها، آخرین ساعت‌هایى بود که هنوز توى زندگیمون ذره‌اى آرامش داشتیم. این ساعت‌ها آتنا توى اطاقش سرش به گوشى گرم بود، قبل از اون سر شام از ریحانه جبارى حرف زد و خوشحال بود که حکم اعدامش به تعویق افتاده. نگران دوستایى بود که بازداشت شده …

خبر
⭕️‌‌ یاسمن آریانی و منیره عربشاهی از زندان اوین به زندان کچویی کرج منتقل شدند

منیره عربشاهی و فرزندش یاسمن آریانی، دو فعال مدنی و از معترضان به حجاب اجباری، محبوس در بند زنان زندان اوین، امروز چهارشنبه ۳۰ مهرماه به زندان کچویی کرج منتقل شدند. یاسمن آریانی ۲۵ ساله، مردادماه ۹۷ بخاطر شرکت در اعتراضات سراسری علیه گرانی و فساد زندانی شد. او پس …

خبر
تشکیل پرونده آدمربایی، بخش یازدهم

در آبان ۱۳۶۷، پلیس ترکیه در یکی از بازرسی‌ها به خودرویی مشکوک می‌شود. در صندوق عقب این خودرو ابوالحسن مجتهدزاده، از اعضای سازمان مجاهدین خلق، قرار داشت. او در حالی که کاملا با چسب نواری ضدآب بسته و بی‌حرکت شده بود چند ساعت قبل ربوده شده و در حال انتقال …

ترجمه به زبانهای دیگر
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: