مدافعان حقوق بشر کجائید؟ سعید سنگر که ۲۰سال است به‌خاطر هواداری از مجاهدین در زندان است بار دیگر به ۱۱ماه حبس افزوده محکوم شد

سعید سنگر از قدیمی‌ترین زندانیان سیاسی ایران که ۲۰سال است به‌خاطر هواداری از مجاهدین در زندان است بار دیگر به ۱۱ ماه حبس افزوده محکوم شد.
سعید سنگر که در ۲۰سال گذشته برخلاف بسیاری از زندانیان حتی یک روز مرخصی نداشته از شهریور ۱۳۷۹ به اتهام محاربه و ارتباط با سازمان مجاهدین خلق ایران توسط قضاییه جلادان به ۱۸سال زندان محکوم شده بود.
سعید سنگر تا سال ۱۳۸۲ در زندان اوین در سلول انفرادی و تحت بازجویی و فشار بود.
سعید سنگر ۴۷ساله اهل پیرانشهر، زندانی سیاسی مقاوم اکنون در زندان مرکزی ارومیه تحت فشار برای دست برداشتن از مواضع سیاسی خود قرار دارد.
مقاومت ایران از ملل متحد و سازمانهای بین‌المللی مدافع حقوق‌بشر، از پارلمان اروپا و اتحادیه‌های وکلا در آمریکا و اروپا و وزرا و مسئولان حقوق‌بشر در دولتهای اروپایی و آمریکا خواهان اقدام بلادرنگ برای وادار کردن قضاییه آخوندها به آزاد کردن سعید سنگر پس از ۲۰سال زندان است.
سخنگوی مجاهدین گفت: مدافعان حقوق‌بشر در رابطه با سعید سنگر و آنان که در برابر این رژیم بر سر موضع مجاهدت استوار مانده‌اند، کجایید، کجایید؟!
در ۱۶ آذر ۹۹ جمعی از زندانیان سیاسی ایران در زندانهای اوین، قرچک ورامین، تهران بزرگ، کرج، ارومیه، اهواز و قم در بیانیه راجع به دکتر ملکی به خط کار تبعیض‌آمیز مؤسسات رسمی اروپایی در دفاع از حقوق‌بشر بر اساس مصالح و خطوط سیاسی مماشاتگران در سراب استحالهٔ رژیم، اعتراض کردند.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: