مراسم سیزدهمین جشن منتقدان و نویسندگان سینمای ایران که شامگاه ۱۰ بهمن برگزار شد، همایون غنی‌زاده، فیلمساز، هنگام دریافت جایزه خود گفت هنرمندان نباید درباره «کشتار ۹۸» سکوت کنند.

همایون غنی‌زاده: این عوعوی سگان شما نیز بگذرد

صدائی که سکوت را به چالش طلبید

«سکوت در برابر کشتار آبان‌ماه 98 قباحت دارد» (همایون غنی‌زاده)

خانه سینما، انجمن منتقدان و نویسندگان سینمائی، سلبریتی‌های رانتی و اغلب هنربندان و هنرمندان و منتقدین دهنده و گیرنده ی جایزه «سیزدهمین شب (جشن) منتقدان و نویسندگان سینمای ایران» سکوت کردند اما همایون غنی‌زاده برنده ، «تندیس بهترین خلاقیت و استعداد درخشان برای کارگردانی فیلم مسخره باز»، جایزه خود را به «کشته مام وطن پویا بختیاری» اهدا کرد و با اشاره به مسئولیت انسان و هنرمند در برابر جامعه و این هشدار که «این دوران می گذرد، ما می‌مانیم و جامعه و در باره ما قضاوت خواهد شد»، بیت‌هائی از شعر سیف فرغانی را خواند.
بازخوانی شعری که در یکی از سیاه‌ترین و ویران‌ترین دوره‌های تاریخ ایران، دوران حکمفرمائی ایلخانان مغول، خلق شده است، احضار این شعر از گذشته برای بیان حال، خود تصویری گویا است.

همایون غنی‌زاده در جشن منتقدان سینما، جایزه‌اش را به پویا بختیاری تقدیم کرد

سیزدهمین جشن بزرگ منتقدان و نویسندگان سینما همراه با معرفی برگزیدگان سینمای ایران در سال جاری، در هتل پارسیان انقلاب تهران برگزار شد

تندیس بهترین خلاقیت و استعداد درخشان به فیلم «مسخره باز» به کارگردانی همایون غنی‌زاده رسید.

همایون غنی‌زاده در سخنانی گفت: ما هنرمندان نمی توانیم بزودی جشنواره‌ای داشته باشیم و دور هم جمع شویم. من جایزه ام را تقدیم می کنم به روح کشته در راه وطن، پویا بختیاری. و خانواده محترم او .

آقای غنی زاده همچنین از جامعه منتقدان به خاطر این جایزه تشکر کرد

لینک فیلم
http://bit.ly/36KeNoP

 

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: