مراسم پرشکوه پویا بختیاری در بی بی سکینه

مراسم چهلم شهید پویا بختیاری در محاصره گارد ضدشورش در کرج

رژیم از گور پویا هم در هراس و وحشت است ؛نیروهای امنیتی مزار پویا بختیاری را به محاصره در آورده‌اند

اعضای بازداشت نشده خانواده پویا بختیاری همراه با جمعی از مردم در قطعه ۲۶ گورستان بهشت سکینه در کرج حاضر هستند اما این قطعه تحت محاصره وحوش علی خامنه ای در آمده و درگیریها ادامه دارد!
#انقلاب_آزادی

در این ویدئو، یک شهروند خطاب به پدر و مادر پوریا بختیاری، از جان‌باختگان اعتراضات آبان ماه، میگوید: شما یک پسر از دست ندادید، میلیونها پسر و دختر ایرانی الان فرزند شما هستند.
روز پنجشنبه ۵ دی ۹۸ مراسم چهلم شهید پویا بختیاری در آرامستان بهشت سکینه کرج تحت محاصره شدید گارد ضدشورش برگزار شد.
ماموران حکومتی در وحشت از شکل‌گیری هرگونه اعتراضی اجازه ایستادن به مردم نمی دادند و آنها را به زور از مزار شهیدان خارج می کردند.

مراسم چهلم شهید پویا بختیاری در شرایطی صورت می‌گیرد که شماری از خانواده وی از جمله منوچهر بختیاری پدر پویا و ناهید شیربیشه مادر پویا بختیاری در بازداشت به سر می‌برند.

ویدئوهایی که حاکی از جو شدید امنیتی در اطراف آرامستان بهشت سکینه کرج، محل دفن پویا بختیاری، یکی از کشته شدگان اعتراضات آبان ماه است، به دست هرانا رسیده است. همچنین شرکت کنندگان در مراسم با سر دادن شعارهایی همچون “درد ما درد شماست، مردم به ما ملحق شوید”، “کشته ندادیم که سازش کنیم، رهبر قاتل رو ستایش کنیم” و “مرگ بر دیکتاتور” به اعتراض پرداختند. تصاویری از پرواز هلیکوپتر بر فراز این آرامستان نیز منتشر شده است. مامورین امنیتی از ساعات اولیه صبح با بستن ورودی قطعه ۲۶ این محل که مزار پویا بختیاری در آن قرار دارد و با برخورد شدید با مراجعه کنندگان سعی در ممانعت از شکل گیری مراسم داشته اند.

انصاف نیوز در گزارشی از حضور نیروهای امنیتی در این آرامستان خبر داده و نوشته است: “دور قطعه‌ شماره‌ی ۲۸ شکل عجیب‌تری به خود گرفته بود. دورتادور قطعه را پلیس گرفته است. بین قطعه‌ی ۲۸ و ۳۰ حدود شصت پلیس ایستاده‌اند. بالای یک تپه و همینطور یک ساختمان کوچک در این مسیر نیز نیروهای پلیس نگهبانی می‌دهند”.

در این گزارش از ضمن تایید برخورد خشن با حاضران آمده است: “نیروهای پلیس جلوتر می‌آمدند و تجمع کنندگان فرار می‌کردند. یک مامور، دختری را گرفت و کشید؛ چند نیروی دیگر هم در دستگیری دختر به مامور کمک کردند”. همچنین ادامه می دهد: “در انتهای قطعه‌ی ۳۰ پلیس دیگری پسر جوانی را گرفت و با همان حالتی که دختر را برده ‌بودند او را هم برد”.

از سوی دیگر جمعی از سینماگران ایرانی ازجمله “داریوش مهرجویی،رخشان بنی اعتماد، جعفر پناهی، محسن امیریوسفی و رضا درمیشیان” امروز همزمان با چهلمین روز کشته شدن معترضان با وجود فضای امنیتی شدید بر مزار پویا بختیاری در بهشت سکینه کرج حضور یافتند.

نبوهی از نیروهای انتظامی و امنیتی با تمام تجهیزات نظامی و ماشین های آبپاش و ادوات سرکوب و حتی با به پرواز در آوردن هلی کوپتر در تمام مسیر منتهی به قبرستان تا محوطه بهشت سکینه حضور داشتند و با خشونت زایدالوصفی از زمین و هوا نیروهای خود را بسیج کرده بودند و مانع جمع شدن مردم بر سر مزار پویا شدند.
نیرو های سرکوبگر به رغم سرازیر کردن تمام نیروها و آرایش کامل جنگی و نمایش قدرت خود، در مقابل جسارت مردم ضعیف و حقیر بودند و با سبوعیت بسیار فقط برای ایجاد رعب و ممانعت از تجمع مردم، دست به هر اقدامی می زدند.
حضور پر رنگ مردم پیام آور همبستگی و همدلی با خانواده جانباختگان خیزش آبان ماه بود و بسیاری از آنان در مقابل نیروهای ویژه و لباس شخصی های پر تعداد مقاومت و اعتراض می نمودند. زنان معترض به این یورش زیر لگد و ضرب و شتم و توهین های سرکوبگران گرفته شده و بازداشت شدند و حتی کسانی که به این شیوه اعتراض می کردند و از سایر بازداشتی ها حمایت مینمودند با خشونت بازداشت میشدند. آنان مردم را مورد تعقیب قرار داده و با گرفتن فیلم و حمله با باتوم حتی به عابرین، جو امنیتی را تشدید می کردند. در حالی که هنوز دقایقی از ۲ بعداز ظهر نگذشته بود و علیرغم این شدت از سرکوب و بستن راه، هنوز مردم در حال حرکت به سوی ورودی بهشت سکینه بوده و فیلم برداری از پلاک ماشین هایی که وارد می شدند نیز متوقفشان نمی کرد. پس از مدتی درب اصلی را نیز بستند و عبور و مرور را از مسیر دیگری هدایت نمودند.
باید تاکید نمود اگر چه مزار پویای عزیز در محاصره سرکوبگران بود اما مردم چهلم او را زیر مشت و لگد و تعقیب و گریز و در یورش یک ارتش کامل، برگزار کرده و تمامی هراس سرکوبگران نیز مشت بر دیوار کوبیدن بود. ما آمدیم پویا جان …. یاد و خاطره ات جاوید پویا جان

photo_پویا-۴

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: