مرتضی پرهیزگاراز بازداشت شدگاه اعتراضات دی ماه ۹۶ که به ۹ سال حبس تعزیری و ۷۴ ضربه شلاق محکوم شده است به مرخصی اعزام شد .

#زندانی سیاسی گمنام

#اعتراضات دیماه 96

مرتضی پرهیزگار، شهروند اهل مشهد و از بازداشت شدگاه اعتراضات دی ماه ۹۶ از زندان وکیل آباد این شهر به مرخصی اعزام شد. وی پس از حدود ۱۱ ماه بلاتکلیفی در آذرماه سال گذشته محاکمه و از بابت اتهامات مطروحه در دو پرونده جداگانه از سوی شعبه دادگاه کیفری و دادگاه انقلاب مشهد مجموعا به ۹ سال حبس تعزیری و ۷۴ ضربه شلاق محکوم شد.

مرتضی پرهیزگار، زندانی زندان وکیل آباد مشهد و از بازداشت شدگان اعتراضات دی ماه ۹۶ پس از حدود ۱۹ ماه به مرخصی اعزام شد.

مرتضی پرهیزگار در تاریخ ۹ دی ماه سال ۹۶ و در جریان اعتراضات مردمی توسط نیروهای امنیتی بازداشت و پس از ۱۱ ماه بلاتکلیفی در آذرماه سال ۹۷، از بابت اتهامات “توهین به رئیس جمهور” و “اخلال در نظم عمومی از طریق شرکت در تجمعات غیر قانونی” از سوی شعبه ۱۳۱ دادگاه کیفری مشهد به تحمل ۱ سال و نیم حبس تعزیری و ۷۴ ضربه شلاق محکوم شده است.

وی همچنین در تاریخ ۱۸ آذرماه ۹۷، به اتهامات “اجتماع و تبانی به قصد ارتکاب جرم علیه امنیت ملی”، “فعالیت تبلیغی علیه نظام” و “آتش زدن عمدی وسائل نظامی موتور سیکلت های پلیس به قصد مقابله با نظام” از سوی شعبه ۴ دادگاه انقلاب مشهد به ریاست قاضی منصوری به ۷ سال و نیم حبس تعزیری محکوم شد.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: