صبح روز ۴مرداد۹۶ مردم آبپخش در شهرستان دشتستان با تجمع در محل کلنگ‌زنی و بیان اعتراض، مانع از کلنگ‌زنی وزیر شدند! وزیر صنعت، معدن و تجارت بعدازظهر روز چهارشنبه ۴مرداد ۹۶ به استان بوشهر سفر کرده بود تا در کنار چند برنامه‌ای که در چند نقطه استان دارد، دو طرح پتروشیمی را هم کلنگ بزند شغل بیشتر مردم این نقطه نخل‌داری است که مردم نگران اثرات مخرب پتروشیمی بر باغ‌هایشان هستند.

در حالي که در هواي ۴۷ درجه‌اي بعد از ظهر امروز نعمت‌زاده به همراه هياتي از وزارت صنعت، معدن و تجارت به همراه نمايندگان استان بوشهر در مجلس شوراي اسلامي و مقامات استاني و محلي بوشهر راهي بخش آبپخش شهرستان دشتستان شده بودند تا کلنگ پتروشيمي دشتستان را به زمين بزنند، قريب به ۲ هزار نفر از مردم اين بخش با تجمع در محل پيش‌بيني شده براي ساخت پتروشيمي دشتستان، اجازه ندادند تا عملياتي اجرايي اين پروژه آغاز شود.

مردم با اعلام اين که اين پروژه فاقد مجوزهاي زيست محيطي است و مشخص نيست که آب مورد نياز آن بايد از کجا تامين و پساب صنعتي آن به کجا سرازير شود، خواهان جابجايي محل اين پروژه شدند.

معترضين به بي‌تدبيري دولت براي ساخت پروژه پتروشيمي دشتستان با حمل دست‌نوشته‌هايي اعتراض خود را به جانمايي جديد اين پروژه به گوش وزير صنعت و معدن و تجارت رساندند.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: