زلزله نقاط بسیاری در کشورمان را لرزانده است . بر اساس اخبار مرکز این زلزله شدید در عراق است . اخبار تکمیلی و لحظه ای را در جماران بخوانید.
به گزارش جماران، زلزله دیشب در مناطق غربی کشور خسارات ناگواری برجای گذاشت . اهم اخبار این زلزله را در ادامه می خوانید:

پایان عملیات اسکان اضطراری زلزله زدگان 

رئیس جمعیت هلال احمر از توزیع ۵۵ هزار دستگاه چادر در مناطق زلزله زده خبر داد و گفت: تقریبا اسکان اضطراری به صورت صددرصدی صورت گرفته است و ممکن است برخی از مناطق به لکه گیری هایی نیاز داشته باشد.

دکتر علی اصغر پیوندی که برای بازدید از مناطق زلزله زده و روند امدادرسانی امروز نیز به استان کرمانشاه سفر کرده است، گفت: در حال حاضر حدود ۱۰۰ ساعت از زلزله غرب کشور می گذرد. زلزله ای که هشت شهر و ۱۲۰۰ روستا را تحت تاثیر قرار داده است.

رئیس هلال احمر اضافه کرد: هلال احمر از دقایق اولیه بعد از حادثه به تخمین آن و امدادرسانی به آسیب دیدگان پرداخت. تمام امکانات بسیج شدند و تیم های تخصصی نجات به مناطق اعزام شدند. عملیات نجات در همان شب آغاز شد ولی به خاطر قطعی برق کامل این مساله با مشکلاتی مواجه بود که با این حال عملیات نجات متوقف نشد.

وی با اشاره به اینکه وظیفه اولیه هلال احمر در حوادث نجات جان انسان هاست گفت: همه تمرکز ما بر روی این موضوع بود و توانستیم موفقیت زیادی کسب کنیم.

پیوندی درمورد امدادرسانی به حادثه دیدگان نیز گفت: پس از عملیات نجات در چند روز گذشته به اسکان و تغذیه اضطراری پرداختیم و تا امروز صبح بالغ بر ۵۵ هزار دستگاه چادر در شهرها و روستاها توزیع شده است.

رئیس جمعیت هلال احمر درمورد کمبود چادر در بعضی مناطق گفت: در روزهای اول و دوم به خاطر وحشت مردم از حادثه و برخی بی نظمی ها در توزیع چادر مشکلاتی ایجاد شد اما خوشبختانه در حال حاضر وضعیت بهتر شده است.

پیوندی با اشاره به امداد هوایی در زلزله کرمانشاه گفت: همکاران من در امداد هوایی بسیار خوب درخشیدند و این موضوع مورد تقدیر رئیس جمهور نیز قرار گرفت. با توجه به پراکندگی روستاها، امدادرسانی کار سختی بود که امداد هوایی در این راستا کمک زیادی به ما کرد.

دلیلی برای پنهان کردن فوتی ها وجود ندارد 

نماینده اسلام آباد غرب و دالاهو با تاکید بر اینکه مردم باید به آمار ارائه شده از سوی ستاد بحران درخصوص تعداد فوت شدگان و مجروحان توجه کنند، گفت: هیچ دلیلی برای پنهان کردن آمار فوت شدگان زلزله وجود ندارد، قطعا اعلام آمار درباره کشته شدگان آن هم به یکباره بیش از دو برابر خلاف واقعیت است و ممکن است تحت تاثیر فضای احساسی چنین سخنی طرح شده باشد.

حشمت الله فلاحت پیشه در گفت وگو با ایسنا در واکنش به طرح موضوع افزایش دو برابری آمار فوت شدگان زلزله گفت: شخصا از ساعات اولیه زلزله به صورت میدانی در مناطق زلزله زده حضور داشتم، قاطعانه اعلام هرگونه آماری به غیر از آنچه که ستاد بحران اعلام کرده را تکذیب می کنم چون مطمئنم ستاد بحران آمارها را صادقانه بیان کرده و دلیلی ندارد که آمار کشته ها کم و زیاد اعلام شود.

وی افزود: مسوولان ستاد بحران در هر محله و شهر و منطقه و روستا حضور پیدا کرده در این مناطق مراسم سوگواری برگزار می شود حتی در مناطقی که احتمال داده می شود افرادی زیر آوار مانده باشند ابتدا تحقیق محلی انجام شده مبنی بر اینکه مفقودی وجود دارد یا خیر و بعد از آن وارد عملیات می شوند. محور این گزارشات براساس افراد محلی در روستاها و شهر است چون خود مردم بیشتر در جریان تلفات هستند.

فلاحت پیشه با تاکید بر اینکه اکنون سرنوشت همه مردم بعد از وقوع زلزله اعم از کشته شدگان و مجروحان مشخص شده است، گفت: در این راه فضای مجازی کمک بسزایی به ما کرد به طوری که اگر فردی گم شده بود بلافاصله با کمک های مردمی انسان دوستانه از طریق فضای مجازی پیدا شد. لذا شدیدا ارائه هرگونه آمار غیر از آنچه ستاد بحران اعلام کرده را تکذیب می کنم.

نماینده کرمانشاه: بیش از ۱۰۰۰ نفر جان باختند؛ اینجا قیامت است 

احمد صفری، نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با ایلنا، با اشاره به بازدید امروز خود از روستاهای حاشیه سرپل ذهاب، قصر شیرین و ثلاث باباجانی گفت: متاسفانه هنوزاقلام در همه روستاها توزیع نشده است، شاید فقط ۱۰ درصد روستاها چادر گرفته باشند. روستاهایی وجود دارد که نود درصدشان از میان رفته است، وضع خیلی نامناسب است.

وی با انتقاد از نحوه پوشش خبری صداوسیما ادامه داد: صداوسیما به گونه ای پوشش می دهد که انگار همه چیز برقرار است، رسانه ملی با پوشش خبری ناکارمدش در حق کرمانشاه ظلم و خیانت کرد.

صفری هلال احمر را دچار ضعف مدیریتی دانست و گفت: هلال احمر هم بسیار دست پاچه عمل کرده است، انگار این بار اول است که چنین اتفاقی در کشور می افتاد. هلال احمر آنقدر بی نظم و تدبیر و بدون مدیریت عمل می کند که خود نیاز به ستادی برای رفع مدیریت بحرانش دارد. البته طبیعی است وقتی از هر شهرستانی ۸۰ درصد مدیران را بومی انتخاب می کنیم، نشان می دهد، فکر چنین روزی را نکردیم، چراکه اکثرا داغدار شده و یا خانه خود را از دست داده اند، درنتیجه مدیریت بحرانی در شهرستان وجود ندارد.

این نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: مدیریت بحران استان و کشور باید تیم های سه نفره منحصرا برای اسکان، آواربرداری، مدیریت توزیع پوشاک، مدیریت توزیع مواد غذایی تشکیل می دادند. بعد از هفتاد و دو ساعت شرایط تغییر نکرده است البته مردم کمی آرام شده اند اما گرسنه هستند. وقتی یک وانت اقلام وارد منطقه می شود، سریع خالی اش می کنند آنهایی که زورشان می رسد اقلام را به داخل چادر می برند اما آنهایی که سیاه پوش و داغدار هستند یا خجالت می کشند، گرسنه می مانند. برای مثال روستای «قلمه ذهاب» هشتاد خانوار دارد و هنوز هیچ چیز به دستشان نرسیده است شرایط روستای «بیامه علیا» نیز همین است.

صفری افزود: اینجا قیامت است و ریشه اساسی مشکلات هم نبود مدیریت بحران است. البته نسبت به روزهای گذشته شرایط بهتر شده است، آب معدنی و خوارکی رسیده است اما از نظر پوشاک، چادر و لوازم گرمایشی دچار مشکل هستیم و هوا نیز روز به روز سردتر می شود.

وی با تاکید بر اینکه تعداد کشته شدگان زلزله بیشتر از آمار اعلامی است، گفت: مسئولان خبر ندارند، من خودم به روستایی سرزدم که گفتند بیست نفر را همان روز اول خودشان خاک کرده اند این افراد جزو آمار جانباختگان به حساب نمی آید. به نظر من بیش از ۱۰۰۰ نفر جان خود را از دست دادند، فقط در یک کوچه در سرپل ذهاب هفتاد نفر کشته شده اند، در مسکن مهر بیش از ۲۵۰ نفر جان باختند.

این نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به بازدید خود از مناطق صفر مرزی ادامه داد: قصرشیرین شرایط خوب بود، اما به روستاها رسیدگی نشده بود و مردم برای گرفتن غذا و دارو کنار هلال احمر تجمع کرده بودند. البته خودمان نیز به خودمان رحم نمی کنیم. سال های ۵۹ در جریان درگیرهای داخل عراق به خانواده های کرد عراقی در خانه خود یک یا دو سال پناه می دادیم. اما امروز برادر به برادر رحم نمی کند، یکی در خانه زندگی می کند و دیگری کنار در خانه ویران شده نشسته و بی تفاوت از کنار هم می گذرند. نمی دانم آیا برخی به قیامت و آخرت اعتقاد ندارند؟ من امرروز به مردم هم گفتم دائم دولت دولت نگویید، ما کٌردیم غیرت، داریم باید هوای همدیگر را داشته باشیم.

صفری در انتها در پیشنهادی گفت: یک عده از استان های همجوار آمده اند و مانع رسیدن امداد به مردم نیازمند می شوند البته این مشکل در بم هم وجود داشت، اما مدیریت شد. باید در مبادی ورودی و خروجی ایست و بازرسی وجود داشته باشد کمک ها تحویل گرفته شود و بازرسی شود که فرد زمان بازگشت چیزی را با خود برنگرداند. افراد بی وجدان، به زور چادر گرفته و بعد آن ها را می فروشند.

کشف و ضبط محموله چادرهای هلال احمر که توسط یک نفر در محله ای در کرمانشاه پنهان شده بود 

شهروندان فهیم، خانه را به نیروی انتظامی معرفی کرده بودند

بیمه آرمان خسارت زلزله زدگان مسکن مهر کرمانشاه را پرداخت می کند 

به گزارش جماران، ندا کسری درباره وضعیت مرهونه بانکی و بیمه مسکن های مهر استان کرمانشاه که در حادثه زلزله اخیر صدمات بسیاری به آنها وارد شد گفت: مسکن مهر استان کرمانشاه دارای مرهونه بانکی است و مشمول بیمه حوادث غیرمترقبه که زلزله را نیز پوشش می دهد بوده اند.

وی افزود: مسکن مهر کرند غرب، سرپل ذهاب و اسلام آباد در این زلزله آسیب دیده اند که مدیر استان نیز روز گذشته از آنها بازدید کرده است.

کرمانشاهی ادامه داد: شرکت بیمه آرمان بیمه گر مسکن مهر این سه شهر بوده که اقدامات در حال انجام است. به

رییس اداره کل تسهیلات بانک مسکن تصریح کرد: به دلیل اینکه مبلغ خسارت بر مبنای مانده بدهی است و زمان امضای قرارداد فروش اقساطی افراد متفاوت بوده، مبلغ هر یک با دیگری تفاوت دارد که مجموع این رقم را شرکت بیمه باید اعلام کند.

گزارش کمیسیون عمران مجلس از خسارات زلزله کرمانشاه هفته آینده تکمیل و در صحن قرائت می شود 

صدیف بدری، سخنگوی کمیسیون عمران مجلس دهم، درباره به میزان آسیب دیدگی ساختمان ها و مسکن مهر شهر کرمانشاه و حومه آن گفت: آمار قطعی هنوز مشخص نشده است اما تاکنون به طور تقریبی ۱۲ هزار واحد مسکونی شهری و ۶ هزار واحد مسکونی روستایی دچار آسیب دیدگی و ویرانی شده اند. امروز هم عده ای از اعضای کمیسیون عمران مجلس در منطقه زلزله دیده حضور پیدا کرده اند تا از طریق گزارش میدانی، گزارشی جامع و کامل تهیه نمایند و در هفته آینده در جلسه کمیسیون این گزارش تکمیل گردد و به صحن اصلی مجلس جهت قرائت اعطا گردد….

برای مشاهده اسامی جانباختگان حادثه زلزله روی لینک زیر کلیک کنید 

اعلام اسامی ۳۵۳ نفر از جان باختگان زلزله کرمانشاه 

پزشکی قانونی استان کرمانشاه اسامی ۳۵۳ نفر از جانباختگان زمین لرزه کرمانشاه را اعلام کرد.

تعداد مجروحین زلزله کرمانشاه به ۹۳۸۸ نفر رسید 

۱۰۱۱ نفر در کرمانشاه و ۳۴۰ تن در بیمارستان های تهران، البرز و همدان بستری هستند

۱۳۰۳ عمل جراحی روی مجروحین انجام شده است

استاندار کرمانشاه: برآور اولیه ما این است که ۴۰ هزار خانه در زلزله اخیر خسارت دیده و تخریب شده اند 

تکذیب کمک میلیون دلاری ولیعهد ابوظبی به زلزله زدگان ایرانی 

سخنگوی وزارت امور خارجه درباره خبری که در فضای مجازی مبنی بر تماس تلفنی ولیعهد ابوظبی با رئیس جمهوری ایران و پیشنهاد کمک امارات به زلزله زدگان کرمانشاه منتشر شده گفت:

این خبر اساسا جعلی و کذب است و چنین تماس و پیشنهادی انجام نشده است

رهبر معظم انقلاب در جلسه ای با حضور روسای قوای سه گانه و تنی چند از مسئولان: 

همدردی مسئولان با زلزله زدگان در عرصه عمل و کمک با قوت ادامه یابد

در این غم با مردم و مرزبانان دلیر کرمانشاه شریکیم

آواربرداری از ظهر امروز پایان یافت 

معاون استاندار کرمانشاه در جمع خبرنگاران:

حدود ۱۱ هزار واحد مسکونی و روستایی در مناطق زلزله زده صددرصد تخریب شده است.

قرار شد در واحد روستایی ۵ میلیون کمک بلاعوض و ۲۵ میلیون وام با بهره کم داده شود.

۵ هزار واحد شهری صدرصد تخریب شده است که به هر واحد شهر نیز ۳۵ میلیون تسهیلات کم بهره داده می شود.

برآورد اولیه از میزان خسارت به زیرساخت ها حدود ۱۸۰۰ میلیارد است

سرلشکر جعفری فرمانده کل سپاه: 

نیازمندی های مردم عمدتا چادر ، پتو ، آب آشامیدنی و نان گرم است

احداث منازل روستایی به سپاه و بسیج واگذار شده است

پس از پایان عملیات آواربرداری ، احداث منازل را به سرعت انجام می دهیم.

برای حفظ امنیت مردم و بازکردن جاده ها نیز تمهیدات لازم صورت گرفته است

نحوه توزیع نامناسب غذا و آب بین مردم در سرپل ذهاب 

فیلم حمله راهزنان  ( عوامل سپاه و بسیج وحوزه علمیه قم ) به محموله چادرهای زلزله زدگان 

مردم فریب اخباری مبنی بر وقوع زلزله در ساعات آینده را نخورند 

-خبر وقوع زلزله در ساعات آینده در آذربایجان غربی ، زنجان و لرستان کذب محض است

-برخی رسانه ها با تقطیع سخنان یک استاد دانشگاه تیتر هایی وحشت برانگیز به کار برده اند و گفته اند زلزله های بزرگی در راه زاگرس است

-مردم توجه داشته باشند که جایی به نام مرکز لرزه نگاری آمریکا تا کنون در این زمینه چیزی نگفته است

-در همین رابطه دکتر عکاشه پدر علم زلزله شناسی در مصاحبه با خبر فوری گفت:

پایگاه لرزه نگاری آمریکا غلط کرده که بخواهد پیش بینی #زلزله بکند، همچین چیزی اصلا صحت ندارد و این مطالب ساخته و پرداخته خود ماست و بشر تاکنون به علم پیش بینی زلزله دست نیافته است.

رسانه های معاندی که بحث آزمایش های هسته ای و یا هارپ رو مطرح می کنند، دروغ گو هستند

پیش بینی دفن ۱۵۰ نفر بدون مجوز 

مدیر روابط عمومی پزشکی قانونی استان کرمانشاه با انتقاد از نبود فضای مناسب جهت معاینه اجساد جان باختگان زلزله، گفت: هم اکنون اجساد در فضای باز معاینه می شود و حتی چادر هم برای این کار در اختیار نداریم.

محمدعلی منشی زاده در گفت و گو با خبرنگار ایسنا، با اشاره به زلزله اخیر در استان، گفت: متاسفانه در این حادثه بسیاری هموطنان جان خود را از دست دادند و در حال حاضر ۴۳۰ گواهی فوت برای جان باختگان این حادثه صادر شده است.

منشی زاده از اعزام تیم های پزشکی قانونی به مراکز زلزله زده خبر داد و اظهار کرد: در حال حاضر یک تیم در شهرستان ثلاث باباجانی، دو تیم در شهرستان سرپل ذهاب، یک تیم در قصرشیرین و یک تیم نیز در دالاهو مستقر است.

وی با انتقاد از نبود فضای مناسب برای انجام فعالیت های پزشکی قانونی، گفت: در حال حاضر تیم های مستقر در مناطق زلزله زده در فضای باز کار معاینه اجساد را انجام می دهند و حتی چادر هم در اختیار آنها قرار داده نشده است.

اگر نمی توانید به حساب های اعلامی کمک واریز کنید این متن را بخوانید 

راه سریع برای واریز کمک هایی نقدی 

برای تسهیل در جمع آوری کمک های مردمی؛

کد #۷۲۴* و شماره گیری آن از طریق تلفن همراه برای جمع آوری کمک های مردمی جهت زلزله زدگان کرمانشاه اختصاص یافت/ از پرداخت هرگونه وجه به حساب های غیر معتبر خودداری کنید

شماره گیری کد #۷۲۴* از طریق تلفن همراه برای جمع آوری کمک های مردمی جهت زلزله زدگان کرمانشاه اختصاص یافت

طبق آخرین آمارها ۴۳۰ تن از هموطنان جان خود را از دست داده اند و ۷۴۶۰ تن نیز مجروح شده اند 

رییس جمهور روحانی در کرمانشاه: 

-همه مردم ایران در کنار کرمانشاه هستند

-دولت با همه توان خود برای یاری آسیب دیدگان وارد عمل شده است

-هیچ ایرانی نیست که امروز به فکر مردم کرمانشاه نباشد

-مسوول اصلی بازسازی بنیاد مسکن است

-قدردانی از ابراز همدردی کشورها

رییس جمهور با تاکید بر اینکه “همه مردم ایران در کنار کرمانشاه هستند”، به آسیب دیدگان از زلزله اطمینان داد که دولت با همه توان خود برای یاری آسیب دیدگان ، وارد عمل شده و در کوتاه ترین زمان ممکن تلاش خواهد کرد تا این معضل را حل و فصل کند

رئیس جمهور روحانی برای برای بازدید میدانی مناطق زلزله زده تهران را به مقصد کرمانشاه ترک کرد. 

به گزارش جماران، حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور برای برای بازدید میدانی مناطق زلزله زده تهران را به مقصد کرمانشاه ترک کرد و دقایقی دیگر وارد این استان خواهد شد.

هیاتی ویژه از سوی رهبر معظم انقلاب به مناطق زلزله زده کرمانشاه سفر کرد.

به گزارش جماران، هیاتی ویژه به سرپرستی حجت الاسلام و المسلمین معزی از سوی مقام معظم رهبری که به مناطق زلزله زده کرمانشاه سفر کرده است دقایقی پیش وارد مناطق زلزله زده شد.

حجت الاسلام و المسلمین معزی (نماینده ولی فقیه در هلال احمر) و حجت الاسلام و المسلمین محمدی عراقی (نماینده مجلس خبرگان رهبری در کرمانشاه) در هیئت اعزامی از جانب رهبر معظم انقلاب اسلامی حضور دارند.

زمین لرزه ای به بزرگی ۴.۱ ریشتر مرز ایران و عراق حوالی قصر شیرین را لرزاند 

رییس اورژانس کشور: عملیات امداد و جست وجو تقریبا تمام شده است 

کولیوند:

تقریبا عملیات امداد و جست وجو تمام شده و فردا کار تکمیل بیمارستان های صحرایی انجام می شود.

در حال حاضر نیز دارو، تجهیزات و دپوی خون به اندازه کافی وجود دارد.

فردا کار سرکشی به روستاها و اقدامات لازم برای مصدومان سرپایی انجام می شود. همچنین تیم های بهداشت محیط و سلامت روان نیز مستقر می شوند

درخواست استاندار کرمانشاه از مردم 

استاندار کرمانشاه در برنامه نود اعلام کرد: هموطنانی که میخواند کمک های غیرنقدی بفرستند بدانند که به پتو، چادر مسافرتی، آب معدنی، کنسرو و خرما نیاز بیشتری داریم

فردا در سراسر ایران عزای عمومی است 

هیئت دولت با صدور بیانیه ای ضمن تسلیت حادثه تلخ و اندوهبار زلزله غرب کشور و ابراز همدردی با خانواده قربانیان و آرزوی سلامتی برای مجروحان این حادثه ،فردا سه شنبه بیست و سوم آبان ماه را در سراسر کشور عزای عمومی اعلام کرد

فلاحت پیشه: بیمارستان دوم اسلام آباد غرب چند ماه پس از افتتاح فرو ریخت 

دیشب صدها مصدوم #زلزله را در حیاط بر روی این تحت ها پذیرش کرده اند،پرسنل خدوم بیمارستان مجبور شدند ١٢٤ تخت بیمارستان جدید را با بیمارانش جلوی سرمای بیرون مداوا کنند.

تاسف آور اینکه بیمارستان کهنه شهر با ٣٠ سال قدمت آسیب جدی ندید، چندیدن نفر قربانی خیانتی شدند که فقط وقتی افشا میشود که ده ها خانواده مظلوم را داغدار کرده است.

اگر بیمارستان اسلام آباد غرب ویران نمی شد، آمار تلفات بسیار کمتر بود.

اسامی تعدادی دیگر از جانباختگان زلزله کرمانشاه 

شهر ثلاث باباجانی :

۱. خورشید احمدی فررزند محمود

۲. خاتون فیضی فرزند فرج

۳. مهیار بدری فرزند غریب

۴. پوریا ملکی فرزند بهرام

۵. تارا رضایی فرزند عابد

۶. فلاح میری

۷. خاصیه مرادی فرزندد رحیم

۸. عزیز مریدی فرزند مصطفی

۹. حسن امامی

شهر سرپل ذهاب :

۱. زینب فرضی

۲. مانیسا ویسی — فرزند منصور

۳. فریدون سلطانی — فرزند یدالله

۴. ابراهیم رمضانی میراحمدی — فرزند محمد رشید

۵. حدیث کرمی

۶. میثم کرمی

۷. سید توران البتکین — فرزند سید سیفور

۸. پرنیا البتکین — فرزند سیاوش

۹. پیمان شکری —

۱۰. هما رضایی— فرزند رضا

۱۱. اکبر دامن خورشید ف حیدر

۱۲. فریده اسماعیلی ف امان اله

۱۳. اکرم سنجابی — فرزند حسین

۱۴. جبرئیل جامع — فرزند عبداله

۱۵. انور یوسفی — فرزند محمد

۱۶. محمدمتین رحمتی نظرآبادی — فرزند حسین

۱۷. آیلین مرادیان ف مسلم

۱۸.ظفر عطایی ف عبداله

ازگله :

۱. خداکرم ده بالایی — فرزند محمدباقر

۲. رشید صوفی

۳. مانی صوفی — فرزند رشید

۴. عطیه رسولیان

۵. امیر یوسفی

۶. عبداله محمودی — فرزند فتاح

کرمانشاه :

۱. مینا زارع فرزند قدرت اله – شهر کرمانشاه

اسلام آباد غرب :

۱- خاور ویسی

۲- سمیرا پورمحمدی — فرزند اسد

۳- سید قاسم ساداتی — فرزند سید صفر

۴- منظر یاری قره بلاغی — فرزند رستم

۵- والیه مرادی — فرزند طاهر

۶- معصومه فتاحی — فرزند خسرو

۷- گلاویژ حسین — قادری فرزند حاتم

۸- بهزاد صادقی ده ابراهیمی — فرزند حبیب

۹- مبینا رضایی — فرزند علی میت

۱۰- ثریا محمدی — فرزند امیر

۱۱- بردیا باقری — فرزند مجتبی

۱۲- انا میرزایی — فرزند داود بخش

۱۳- فاضل غلامی — فرزند محمد

۱۴- سید سپهر حسینی — فرزند سید گودرز

۱۵- سیده کوثر حسینی — فرزند سی گودرز

۱۶- نرگس زارع — فرزند عبداله

۱۷- الهی کرمی

۱۸- صدیقه قنبری

قصر شیرین :

۱. شریف نوروزی -فرزند محمدخان

۲. حسن مرادی ف خدامراد

۳. داریوش مرادی وند ف احمد

۴. فاطمه نعیمی جگرلویی ف علیمراد

۵. قمرناز نوروزی ف جاسم

۶. اسداله مرادی ف مراد

۷. فرامرز حبیبی ف ملک

فیلم/ پس لرزه شدید در حین آوار برداری در سرپل ذهاب و به خطر افتادن جان نیروهای امدادی 

۵ اثر تاریخی کرمانشاه در اثر زلزله آسیب دیده است 

سازمان لرزه نگاری شهر ازگله را کانون زلزله در مرز ایران و عراق اعلام کرده که تنها پنج کیلومتر با خاک عراق فاصله دارد. براساس گزارش های استانداری و فرمانداری، استان کرمانشاه و شهر ثلاث باباجانی، جوانرود، قصرشیرین و سرپل ذهاب و دالاهو بیشترین خسارات و تلفات را از این زلزله داشته اند و براساس گزارش مدیر کل میراث فرهنگی کرمانشاه، کاروانسرای شاه عباسی، عمارت خسرو و چهارقاپی در شهرستان قصر شیرین، قلعه یزدگرد در شهرستان دالاهو و زیج منیژه در سرپل ذهاب، جزو آثاری هستند که آسیب دیده اند.

جلیل بالایی مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کرمانشاه گفته است: متاسفانه زلزله شب گذشته به آثار و بناهای تاریخی استان خساراتی وارد کرده است. در اثر زلزله شب گذشته ۵ اثر تاریخی در ۳ شهرستان قصرشیرین، سرپل ذهاب و دالاهو آسیب دیده اند و سرکشی ها به سایر آثار تاریخی برای تخمین درصد آسیب های وارده ادامه دارد و اکیپ های اداره کل میراث فرهنگی استان برای تخمین آسیب به محل این آثار تاریخی اعزام شده اند.

گرچه مشخص نیست که این خسارات چه میزان بوده ولی کاروانسرای شاه عباسی بیستون مربوط به دوره صفوی یکی از بناهای مهم کرمانشاهاست که در محوطه تاریخی، فرهنگی بیستون واقع شده و این اثر در تاریخ ۱۳ مرداد ۱۳۵۳ با شمارهٔ ثبت ۹۷۴ به عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.

او افزود: خوشبختانه اثر جهانی بیستون و طاق بستان هیچ آسیبی ندیده اند.

اسامی مصدومان انتقالی زلزله غرب ایران به بیمارستان های تهران و البرز 

 • بیمارستان امام خمینی(س): ماهان شیخ ویسی، شیوا قنبری، رحمت فتاحی، بلبل عزیزی، خاور فاخر، سهیلا کرمی، ایوب صیفوری، الماس محمودی، جمشید یاری، شهناز مجیدیان، حمید اسماعیلی، اسحاق صادقی، اذر ازادی، پیمان زارعی، اختر مجهودیان، بلال پالانی، سوسن اسپری، توران همتی، زینت مرادی، جهانگیر سلیمانی، سارا الیاسی، شهلا الیاسی، عزیز ولی پناه، نوشین محمدی، شکوفه عزیزخانی، حشمت حشمتی، طوبی قادری، مهدی احمدی، بهزاد غلامیان
 • بیمارستان فیروزگر: نازنین دارابی،فرشته قادری، هیرو الیاسی، فرخنده الیاسی، حسین احدی
 • بیمارستان لقمان: نوید کمری
 • بیمارستان سینا: طوبی نوری، طاهره ازادی، احمد ناصری، فرید احمدی، میثم تبریزی، شیر علی لطفی پور، فریده ملک خطابی، مانوی سلیمی، بهمن تایشه، فاضل تایشه، سعدا… عزیزی، کژال میریزی، امید اقا ویسی، معصومه پالانی، عبدالله جاسمیان، علی غلامی
 • بیمارستان شریعتی: پروانه خسروی، فاطمه عباسی، شیما مرادیان، عاشیه کریمی
 • بیمارستان مدنی البرز: مینا قنبری، هما علی مرادی، سعید جامعه ای، امیر احد بابا مرادی، فاطمه امیرفر، صورت سعید مرادی، شاپور زمانی، جوان مرادی، هادی صادقی، فاطمه امیری، مریم جوانمیری، فرهاد کوهنگ، فریده کافی، زانیار ظاهری، علی کرم سلیمانی، مروارید ازادی، جلال کاکا مرادی،امید علی قاسمی نیک، فاطمه پور کن،شیما مرادیان، پرویز فتحی
 • بیمارستان باهنر البرز: جوان میرمرادی، محمد امین بهرامی، شاهمراد رضایی، محسن ارمند، امین اتش پادی، محمد کاکایی، سهیلا مهرایینی، لیلا کریمی، صدیقه رستمی ،هادی رستمی، هیرو الیاسی
 • بیمارستان کودکان ( مرکز طبی اطفال): یاسر اسپری
 • بیمارستان امام حسین: جهانبخش دشتله، سوری عزیزی، عصمت یاوری، شیرین پالانه، راضیه رستمی، فرزانه الیاسی، صابر افرین، بهادر عزیزی، مصیب چهارگانه، گرجی مرادی، امید قادری، فهمیه خداوردی، گوهرکریمی، فائزه مرادی، زهرا نظری (۱۵ نفر)
 • بیمارستان لقمان: بیژن ملکی، لیلا رستمی، عزیز ارغوان پور، اسدا صادقی مقدم، زهرا منصوری، کتان کرمی، فهیمه صفری پور
 • (۷ نفر)
 • بیمارستان رسول اکرم: کیوان محبی، لیسیا منصوری، محمد کنعانی، زینت احمدی
 • بیمارستان فیروزگر: عیسی محمدزاده، شیوا نظری، زلیخا محمدی، امنه ویسی
 • بیمارستان طالقانی: حمیرا نظری

زلزله ای با قدرت ۳.۸ ریشتر حوالی نورآباد استان لرستان را لرزاند

فرماندار قصر شیرین کرمانشاه:

◾️مشکل چادر کماکان در قصر شیرین ادامه دارد

◾️امکانات امداد رسانی هلال احمر در حد انتظار مردم نبود

یک پس لرزه بزرگ دیگر در کرمانشاه

▪️بزرگی: ۴.۵

محل وقوع: استان کرمانشاه – حوالی قصر شیرین

▪️ تاریخ و زمان وقوع به وقت محلی: ۱۳۹۶/۰۸/۲۲ ۱۸:۳۰:۴۵

طول جغرافیایی: ۴۵.۶۷

عرض جغرافیایی: ۳۴.۳۸

عمق زمین لرزه: ۱۶ کیلومتر

▪️نزدیک ترین شهرها:

۱۷ کیلومتری قصر شیرین (کرمانشاه)

۱۹ کیلومتری سرپل ذهاب (کرمانشاه)

۳۴ کیلومتری گیلانغرب (کرمانشاه)

تازه ترین آمار تلفات زلزله کرمانشاه تا ساعت ۱۷

۴۰۷ نفر فوتی و ۶۷۰۰ نفر مصدوم

اسامی برخی کشته شدگان #زلزله کرمانشاه اعلام شد

پزشکی قانونی اسامی ۵۰ نفر از جان باختگان زلزله ی کرمانشاه را اعلام کرد؛

*شهر ثلاث باباجانی

۱. خورشید احمدی فررزند محمود

۲. خاتون فیضی فرزند فرج

۳. مهیار بدری فرزند غریب

۴. پوریا ملکی فرزند بهرام

۵. تارا رضایی فرزند عابد

۶. فلاح میری

۷. خاصیه مرادی فرزندد رحیم

۸. عزیز مریدی فرزند مصطفی

۹. حسن امامی

*شهر سرپل ذهاب

۱. زینب فرضی –

۲. مانیسا ویسی – فرزند منصور

۳. فریدون سلطانی – فرزند یدالله

۴. ابراهیم رمضانی میراحمدی – فرزند محمد رشید

۵. حدیث کرمی

۶. میثم کرمی

۷. سید توران البتکین – فرزند سید سیفور

۸. پرنیا البتکین – فرزند سیاوش

۹. پیمان شکری –

۱۰. هما رضایی- فرزند رضا

۱۱. اکبر دامن خورشید ف حیدر

۱۲. فریده اسماعیلی ف امان اله

۱۳. اکرم سنجابی – فرزند حسین

۱۴. جبرئیل جامع – فرزند عبداله

۱۵. انور یوسفی – فرزند محمد

۱۶. محمدمتین رحمتی نظرآبادی – فرزند حسین

*ازگله

۱. خداکرم ده بالایی – فرزند محمدباقر

۲. رشید صوفی

۳. مانی صوفی – فرزند رشید

۴. عطیه رسولیان

۵. امیر یوسفی

۶. عبداله محمودی – فرزند فتاح

*کرمانشاه

۱. مینا زارع فرزند قدرت اله – شهر کرمانشاه

*اسلام آباد غرب

۱- خاور ویسی

۲- سمیرا پورمحمدی – فرزند اسد

۳- سید قاسم ساداتی – فرزند سید صفر

۴- منظر یاری قره بلاغی – فرزند رستم

۵- والیه مرادی – فرزند طاهر

۶- معصومه فتاحی – فرزند خسرو

۷- گلاویژ حسین – قادری فرزند حاتم

۸- بهزاد صادقی ده ابراهیمی – فرزند حبیب

۹- مبینا رضایی – فرزند علی میت

۱۰- ثریا محمدی – فرزند امیر

۱۱- بردیا باقری – فرزند مجتبی

۱۲- انا میرزایی – فرزند داود بخش

۱۳- فاضل غلامی – فرزند محمد

۱۴- سید سپهر حسینی – فرزند سید گودرز

۱۵- سیده کوثر حسینی – فرزند سی گودرز

۱۶- نرگس زارع – فرزند عبداله

۱۷- الهی کرمی

۱۸- صدیقه قنبری

فرماندار ثلاث باباجانی: مشکل اسکان زلزله زدگان را داریم

اکبری: متاسفانه برای خدمات رسانی به مردم کمبودهایی داریم، زیرا هنوز آب، نان، چادر و پتوی کافی برای توزیع بین زلزله زدگان به دست ما نرسیده است.

سردار غیب پرور: بسیج با تمام توان آمادگی دارد در بخش مسکن عزیزان زلزله زده ورود کند.

نیروهای بسیج در استانهای زلزله زده ورود خوبی داشتند.

ستاد ویژه مناطق زلزله زده را به فرماندهی سردار فضلی جانشین سازمان و عضویت بنیاد تعاون بسیج و بسیج سازندگی تشکیل دادیم.

بسیج جامعه پزشکی و بسیج مهندسین عمران تشکیل دادیم.

گردان های بیت المقدس و سپاه نبی اکرم کرمانشاه از همان ساعات نخستین زلزله با تمام ظرفیت و تجهیزات حضور پیدا کردند.

گروههای جهادی دانشجویی در حال اعزام هستند.

بسیج با تمام توان آمادگی دارد در بخش مسکن عزیزان زلزله زده ورود کند.

* ساعت ۱۶ امروز : ۳۹۵ کشته و ۶۶۵۰ زخمی تاکنون

آمار جانباختگان حادثه زلزله کرمانشاه به ۳۷۲ نفر رسید

بازدید فرماندهان سپاه و ارتش مناطق زلزله زده

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در پیامی به نیروهای مسلح دستور داد امکانات خود را در اختیار حادثه دیدگان قرار دهند

به گزارش جماران در پی وقوع زلزله شب گذشته در استان های غربی کشور، سردار سرلشکر محمد باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در پیامی از نیروهای مسلح خواست تا امکانات امدادی خود را در اختیار حادثه دیدگان قرار دهند.

۲۴۳ نفر فقط در شهرستان سرپل ذهاب جان خود را از دست داده اند

سخنگوی سازمان مدیریت بحران کشور: تعداد جان باختگان زلزله به ۳۲۸ نفر رسید

بهنام سعیدی براساس آخرین آمار اعلام شده تعداد جانباختگان زلزله به تفکیک مناطق مختلف درگیر به شرح ذیل است: کرمانشاه ۱۰، جوان رود ۳، دلاهو ۱۴، سرپل ذهاب ۲۳۶، ثلاث بابا جانی ۱۵، اسلام آباد غرب ۲۲، قصرشیرین ۲۸ کهدر مجموع ۳۲۸ نفر تا این لحظه جان خود را از دست داده اند.

به گزارش تسنیم، به دنبال وقوع زلزله ۷.۳ ریشتری در ازگله کرمانشاه، برخی از استان های غربی کشورمان لرزیدند که در پی آن تعدادی از هموطنانمان جان خود را از دست دادند و تعدادی نیز زخمی شده اند.

هم اکنون زلزله نسبتا شدیدی قصرشیرین را دوباره لرزاند

افزایش شمار جانباختگان به ۳۲۸ نفر

زلزله در کوهدشت لرستان ۱۶ مصدوم برجای گذاشت

گزارش وزیر نیرو به ریییس جمهور درباره وضعیت آب و برق مناطق زلزله زده و استان کرمانشاه

رییس جمهور در گفت و گو با وزیر نیرو ضمن بررسی و اخذ گزارش از وضعیت تامین آب و برق مناطق زلزله زده، دستورات لازم را برای اولویت بخشیدن به تامین سریع نیازهای این مناطق صادر کرد…

پیام تسلیت آیت الله نوری همدانی به دنبال حادثه تلخ زمین لرزه در غرب کشور

لازم است مسئولان محترم هر چه سریع تر با در اختیار گرفتن همه امکانات مادی و معنوی به کمک حادثه دیدگان بشتابند.

شمار جان باختگان به ۲۱۴ نفر افزایش یافت

سعیدی، سخنگوی ستاد مدیریت بحران: هم اکنون ۲۱ فروند بالگرد، ۱۴۰ دستگاه آمبولانس، ۳ فروند هواپیمای ویژه انتقال بیماران و ۳ دستگاه اتوبوس آمبولانس در منطقه فعالیت می کنند.

آب شرب شهر و روستا در گیلانغرب قطع است

مدیر روابط عمومی آب منطقه ای کرمانشاه :

احتمال گل آلود شدن منبع تامین آب سرپل ذهاب و قصرشیرین، آماده توزیع آب معدنی بین زلزله زدگان هستیم./ایسنا

آخرین آمار زلزله استان سلیمانیه عراق

منابع رسمی در منطقه کردستان عراق اعلام کردند براثر زلزله دیشب استان سلیمانیه عراق ۱۱ نفر در دو منطقه کلار و دربندیخان این استان کشته و ۱۳۰ نفر زخمی شدند

پزشکی قانونی استان کرمانشاه اسامی ۱۵ نفر از جانباختگان زلزله دیشب را اعلام کرد:

✔️ شهر ثلاث باباجانی

۱. خورشید احمدی فررزند محمود

۲. خاتون فیضی فرزند فرج

۳. مهیار بدری فرزند غریب

۴. پوریا ملکی فرزند بهرام

۵. تارا رضایی فرزند عابد

۶. فلاح میری

۷. خاصیه مرادی فرزندد رحیم

۸. عزیز مریدی فرزند مصطفی

۹. حسن امامی

✔️ شهر سرپل ذهاب

۱. زینب فرضی

۲. مانیسا ویسی — فرزند منصور

۳. فریدون سلطانی — فرزند یدالله

۴. ابراهیم رمضانی میراحمدی — فرزند محمد رشید

۵. حدیث کرمی

۶. میثم کرمی

تصاویری جدید از زلزله دیشب در قصر شیرین

سازمان انتقال خون کشور از دارندگان خون با گروه O منفی درخواست کمک کرد

ساعت ۱۰ صبح/ آمار مصدومین زلزله شب گذشته در غرب کشور به ۲۵۰۴ نفر رسید.

بزرگترین پس لرزه ها در یک ساعت گذشته زلزله

جهانگیری، معاون اول رییس جمهور در تماس های تلفنی جداگانه با استانداران کرمانشاه، کردستان و ایلام ضمن اطلاع از آخرین میزان خسارات ناشی از زلزله شب گذشته، بر ضرورت بسیج تمام امکانات استان برای رسیدگی فوری به آسیب دیدگان و جبران خسارات تاکید کرد

ساعت ۸ صبح امروز:

پزشکی قانونی: آمار جانباختگان زلزله اخیر در کرمانشاه به ۲۰۰ نفر رسید

◾️مدیرکل پزشکی قانونی استان کرمانشاه در گفت و گو با میزان از استقرار تیم پزشکی قانونی در مناطق زلزله زده شهرستان های سرپل ذهاب، ازگله، ثلاث باباجانی و قصرشیرین خبر داد.

◾️بر اساس بررسی میدانی تیم های پزشکی قانونی مستقر در مناطق زلزله زده، ۲۰۰ نفر تاکنون کشته شده اند.

◾️اقدامات برای صدور جواز دفن اجساد انجام شده است.

◾️مقرر شده اجساد به صورت متمرکز به پزشکی قانونی هر شهرستان ارجاع و در آنجا احراز هویت صورت گیرد

آخرین آمار تا ساعت ۵:۲۰ بامداد ۲۲ آبان:

سعیدی سخنگوی ستاد مدیریت بحران کشور

آمار کشته ها تغییر می کند و احتمال افزایش امار را داریم اما بر اساس اخرین آمار

۱۴۱ کشته و ۸۶۶ نفر مجروح شدند.

⭕️فهرست کشته شدگان براساس شهرها بدین شرح است:

⭕️ازگل ۴ نفر

⭕️گهواره ۳ نفر

⭕️کرند ۱۳ نفر

⭕️سر پل ذهاب ۹۷

⭕️ثلاث ۹ نفر

⭕️اسلام اباد ۱۳ نفر

⭕️قصر شیرین ۲ نفر

سرپرست اورژانس کشور آخرین آمار مصدومین و فوتی در زلزله غرب ایران را تا این لحظه اعلام کرد:

سرپل ذهاب ٧١ کشته

ثلاث باباجانی١٠ کشته

مجروح ١٠٠٠ نفر

فلاحت پیشه: نیروهای امدادی خود را به بیمارستان اسلام آباد غرب برسانند

نماینده مردم اسلام آباد غرب و دالاهو در مجلس:

◾️۱۱ نفر در روستاهای بریه خانی و زردی شهرستان دالاهو به دلیل وقوع زلزله فوت کردند.

◾️فاجعه بیشتر از آن چیزی است که اکنون در اخبار وجود دارد و آمار تعداد فوتی ها و مصدومان حادثه در مناطق روستایی استان کرمانشاه بسیار زیاد است.

◾️بیمارستان اسلام آباد غرب پذیرای تعداد زیاد از مصدومان است و حتی مصدومان بسیاری در حیاط بیمارستان مستقر هستند.

سردار شریف: سپاه وارد مناطق زلزله زده غرب کشور شد /آغاز فعالیت بیمارستان های صحرایی سپاه

◾️از همان ساعت های اولیه وقوع زلزله، سپاه استان کرمانشاه و ایلام و مجموعه نیروی زمینی در شمالغرب کشور ضمن حضور در ستاد بحران این دو استان، آمادگی خودشان را برای کمک در بخش های مختلف اعلام کردند.

◾️دستورات لا زم برای فعال شدن بیمارستان های صحرایی سپاه داده شده است

◾️ در چند ساعت آینده بیمارستان های صحرایی عملیاتی خواهد شد و دستور لازم داده شده سپاه استان های همجوار کمک کنند.

مردم بوکان در خیابان ها

*رییس امداد و نجات در ارتباط زنده با شبکه خبر:

بیش از ۷۰ هزار نفر در سرپل ذهاب، جوانرود و قصرشیرین به اسکان اضطراری نیاز دارند که بیشتر در روستاها هستند.

رییس مرکز لرزه نگاری: زمین لرزه امشب بزرگ ترین زلزله ای ست که تاکنون در منطقه ثبت شده است

رئیس اورژانس کشور: ۶۱ نفر کشته و ۳۰۰ مجروح شده اند

محور ایلام به سرابله که بر اثر ریزش کوه بسته شده بود،بازگشایی شد

جلسه اضطراری ستاد مدیریت بحران به ریاست وزیر کشور

دستور وزیر بهداشت به دانشگاه های علوم پزشکی کشور

با دستور وزیر بهداشت دانشگاه های علوم پزشکی کشور موظف شدند نسبت به اعزام کادر درمانی متخصص، تجهیزات پزشکی، آمبولانس و تامین خون مورد نیاز برای مراکز درمانی مناطق زلزله زده استان کرمانشاه در سریعترین زمان ممکن اقدام کنند.

آمار جانباختگان و مصدومان زلزله از زبان معاون استانداری کرمانشاه:

۳۰ کشته و ۲۰۰ مجروح تا این لحظه در زمین لرزه غرب کشور

یک پس لرزه نسبتا بزرگ دقایقی پیش استان کرمانشاه – حوالی سرپل ذهاب به وقوع پیوست

مرکز لرزه نگاری کشور :

زمین لرزه دیگری به بزرگی ۴.۱ ریشتر ساعت ۰۰:۴۶ حوالی سرپل ذهاب را لرزاند این زمین لرزه در عمق ۹ کیلومتری زمین به وقوع پیوست.

رئیس سازمان مدیریت بحران: رای دریافت آمار دقیق مجروحان باید بیشتر صبر کرد

رئیس سازمان مدیریت بحران:

بنابر اعلام سازمان لرزه نگاری کانون زلزله در مرز ایران و عراق (شهر ازگله) بوده که تنها پنج کیلومتر با خاک عراق فاصله دارد.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: