مرگ یکی از مجروحان درگیری سپاه با سیل زدگان در سوسنگرد

يكی از مجروحين درگيری سپاه با سيل زدگان دشت آزادگان درگذشت.

امروز پنجشنبه ۱۵ فروردین ۹۸، عبود جليزی فرزند خلف از اهالی روستای جليزی دشت آزادگان كه در درگيری و تيراندازی نيروهای سپاه به سيل زدگان روستاهای جليزی، صگور و شاكريه در بامداد 14 فروردين مجروح شده بود، در بيمارستان آپادانا درگذشت.

عبود جليزی دارای سه پسر و سه دختر كه هيچكدام از آنها ازدواج نكرده اند و تنها منبع درآمد اين خانواده زمين كشاورزی آنهاست كه توسط سپاه و بعد از انفجار سيل بند زير آب رفت.
لازم به ذکر است که روز چهارشنبه ۱۴ فروردین ماه ۹۸ میان مردم در روستاهای جلیزی و شاچریه و صگور در دشت آزادگان و سوسنگرد با مأموران سپاه پاسداران درگیری های مسلحانه رخ داد. سپاه اقدام به تیراندازی به سوی مردم کرد و چند تن از هموطنان مجروح شدند.
علت این درگیری بین مردم و نیروهای سپاه پاسداران این بوده که سپاه پاسداران اقدام به باز کردن سیل بندهایی کرد که اهالی برای حفاظت از مزارعشان در برابر سیل درست کرده بودند.
اما نیروهای سپاه پاسداران این سیل بندها را خراب کردند تا آب سیل به سمت چاههای نفت در دشت آزادگان که کنترل آن در دست سپاه است، نرود.
اهالی در مقابل این کار سپاه ایستادند و برای جلوگیری از خراب کردن سیل بندها مقاومت کردند که منجر به درگیری مسلحانه بین مردم و پاسداران گردید.

#سیل #سپاه_عامل_سیل #

قاتلین بدانند که روزی تاوان این همه جرم و جنایت را پس خواهند داد و بی تردید زمان آن فرا رسیده است. این سیل ویرانگر پیام فاجعه بارش برای مردم ایران این است که علیه اشغالگران باید برخاست و قیام کرد و در سیل بنیان کن خشم مردم باید غرقشان نمود. آنها از هیچ خیانت و جنایتی علیه مردم ایران فروگذار نکرده و نمی کنند. سوسنگرد

photo_201مجروحان.jpg

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

ترجمه به زبانهای دیگر
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: