بیدادگاه انقلاب تهران مریم علیشاهی و مهیار منصوری، مادر و فرزندی که در جریان اعتراضات آبان بازداشت شده بودند را به ترتیب به ۹ و ۶ سال زندان محکوم کرد
منصوری که همراه مادرش در جریان اعتراضات به گرانی بنزین در تهران دستگیر شد، پس از مدتی با قرار وثیقه ۳۰۰ میلیون تومانی به صورت موقت از زندان آزاد شد. علیشاهی اما از زمان بازداشت در زندان قرچک ورامین نگهداری می‌شود.
اعتراضات به گرانی بنزین در ۲۴ آبان آغاز شد و حداقل تا دو روز بعد در نقاط مختلف ایران ادامه داشت. حکومت ارتباط اینترنت به شبکه بین‌المللی را قطع و با خشونت عریان، معترضان را سرکوب کرد. به گونه‌ای که شمار دستگیرشدگان بیش از هفت هزار نفر گزارش شده است. همچنین در جریان این اعتراضات شمار زیادی از معترضان با شلیک ماموران نظامی و امنیتی کشته شدند. حکومت همچنان از اعلام شمار جان‌باختگان خودداری می‌کند. رسانه‌ها و نهادهای حقوق بشری شمار جان‌باختگان را ۶۳۶ تا ۱۵۰۰ تن گزارش کرده‌اند.
بیدادگاه انقلاب پنج سال از حکم این دو عضو یک خانواده را لازم‌الاجرا دانسته است. با این حال هر دو به رای صادر شده اعتراض کرده و خواستار تجدیدنظر در آن شده‌اند. احمد زرگر، رئیس شعبه ۳۶ بیدادگاه تجدیدنظر تهران مسئول رسیدگی دوباره به این پرونده است.
#بازداشت_شدگان_آبان_آزاد_باید_گردند

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: