#فرنام_فرهنگ درویش زندانی در زندان تهران بزرگ (فشافویه) که پس از حمله‌ی گارد زندان به درویشان محبوس در تیپ ۳ مورد ضرب و شتم قرار گرفت و به بند جرائم عمومی تیپ ۴ منتقل شد به دلیل تنفس هوای آلوده به انواع مواد مخدر، دچار مسمومیت و تشنج پی‌در‌پی شده است.

#بابک_مرادی، دیگر درویشی که با فرنام فرهنگ همبند است در یک تماس تلفنی از وخامت حال آقای فرهنگ خبر داده و گفته است که در نتیجه‌ی عدم توجه مسئولان زندان به وضع جسمی او از روز جمعه ۱۳ مهر دست به اعتصاب غذا زده است.

آقای مرادی خواسته خود را از این #اعتصاب_غذا رسیدگی فوری به سلامت فرنام فرهنگ عنوان کرده و گفته است در صورتی به اعتصاب غذای خود پایان می‌دهد که یا هر دوی آنها را به سلول انفرادی منتقل کنند یا به بندی که در آن خبری از مصرف مواد مخدر نباشد.

فرنام فرهنگ نوازنده عود و بربط و مدرس موسیقی و بابک مرادی کارشناس هتلداری؛ ازجمله درویشانی هستند که پس از واقعه‌ی #گلستان_هفتم در یکم اسفندماه همراه با صدها درویش گنابادی با اعمال خشونت نیروهای لباس‌شخصی بازداشت و به زندان فشافویه منتقل شدند.

این دو درویش از آماج حملات نیروهای گارد زندان #فشافویه در هفتم شهریور سال جاری نیز مصون نماندند و بار دیگر مورد ضرب و جرح قرار گرفته و به بند زندانیان جرائم عمومی منتقل شدند.

فرنام فرهنگ با حکم دادگاه انقلاب به تحمل ۶ سال حبس تعزیری و بابک مرادی به تحمل ۷ سال حبس ۷۴ ضربه شلاق و ۲ سال تبعید به سراوان سیستان و بلوچستان محکوم شده‌اند.
photo_2018-10-10_16-07-50.jpg

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: