معاون بیدادستان در پاسخ به خانواده‌های جانباختگان پرواز PS752 می‌گوید “کشتیم؟ خوب کردیم که کشتیم.”

خانواده‌های جانباختگان پرواز PS752 به دادسرای نظامی تهران می‌روند. در این جلسه خانواده‌ها داخل دادسرا می‌شوند و بازپرس پرونده، به نام صادق عرب‌زاده و معاون دادستان نظامی را به پرسش می‌‌گیرند.

پاسخی نیست. بازپرس پرونده به پدری می‌گوید کدام کشور عاملین حمله به یک هواپیمای مسافربری را محاکمه کرده که ما بکنیم. و معاون دادستان در پاسخ به پدری می‌گوید “کشتیم؟ خوب کردیم که کشتیم.”

طبق توضیح بازپرس قرار نهایی صادر شده است و منتظر تعیین تاریخ دادگاه هستند بدون این‌که هیچ‌یک از وکلای خانواده‌ها به پرونده دسترسی داشته باشند. مدتی پیش برخی خانواده‌ها به طور رسمی از امیرعلی حاجی‌زاده شکایتی ثبت کردند اما بازپرس پرونده نسبت به این سوال که آیا حاجی‌زاده به عنوان کوچک‌ترین متهم این جنایت احضار شده است یا نه پاسخی نمی‌دهد. پدری از لزوم احضار وزیر خارجه، حاجی‌زاده، فرمانده‌ی سپاه و تمام آمران به دادگاه می‌گوید و مادری فریاد می‌کشد از ما که چیزی برای باختن نداریم بترسید.

جلسه به تشنج می‌کشد. حال برخی از پدران و مادران نامساعد می‌شود و کار به بیمارستان و اورژانس هم می‌کشد. در انتها خانواده‌ها در جلوی دادسرای نظامی تجمع می‌کنند و فریاد دادخواهی و عدالت سر می‌دهند. در اینجا ماموران انتظامی از خانواده‌ها می‌خواهند تجمع نکنند و در نهایت خانواده‌ها محل را ترک می‌کنند.

#از_شما_بیزاریم
#دادخواهی

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: