ممانعت از آزادی موقت زندانی سیاسی آرشام رضایی علیرغم تعیین وثیقه

آرشام رضایی، کارگر و فعال مدنی، با حکم هشت سال و نیم حبس تعزیری در بند چهار اوین نگهداری می‌شود.

دادگاه برای آزادی موقت وی تا زمان تأیید حکم از سوی دادگاه تجدید نظر وثیقه تعیین کرده اما تا کنون از پذیرش این وثیقه ممانعت به عمل آورده است.

آرشام رضایی ۱۷ دی‌ماه از سوی نیروهای وزارت اطلاعات بازداشت شده و در پرونده‌اش با اتهامات «تبلیغ علیه نظام»، «اجتماع و تبانی» و «توهین به رهبری» رو به رو است؛ حکم بدوی وی از سوی قاضی مقیسه هشت سال و نیم حبس تعزیری تعیین شده است.

آرشام رضایی، فعال مدنی، عصر روز هفدهم دی‌ماه ۹۷ با دو تن از دوستانش به نام‌های مجید حسینی و محمد حسین زاده، توسط ماموران سازمان اطلاعات سپاه در تهران بازداشت شد. ماموران پس از بازداشت او را به خانه منتقل کرده و پس از تفتیش تلفن همراه او را با خود بردند.

آٰرشام رضایی در مراسم خاک‌سپاری وحید صیادی که به دلیل اعتصاب غذا در زندان جان خود را از داده‌بود، حضور داشته و همچنین بر اساس گفته نزدیکان این فعال مدنی وی همواره حمایت و همدردی خود را با خانواده‌های کشته‌شدگان سیاسی و خانواده زندانیان سیاسی ابراز داشته است.

همچنین حضور در تجمعات اعتراضی مسالمت‌آمیز، اطلاع رسانی نسبت به وضعیت فعالان سیاسی بازداشت شده، بخشی از فعالیت‌هایی است که منجر به بازداشت این فعال مدنی شده‌است. علی‌رغم آزادی مجید حسینی و محمد حسین زاده با سپردن وثیقه، مقامات امنیتی-قضایی از آزادی او خودداری کرده‌اند.

این فعال مدنی که اکنون در اندرزگاه ۴ زندان اوین محبوس است، بدون حضور وکیل و اطلاع قبلی در روز ۷ اسفندماه ۹۷ به شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب منتقل شد و به “تبلیغ علیه حکومت”، “اجتماع و تبانی برای اقدام علیه امنیت ملی” و “توهین به رهبری” توسط قاضی «محمد مقیسه» متهم شد.

آقای رضایی روز شنبه ۲۵ اسفندماه ۹۷ به دادگاه فراخوانده شد و حکم هشت سال و نیم زندان به او ابلاغ شد.

photo_آرشام-1.jpg

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: