ممانعت از اعزام زندانی سیاسی اکبر باقری به بیمارستان علیرغم وخامت وضعیت جسمانی

روز دوشنبه ۷ بهمن ماه ۹۹، رئیس کل زندان تهران بزرگ بنام اصغر فتحی، از اعزام زندانی سیاسی اکبر باقری به بیمارستان ممانعت بعمل آورد.

پیش از این نیز اعزام وی به بیمارستان برای عمل جراحی و درمان بیماری هایش، بارها با کارشکنی مسئولان زندان روبرو شده است. اینک جان و سلامت این زندانی در خطر است.

اکبر باقری پس از دو سال بیماری و تحمل درد و پس از دو سال کارشکنی مسئولان زندان، قرار بود روز دوشنبه ۷ بهمن ماه ۹۹ به بیمارستان اعزام شده و با هزینه شخصی خود تحت عمل جراحی قرار بگیرد. اما پس از طی تمام مراحل اعزام، به وی ابلاغ شد که فتحی، از رفتن او به بیمارستان جلوگیری کرده است. رئیس زندان هیچ دلیلی برای ممانعت اعزام اکبر باقری به بیمارستان اعلام نکرده است.روز دوشنبه ۱۳ بهمن ماه ۹۹، قرار بود زندانی سیاسی اکبر باقری به بیمارستان خارج از زندان جهت عمل جراحی دستگاه گوارشی منتقل شود. اما به دلیل اعزام دیرهنگام وی موفق به دیدن پزشک و به جریان افتادن پروسه معالجه نشد. تیم اعزام که اکبر باقری و ۴ زندانی دیگر را به بیمارستان منتقل می کرد، ساعت ۹ صبح از زندان خارج شد و هنگام ظهر که به بیمارستان رسید، زمان قرار از بین رفته و ۵ زندانی بیمار بدون نتیجه از بیمارستان به زندان بازگردانده شدند».

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: