ممانعت از اعزام علیرضا گلیپور به بیمارستان پس از صدمه به چشم وی

گزارش

 

علیرضا گلیپور، زندانی سیاسی، امروز سوم اسفند ۹۷، هنگام رفتن به بهداری دچار حمله شده و در اثر افتادن از روی پله های آهنی، چشم او بشدت صدمه دیده و دچار پاره گی شدید شده است، بطوری که چشم او به سختی قابل دیدن میباشد. با وجود درخواست آقای جهانی مسئول شیفت بهداری زندان برای انتقال گلیپور به بیمارستان، دکتر خانی با این تقاضا مخالفت کرده و از اعزام وی بیمارستان جلوگیری بعمل آورده است.

در ادامه این گزارش گفتنی است؛ طی ملاقات حضوری آقایان حیدرپور (رییس بند هشت) و چهارمحالی (رییس زندان اوین) با علیرضا گلی پور، ایشان ضمن اعلام ارسال گزارش از وخامت حال علیرضا گلی پور به دادستانی تهران و استناد به نظریه پزشکی قانونی مبنی بر عدم وجود شرایط نگهداری وی در زندان با توجه به بیماری صعب العلاج و همچنین حملات قلبی و عصبی که در این مدت دچار آقای گلی پور شده و فقط در هفته گذشته باعث بهم خوردن تعادل و شکستگی از ناحیه سر شده است، اعلام داشتند که پیگیر وضعیت درمانی علیرضا گلی پور و ارسال گزارش به مقامات قضایی و دادستانی تهران هستند.

خانواده و خود این زندانی اعلام میدارند که مسئولیت هرگونه مشکلات بوجود آمده مستقیما بر عهده شخص دادستان تهران و مقامات امنیتی است.

قابل ذکر است؛ علیرضا گلیپور چند روز پیش طی نامه ای در اعتراض به محرومیت از دارو و درمان، با وجود تجویز پزشک قانونی برای درمان در بیمارستانی خارج از زندان، اعلام اعتصاب غذا کرد. وی در طی شش سال و نیم زندان به بیماریهای متعدد قلبی، عفونت ریوی و صرع شدید دچار شده است.
چندی پیش وکیل علیرضا گلیپور، آزیتا قره بیگلو، طی مصاحبه هایی از شرایط وخیم جسمی وی و هزینه های سرسام آور درمان که تا به امروز توسط خانواده این زندانی تامین شده است به عنوان فشار مضاعفی بر گلیپور و خانواده اش نام برد.

بدون دیدگاه

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

گزارش
نان در شهرهای آذربایجان غربی و شرقی بویژه شهرهای تبریز و ارومیه کمیاب شد.

نان در شهرهای آذربایجان غربی و شرقی بویژه شهرهای تبریز و ارومیه کمیاب شد. ◾️ سه شنبه ۱۵ مهرماه ، نانوایی‌ها نان را با قیمت بالا به مصرف کننده عرضه می کنند. صف های طولانی برای خرید نان شکل گرفته و ساعت کار نانوایی‌ها محدو شده است. مردم از قحطی …

گزارش
ارومیه؛ صدور حکم قطع چهار انگشت دست راست برای یک مرد زندانی

  🔸بنا به اطلاع شبکه حقوق بشر کردستان، یک مرد زندانی به نام آرش علی‌اکبری از سوی شعبه دوم دادگاه کیفری یک دادگاه ارومیه به اتهام «سرقت» به قطع چهار انگشت دست راست محکوم شده است. 🔸طبق دادنامه‌ای که به روئیت شبکه حقوق بشر کردستان رسیده است آرش علی‌اکبری فرزند …

گزارش
جانباختن یک کولبر با شلیک مستقیم نیروهای هنگ مرزی بانه

  ◾️ شنبه ۱۲ مهرماه ، مطابق خبری که به کولبر نیوز رسیده است، نیروهای هنگ مرزی رژیم در بانه بسوی دسته ای از کولبران تیراندازی کردند. براثر این حمله کولبری با هویت « هیوا زارعی» اهل سردشت جان باخت. باوجود اعتراضات گسترده اما قتل و کشتار کولبران توسط نیروهای …

ترجمه به زبانهای دیگر
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: