ممانعت و کارشکنی مسئولین زندان رجایی از اعزام سعید شیرزاد به مرخصی یک هفته پس از درگذشت مادرش

سعید شیرزاد، زندانی سیاسی زندان رجایی شهر کرج با وجود سپری شدن یک هفته از درگذشت مادرش، همچنان از مرخصی کوتاه مدت محروم مانده است. این در حالی است که آقای شیرزاد، به دلیل کارشکنی مسئولین زندان مراسم خاکسپاری مادرش را از دست داده و کماکان در تلاش است در سوگواری خانواده اش در کنار آنها باشد.

سعید شیرزاد، زندانی سیاسی زندان رجایی شهر کرج با وجود از دست دادن مادرش کماکان از حضور کوتاه مدت در کنار خانواده خود محروم مانده است.

به گفته یک منبع نزدیک به خانواده آقای شیرزاد، “ امین وزیری، دادیار ناظر بر زندانیان سیاسی هفته گذشته موافقت با مرخصی وی را به نظر دادستان موکول کرده بود، روز گذشته با مراجعه نزدیکان آقای شیرزاد به دادستانی، به آنها گفته شده این به نظر آقای وزیری بستگی دارد و با ایشان باید صحبت کنید. به نظر می رسد مسئولین زندان از این روش برای طولانی شدن پروسه و نهایتا عدم اعزام آقای شیرزاد به مرخصی استفاده می کنند”.

مادر سعید شیرزاد، زندانی سیاسی محبوس در زندان رجایی شهر کرج روز دوشنبه مورخ ۲۵ شهریورماه درگذشت.

بر اساس رویه مذهبی، خاکسپاری درگذشته باید در اولین فرصت صورت گیرد از اینرو اطلاع فوری آقای شیرزاد از این موضوع برای ثبت درخواست اعزام تحت الحفظ یا مرخصی برای شرکت در خاکسپاری ضرورت داشت.

علیرغم تلاش خانواده برای آگاه کردن این زندانی از این ضایعه، به دلیل نبود تلفن و قطع ارتباط زندانیان سیاسی با دنیای بیرون و خودداری کردن مسئولان از انتقال خبر به او، این مهم تا ۲۷ شهریورماه که زندانیان ملاقات داشتند اتفاق نیفتاد.

آقای شیرزاد درحالی روز چهارشنبه از این واقعه مطلع شد که به دلیل گذشت زمان خانواده ناچارا در غیاب او مراسم خاکسپاری متوفی را برگزار کردند.

این زندانی سیاسی کماکان مترصد مرخصی است تا لااقل بتواند در مراسمات سوگواری در کنار خانواده خود باشد.

تا زمان تنظیم این گزارش مسئولان زندان کماکان برای تحقق این مهم همکاری مناسبی نداشته اند و مراجعه نزدیکان وی به دادستانی نیز با مخالفت دادستان جهت اعزام به مرخصی کوتاه مدت روبرو بوده است. این در حالی است که آقای شیرزاد با وجود سپری کردن بیش از ۵ سال و پنج ماه از محکومیت خود، بدون یک روز مرخصی در زندان رجایی شهر کرج به سر می برد و قانونا مرخصی شامل حال او می شود.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: