منصوراسانلو :از اعتراضات کارگری و اعتصابات گسترده سراسری پشتیبانی کنیم

مقالات ونوشته ها

پشتیبانی از اعتصابات و اعتراضات کارگران و مردمان ایران یک وظیفه انسانی است. اعتصابات گسترده و بی سابقه ای که کارگران صنایع نفت و گاز و پتروشیمی در مناطق مختلف ایران شروع کرده اند، اکنون اعتراضات دامداران کشاورزان، مال باختگان، بازنشستگان و برخی از رانندگان جاده ای و کامیون داران را بدنبال آورده است. همزمان با وسیع تر شدن دامنه اعتصاب کارگران صنایع نفت و گاز ایران، اعضای “شبکه بین ‌المللی سندیکایی همبستگی و مبارزه” که یک نهاد کارگری و صنفی جهانی است، از اعتصاب کارگران ایرانی حمایت کرده است.
اعتراض ‌های کم‌ سابقه کارگران صنایع نفت، گاز و پتروشیمی در ایران از 29 خرداد, درست پس از شکست سنگین انتخابات ( انتصابات) نمایشی رژیم اسلامی، توسط مردمان ایران آغاز و در حال گسترش است. بازنشستگان شرکت واحد با شعار “کارگران بیدارند از دزدی ها بیزارند” به اعتراضات و اعتصابات پیوستند! راه رهایی ایران سراسری کردن اعتصابات کارگری و مزد بگیران از تمامی اقشار جامعه ایران است. آغاز گران اعتصاب، کارگران موقت بودند ، اما گزارش‌ های اخیر حاکیست که برخی از کارگران با قراردادهای دائمی هم به اعتصاب کنندگان پیوسته اند. کارگران نفت، گاز، پتروشیمی، برخی از رانندگان نفتکش ها، کمپرسی ها، دامداران، دهقانان اصفهانی و گروه های بیشماری از کارگران نانوایی ها، بخش های کوچک صنعتی، کشاورزی، خدماتی، برخی از بازنشستگان هواپیمایی ملی ایران، و کارمندان دیگر به صفوف اعتراض و اعتصاب پیوسته اند. پیام های حمایتی از سوی فدراسیون جهانی ایندستاریال با ۵۶ میلیون عضو، و فدراسیون هایی از کشور های مختلف در پشتیبانی از این اعتصابات ارسال شده است. گزارش شده است که در برخی از مراکز اعتصابات ، غذاخوری ها، کانکس های خوابگاهی ، آب و برق به روی کارگران معترض بسته شده است تا آنها را هر چه بیشتر تحت فشار قرار دهند .
رژیم اسلامی ایران و سردمدارانش، تشکل‌ های کارگری مستقل را به رسمیت نمی ‌شناسند و فعالان کارگری همواره هدف برخوردهای ضد انسانی امنیتی – قضایی رژیم بوده‌اند.
از بین بردن فساد در خصوصی ‌سازی واحدهای صنعتی، ترمیم قراردادهای موقت به دائم ، داشتن امنیت شغلی و ایمنی (حوادث مرگبار کار) و متناسب بودن دستمزد ها با گرانی، داشتن سندیکا های مستقل، پوشش کامل بیمه تامین اجتماعی، آموزش و بهداشت رایگان از جمله در خواست های جنبش کارگری در ایران است.
اهمیت این اعتصابات در حوزه های تولید و توزیع به مثابه یک امید و واکنش فعال در مقابل نظام واپسگرایی است که اعتبار خود را در انتخابات (انتصابات) نمایشی اخیر از دست داده است.
هم میهنان آگاه بیایید همه مردمان ایران و جهان را برای گسترش هر چه بیشتر اعتصابات و یاری رساندن به سراسری کردن اعتراضات و اعتصابات کارگران که پاشنه چشم اسفندیار گذر از این رژیم واپس گرا است، به حرکت در بیاوریم. همگام شویم و با پشتیبانی های عملی و همه جانبه به هر شکلی که می توانیم اعتصابیون را حمایت کنیم. هر چه دامنه اعتصاب ها و اعتراض ها گسترش پیدا کند ، ریزش نیروهای رژیم که از جنبش سبز آغاز گشته است، بیشتر می‌شود و رهایی ایران نزدیک تر!
با یاری رسانی ومشارکت در اعتصابات و اعتراضات ، کار پیروزی بر انتصابات رژیم را به پیروزی بر تمامیت رژیم اسلامی گره بزنیم. فرصت یاری رسانی به اعتصاب ها و اعتراض های آغاز شده را از دست ندهیم ومیهن خویش را بدست خویش آزاد و آباد کنیم.
گسترده تر باد اتحاد کارگران، مزدبگیران و فرودستان با آزادی خواهان دادخواه
گسترده تر باد همبستگی همه نیروهای دموکراسی خواه و عدالت جو
برقرار باد اتحاد همه کارگران، مزدبگیران و فرودستان برای گذار از رژیم اسلامی
همگامان رهایی ایران
۲۰ تیر ۱۴۰۰

@mansoor1999

https://t.me/khabargar

بدون دیدگاه

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

مقالات ونوشته ها
🔴 مقاله مهم حسین رونقی در وال‌استریت ژورنال: رسانه‌های غربی دربارهٔ ایران حقیقت را نمی‌گویند

رسانه‌های غربی دربارهٔ ایران حقیقت را نمی‌گویند. ما در ایران با صدای بلند اعتراض میکنیم اما خبرنگاران ترجیح میدهند در مورد وضعیت آب‌و‌هوا توییت کنند تا در مورد سرکوب و شکنجهٔ رژیم تحقیقی انجام دهند. در چهار سال گذشته پنج قیام سراسری علیه رژیم در ایران رخ داده است. حکومت …

مقالات ونوشته ها
بیست و سومین سالگرد زنده یاد حمید و کارون پور حاجی زاده گرامی باد

در نیمه شب ۳۱ شهریور ۱۳۷۷، حمید حاجی‌زاده، نویسنده، معلم و شاعر دگراندیش به همراه پسر ۹ ساله‌اش کارون با ضربات پی‌در پی چاقو کشته شدند. اگرچه این دو از قربانیان قتل‌های سیاسی موسوم به «قتل‌های زنجیره‌ای» بودند، اما مقامات ج.ا هیچ‌گاه مسئولیت این جنایترا برعهده نگرفتند. 🔺پیگیری‌های متعدد خانواده …

مقالات ونوشته ها
1
پیرامون پیمان نوین مردم ایران با همدیگر:

پیمان نوین گوشه ای از نگاه سیاسی جدیدی است که خوشبختانه در حال رشد است. بدین معنا که همه ما ایرانیان پیمان می بندیم که جدا از دیدگاه های جمهوری یا پادشاهی خواهی ، لیبرال یا سوشیال و حتا کمونیست یا سوسیالیست و نیولیبرال همه با هم دیگر بر سر …

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: