منصور اسانلو : خروج نیروهای آمریکا از شمال سوریه، این امکان را به اردوغان داد، که نیروهای ارتش ترکیه را بر علیه مردم زحمتکش کردستان سوریه (روژآوا) وارد سوریه کند.

همانطور که پیش بینی میشد، و در فضای توییتر به آن پرداخته شد، خروج بخشی از نیروهای آمریکا از شمال سوریه، این امکان را به اردوغان داد، که برای اجرایی کردن رؤیای حکومت اسلامی عثمانی خود، نیروهای ارتش ترکیه را بر علیه مردم زحمتکش کردستان سوریه (روژآوا) وارد سوریه کند.
سه روز است که ارتش تا دندان مسلح ترکیه،که نیروهای داعش ، القاعده و اسلامگراهای دیگر را هم با لباس ارتش ترکیه پوشانده است، با مردم کرد منطقه شمال سوریه وارد در گیری شده است. با توپ و خمپاره روستاها و شهر های کرد نشین را می کوبد. بیش از ١٠٠ هزار از مردم روژآوا به ناچار منطقه و خانه و زندگی خود را ترک کرده اند. نیروهای مسلح مردمی یگان های ی پ گ و- ژپ گ که زنان ومردان کرد آن گردان ها را سازماندهی کرده اند، با اسلحه سبک در مقابل هجوم عثمانیان اسلامیست از هستی و سرزمین خود دفاع می کنند، هنوز ارتش خلیفه ی ضد بشر عثمانی نتوانسته منطقه مهمی را تسخیر و خودش را جاسازی کند. همانطور که پیش بینی میشد این حمله اسلامگرایان علیه مردم و نیروهای دموکراتیک منطقه خاورمیانه است. نیروهای جمهوری اسلامی هم که به جاعش مشهور هستند، همراه داعشی های اردوغان در منطقه دیرالزور سوریه به یگان های کرد حمله کرده اند. هدف نیروهای ارتجاعی اسلامگرا نابودی منطقه دموکراتیک و انسانی ی روژآواست. چرا که کردهای سوریه که از قدیمی ترین ایرانیان ساکن فلات تاریخی ایران هستند، پوزه ی داعش و نیروهای اسلامی دیگر در جنگ سوریه را به خاک مالید ه اند. منطقه دموکراتیک کردستان سوریه در مرز ترکیه نمونه ای از زندگی شورایی و دموکراسی واقعی را که با برابری زنان ومردان در امور مدیریت ومشورت جامعه همراه است ، میتواند به همه مردم منطقه خاورمیانه و ایران آموزش دهد. یک نمونه واقعی از یک جامعه دموکراتیک برپایه اندیشه های قاضی محمد رهبر وجدانی مردم زحمتکش تمامی کردستان. به همین دلیل است که تمام نیروهای اسلامی کمر به نابودی این منطقه خودمختار گرفته اند. در این بین رسانه جهانی بی بی سی در بخش اخبار انگلیسی زیان خود نیم ساعت پیش برنامه هایی از وضعیت ترکیه نشان می دهد که افکار عمومی را بسود تجاوز ترکیه به سوریه و مردم کرد را، برحق جلوه دهد. گویا ارتجاع جهانی علیه کردهای ایرانی تبار متحد شده اند.
بنظر میرسد پشتیبانی تمام مردم ایران و عراق همچون مردم کردستان ایران از روژ آوا، بتواند مانعی جدی از نظر افکار عمومی در مقابل ادامه تجاوز اردوغان یه روژآوا در مال سوریه پدید آورد!
.
منصور اسانلو کارگرسندیکالیست
١١ اکتیر ٢٠١٩
ساعت ٧:٢١ غروب

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

ترجمه به زبانهای دیگر
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: