اگر در ورزشگاه تبریز مرگ بر حجاب داده بودند، الان وزارت اطلاعات تک تک آنها را دستگیر کرده، ویدئوی اعترافشان را هم پخش کرده بود! ولی شعار « مرگ بر کرد» البته که نه فقط مجاز است، بل عوامل خود حکومت این دسیسه را به اسم مردم تبریز به پا کرده اند. مسئولین حکومت جمهوری اسلامی در این استادیوم نشسته بودند، وقتی اوباش حکومت و هولیگنهای فاشیست، شعار « مرگ بر کرد» میدادند. عکسشان و رسمشان در شبکه ها پخش شده است. با تردستی تمام جای شعار مرگ بر دیکتاتوژرا با شعار مرگ بر کرد عوض کرده اند.
مردم تبریز هیچ نفعی در کشتار مردم بیدفاع کردستان سوریه ندارند. مردم تبریز هیچ نفعی در سوت و کف زدن برای اردوغان جنایتکار ندارند. ! فردا کافی است دو تا دسته در تهران یا سنندج راه بیندازند که شعار مرگ بر ترک ، مرگ بر لر یا بلوچ و مرگ بر تهرانی سر بدهند! نقشه یوگسلاویزه کردن ایران کلید زده شده است. همین الان در شبکه های اجتماعی شروع کرده اند. میخواهند آشوب قومی راه بیندازند تا اسلام سیاسی را در ببرند. میخواهند ناسیونالیسم و فاشیسم را سپر فرار اسلام کنند. در جنگ یوگسلاوی هر دو اینها، هم اسلام و هم ناسیونالیسم قومی، پدر مردم را با هم و یکجا در آوردند. میخواهند بحران قومی ایجاد کنند، مردم را به جان هم بیندازند تا یکپارچگی مردم علیه نظام تضعیف و سرکوبشان راحتتر بشود. شعار مرگ بر کرد در ورزشگاه تبریز عکس العمل حکومت اسلامی در مقابل پائین کشیدن عکسهای رهبرانش در قیام جوانان عراق است. میدانند در ایران همین قیامهای به کمین نشسته در انتظارشان است. مردم را به جان هم می اندازند تا خودشان را در ببرند.

اعم نیروهای اپوزیسیون موظفند از کنار این ایستگاههای مخاطره آمیز به راحتی نگذرند. وقتی جایی به جای محکوم کردن حکومت فاشیست ترکیه ، شعار مرگ بر کرد و مرگ بر ترک و ….داده میشود، معلوم است که این وسط چه کسی قصد فرار دارد. اپوزیسیون مترقی باید در نقش حامی کل مردم و بویژه حامی مردم مورد ظلم و کشتار و بیحقوقی قرار گرفته روژآوا ظاهر بشود. نباید قبول کرد که بر تن مردم تبریز لباس فاشیستی بکنند. همه احزاب و نیروهای مترقی ومردمی، همه شخصیتها، فعالین کارگری، فعالین حقوق زن بایست این واقعه را محکوم کنند. در خلا وجود عکس العمل مترقی، هیچ بعید نیست که از کمپ راست به صورت مردم ترک زبان شلیک شود. دیگر هیچ جوری نمیشود جمعش کرد. کم نداریم جریانات قوم پرستی که منتظر چنین روزهایی نشسته اند. هر چقدر جامعه ایران در مقابل این دسیسه های قومی یکپارچه، متمدن، همبسته و علیه نظام جمهوری اسلامی عمل کند، این نقشه های سناریو سیاهی نقش بر آب میشود. هر کسی آب دستش هست باید زمین بگذارد علیه این واقعه فاشیستی موضع بگیرد. فشار بین المللی باید روی فیفا گذاشت که همچون همه موارد دیگر در برخورد به راسیسم ونژادپرستی، بازی این تیم و هواداران قلابی اش را شامل مجازاتهای بین المللی کند. جامعه ایران باید بخواهد که فوتبالیستهای تراکتورسازی علیه این شعار فاشیستی موضع بگیرند. جامعه باید بلند بشود، یکپارچه از مدنیت خودش در مقابل این تعرض فاشیستی سیاه دفاع کند.
از مقابل این واقعه اصلن نمیشود خاموش گذشت.
شعار مرگ بر کرد در استادیوم، صدای مردم تبریز نیست.
صدای فاشیسم اسلامي است.
#اتحاد_مبارزه_پیروزی
#نه_به_جمهوری_اسلامی
#آري_به_حكومت_دموكراتيك
#جنبش_همبستگی_ستمدیدگان_دادخواه_ایران
#khabargar
#MansourOsanlou
🆔http://t.me/khabargar

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: