مورگان اورتگاس: رژیم ایران اصلی‌ترین کشور حامی تروریسم در جهان است

مورگان اورتگاس سخنگوی وزارت‌خارجه آمریکا روز یکشنبه ۲۶مرداد طی مصاحبه‌یی با تلویزیون فاکس نیوز درباره رأی شورای امنیت برای تمدید تحریم تسلیحاتی رژیم ایران گفت: «این یک فقدان شجاعت اخلاقی لازم به‌طور واقع در شب جمعه در شورای امنیت بود، زیرا‍ این یک تحریم تسلیحاتی ۱۳ساله است، حتی پیش‌تر از آن است، این تحریم در دوران دولتهای جمهوریخواه و دموکرات بوده است و چیزی است که شورای امنیت سازمان ملل آنرا به‌رسمیت شناخته بود و نیاز داشت چرا؟ همان‌طور که در مقدمه گفتید زیرا رژیم ایران اصلی‌ترین کشور حامی تروریسم در جهان است».

سخنگوی وزارت‌خارجه آمریکا افزود: «برای اطلاع بینندگان‌تان، تصمیمی که کشورها در روز جمعه گرفتند و یک رأی ممتنع دادند، فرمان این را دادند که ایران در ماه اکتبر بتواند این توانایی را داشته باشد که تسلیحات متعارف از چین و روسیه خریداری کند.

باید به‌خاطر داشته باشیم که در اساس کشورهای عرب شورای همکاری خلیج فارس، اینها کشورهایی هستند که مستقیماً در معرض رفتار شرورانه رژیم ایران در منطقه قرار می‌گیرند. کشورهایی که مستعد حمله رژیم ایران با این تسلیحات متعارف می‌باشند، به‌دلیل آن‌که رژیم ایران اصلی‌ترین کشور حامی تروریسم است.

برای همین خواستیم که اینکار را نکنند، ولی دوستان ما در اروپا و انگلستان با کمال تأسف، فرانسه و آلمان حتی شجاعت آنرا نداشتند که رأی منفی بدهند و فقط رأی ممتنع دادند».

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: