موضعگیری در بحث عمومی با گزارشگرهای ویژه موضوعی در اجلاس ۴۱ شورای حقوق بشر در خصوص قتل آقای فرشید هکی و زندانیان سیاسی علیرضا شیر محمد علی و وحید صیادی نصیری و بنیامین آلبوغبیش

با تأسف از عدم امکان شرکت در گفتگوی تعاملی با خانم کالامارد، از این فرصت استفاده می کنیم.

۱۹ روز پس از قتل اقای خاشقچی، پیکر آقای فرشید هکی حقوق دان، فعال حقوق بشر و کارشناس اقتصاد، بر روی صندلی عقب ماشین سوخته اش در نزدیکی محل سکونتش در تهران پیدا شد. خانواده و دوستان او تهدید شدند که در رابطه با امکان قتل او صحبت نکنند.
در روز ۲۰ خرداد ماه، اقای علیرضا شیرمحمدعلی بلاگر ۲۱ ساله و زندانی عقیدتی با ضربات چاقو در زندان فشافویه به قتل رسید. او در ۲۴ تیرماه سال ۱۳۹۷ به دلیل نوشته هایش در فضای مجازی در رابطه با تظاهرات وسیع دی ماه ۱۳۹۶ دستگیر شده بود. وی از ۲۳ اسفند ماه ۱۳۹۷ به مدت ۳۴ روز به دلیل احساس خطر از طرف جنایتکاران در زندان فشافویه در اعتصاب غذا بود.

چهارشنبه هفته گذشته، ۵ تیرماه ۱۳۹۸ (دقیقا یک ماه پس از دستگیری، ماموران امنیتی اهواز در خوزستان ایران، با خانواده آقای بنیامین البوغبیش زندانی عقیدتی که در مرکز بازداشت اهواز تماس گرفتند تا خبر غیرمنتظره مرگ او را بدون هیچ توضیحی به خانواده بدهند. او زمان دستگیری ۲۸ سال داشت و قبل از آن کاملا سالم بود.

در ۲۱ آذر ۱۳۹۷، آقای وحید صیادی نصیری، زندانی سیاسی بعد از دو ماه اعتصاب غذا در زندان قم درگذشت. او در اعتراض به

نگهداری زندانیان عقیدتی و جنایتکاران در یک محل در اعتصاب غذا بود.

photo_عکی ترکیبی

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

ترجمه به زبانهای دیگر
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: