نازنین زاغری به علت ایجاد مزاحمت از سپاه پاسداران شکایت کرد

نازنین زاغری-راتکلیف، شهروند دوتابعیتی ایرانی-بریتانیایی از سپاه پاسداران به دلیل رفتار غیرقانونی به دادستانی تهران شکایت کرد. شکایت وی به دلیل ایجاد مزاحمت سپاه پاسداران برای او و خانواده‌اش بوده است. موضوع این شکایت همچنین به اطلاع وزارت امور خارجه بریتانیا نیز رسیده است.

روز سه‌شنبه ۱ مهر، ماموران سپاه پاسداران به بهانه کنترل باپند الکترونیکی خانم زاغری که از زمان مرخصی مجبور به تحمل آن شده است قصد ورود به منزل والدین خانم زاغری را داشته اند که با ممانعت آنان مواجه شده اند.

نازنین زاغری گفته است که وظیفه کنترل پابند الکترونیکی با دادستانی است و نه با سپاه پاسداران! او همچنین از عملکرد امین وزیری، دادیار ناظر ابراز نارضایتی کرده و گفته به جای شرکت در “بازی موش و گربه” سپاه به وظایف خود عمل کند.

گفتنی است در حالی که خانم زاغری از بابت محکومیت ۵ ساله خود از اسفند ۹۸ در مرخصی با پابند الکترونیکی بسر می برد در پرونده ای دیگر با اتهام جدیدی مواجه شده است.لازم به یاد اوریست که عفو بین الملل اعلام کرد :

نازنین زاغری راتکلیف و انوشه آشوری چندین سال است که در بازداشت خودسرانه به سرمی‌برند و قربانی شکنجه و محاکمه‌های به غایت ناعادلانه شده‌اند. دولت انگلیس باید پیگیری وضعیت آنها را در بالاترین اولویت قرار دهد. با کارزار جدید عفو بین‌الملل بریتانیا همراه شوید. خواسته‌ی ما: بازگشت آنوشه و نازنین به آغوش خانواده‌هایشان در انگلستان تا روز کریسمس

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: