نامه‌ی سی و هفتم محمد مهدوی‌فر به رهبری از تبعیدگاه موضوع: رفراندوم سه‌گزینه‌ای

رهبر محترم جمهوری اسلامی ایران
جناب آقای سید علی خامنه‌ای

بعد از سلام

شما باید از خودِ مردم بپرسید که چه چیزی را می‌خواهند و چه چیزی را نمی‌خواهند.
شما باید از خودِ مردم بپرسید که چه کسی را می‌خواهند و چه کسی را نمی‌خواهند.

الان که من با شما سخن می‌گویم، بین شما و مردم چندین حلقه محافظ وجود دارد. شما از مردم پول می‌گیرید و خرجِ این محافظان می‌کنید. وظیفه‌ی این محافظان این است که بین شما و مردم فاصله ایجاد کنند.

الان که من با شما سخن می‌گویم، بین من و مردم هیچ فاصله‌ای نیست. من از میان مردم به شما خبر می‌دهم که این مردم مدت‌هاست که دیگر شما را و جمهوری اسلامی را نمی‌خواهند.

شما قبلاً نزد بعضی از مردم به ویژه خانواده‌های شهدا و جانبازان و خانواده‌های مذهبی، مقداری محبوبیت داشتید، الان مدتی است که می‌بینم، بیشترِ این محبوبیت تبدیل به نفرت شده است.

من به شما می‌گویم اگر یک رفراندوم واقعی در کشور برگزار شود، حداقل نود درصد مردم به شما و به جمهوری اسلامی “نه” می‌گویند.

ممکن است شما در جوابِ من بگویید، اگر یک رفراندوم واقعی در کشور برگزار شود، حداقل نود درصد مردم به ماندنِ من در قدرت، پاسخِ “آری” می‌گویند.

خوب در این صورت، چه کسی یا چه چیزی باید معلوم کند که در این باره، من راست می‌گویم یا شما راست می‌گویید؟

اگر فکر می‌کنید که شما می‌توانید با برگزار کردن راهپیمایی، زیادیِ نفرات خودتان را و قدرت خودتان را به رخِ ما و به رخ جهانیان بکشید، سخت در اشتباهید چون در دنیای متمدنِ امروزی، این شیوه برای نشان دادنِ مقدارِ مقبولیت و محبوبیت، کاملاً منسوخ شده است.

جناب رهبر ؛
سالیانی است که شما در مواقع ضروری، طرفدارانِ خودتان را با سلام و صلوات در خیابان‌ها جمع می‌کنید تا به نفعِ شما شعار بدهند، سپس از زوایای مختلف از تجمعِ آن‌ها فیلم می‌گیرید و این فیلم‌ها را پیاپی از تلویزیون نشان می‌دهید ولی در نقطه‌ی مقابل، وقتی که منتقدان و مخالفانِِ شما می‌خواهند برای اعتراض کردن به سیاست‌های شما، در خیابان‌ها تجمع کنند، شما سپاه و بسیج و نیروهای ضد شورش را به جانِ آن‌ها می‌اندازید تا با گلوله و باتوم و گاز اشک‌آور از آن‌ها پذیرایی کنند! آیا این انصاف است؟!

آیا اسلام این کارها را به شما یاد داده است؟!
آیا شما این کارها را در حوزه‌های علمیه آموزش دیده‌اید؟!

این کارها برای مدت کوتاهی ممکن است، دردهای شما را تسکین دهد ولی یک آرامش ابدی و پایدار برای شما به ارمغان نمی‌آورد.

جناب آقای خامنه‌ای ؛
به نفع شماست که مشکل‌تان را با ما که منتقدِ شما هستیم، حل کنید.
مشکل ما با شما از طریق رفراندوم و مراجعه به آرای عمومی حل می‌شود. اینکه شما به وسیله‌ی سپاه و وزارت اطلاعات و قوه‌ی قضائیه برای ما قدرت‌نمایی کنید و به ما چنگ و دندان نشان بدهید و ما را از زندان و تبعید بترسانید، این کارها باعث نمی‌شود که ما دست از سر شما برداریم. این کشور مال ماست. مال فرزندانِ ماست.

ما کشورمان را دوست داریم و می‌خواهیم آن را به دست خودمان آباد کنیم. ما می‌خواهیم از طریق رفراندوم کشورمان را از شما پس بگیریم. شما چهل سال، حکومت کردید البته چهل سالِ دیگر هم حق دارید حکومت کنید به شرط آن‌که در یک رفراندوم واقعی با حضور ناظرانِ بی‌طرف، پیروز بشوید.

ما حاضریم با شما و با تمام طرف‌های مدعی مذاکره کنیم که چه چیزی به رفراندوم گذاشته شود.

اکنون، این وظیفه‌ی نخبگان است که ترس از رهبری و سپاه پاسداران را کنار بگذارند و به صراحت، حرف‌های خودشان را بزنند تا هرچه زودتر نتایج را جمع‌بندی کنیم زیرا شواهد و قرائن گویای آن است که جنگ و شورش در چند قدمیِ ماست و ما فرصت اندکی داریم.

من پیشنهادِ خودم را می‌گویم. دیگران هم حق دارند پیشنهادهای خودشان را بگویند.

پیشنهاد من این است که رفراندوم برای تعیینِ نوع حکومت باشد و در آن رفراندوم، این گزینه‌ها به همه‌پرسی گذاشته شود.

۱) جمهوری اسلامی ایران با قوانین شرعی

۲) حکومت پادشاهی ایران ( موروثی، پدر به پسر) با قوانین عرفی

۳) جمهوری دموکراتیک ایران با قوانین عرفی

منتظر پاسخ شما هستم. برای پاسخ دادن فرصت زیادی ندارید.

محمد مهدوی‌فر
تخریب‌چی و غواص جنگ ایران و عراق
سوم اردیبهشت ۹۸
تبعیدگاه، شهرستان سرباز
استان سیستان و بلوچستان

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: