نامه اتحادیه ملی برای دموکراسی در ایران «نوفدی» به بایدن: ایرانیان خواستار پایان دادن به این رژیم هستند

نامه «نوفدی» به بایدن: ایرانیان خواستار پایان دادن به این رژیم هستند. آنها را نادیده نگیرید

 

انتخاب شما به سمت ریاست جمهوری را تبریک می گوییم. ما این نامه را از طرف اتحادیه ملی برای دموکراسی در ایران که سازمان غیرانتفاعی ایرانی-آمریکایی، و نماینده فکری بخشی از جامعه‌ ایرانی-آمریکایی که از حقوق‌بشر و دموکراسی در ایران حمایت می‌کنند، برای شما می‌نویسیم. ما این نامه را به این جهت نگارش کردیم تا شما را از وضعیت کنونی ایران تحت لوای جمهوری اسلامی آگاه ساخته و گفت‌وگو با کابینه شما را درباره سیاست ایران آغاز کنیم.

در پنج سال گذشته ، فضای‌سیاسی در ایران به طرز چشمگیری تغییر کرده است. گفتمان سیاسی غالب در میان جامعه ایران، دیگر با دوگانه کاذب “اصلاح طلبان” و “اصولگرا” تعریف نمی شود. بلکه پس از چندین خیزش و اعتراضات ضد رژیم در بیش از 200 شهر و قتل‌عام صد‌ها نفری که به دلیل خواسته پایان‌دادن به رژیم قتل‌عام شدند ، مردم ایران اکنون فراتر از این رژیم ، به آینده ای دموکراتیک سکولار نگاه می کنند.

مردم ایران خواستار پایان دادن به این رژیم هستند زیرا که آنها می دانند این رژیم غیرقابل اصلاح است و جنایات را که بر علیه بشریتی روزانه مرتکب می شود به خاطر ماهیت ایدئولوژی شیطانی آن است و نه واکنشی به سیاست‌های بین‌المللی علیه رژیم.

از زنده سوزاندن تماشاگران سینما رکس در کشتار سال ۱۳۵۶ تا تسهیل و حمایت از نسل کشی سوریه تا سیاست چهار دهه گروگان گیری ، جمهوری اسلامی هرگز یک دولت عادی نبوده و نخواهد بود. همچنین، چهار دهه ترور مخالفین در برونمرز گرفته تا حمایت همه‌جانبه از گروه‌های تروریستی و اقدامات هرج و مرج‌ طلبانه در خاورمیانه ، نشان می‌دهد که این رژیم هرگز یک شریک قابل اعتماد نخواهد بود.

آقای رئیس جمهور، شما در کارزار انتخاباتی‌تان تاکید می‌کردید که سیاست خارجی شما مبتنی بر حمایت از حقوق بشر و دموکراسی خواهد بود. این دیدگاه اصولی را می توان با حمایت از جنبش مردم ایران برای یک دموکراسی سکولار عملی کرد. مخالفان شجاع ایرانی که ما دائماً با آنها در ارتباط هستیم اغلب از ما می‌پرسند که چرا جهان آنها را نادیده می گیرد؟ ما از شما می خواهیم در زمره کسانی نباشید که مبارزه شرافتمندانه ایرانیان را نادیده می گیرند. به همین منظور، درخواست ما از شما این است که سیاست ایران خود را بر اساس «ایستادن در کنار مردم ایران » قرار دهید.

اعتراضات مردم ایران علیه جمهوری اسلامی بدون شک ادامه خواهد یافت. در دوره بعدی اعتراضات، شما و دولت‌تان باید در حمایت صریح و سریع از حق اساسی تعیین سرنوشت آنها صحبت کنید. برخی به شما خواهند گفت که حمایت آمریکا از معترضان به “اصولگرا” قدرت می بخشد. این ترفدنیاست که توسط نزدیکان خود رژیم ، توجیه‌کنندگان و لابی‌های‌ مستقر در خارج از کشور و کسانی که واقعیت های مسلم را تشخیص نمی دهند ،ساخته و پرداخته شده‌است. ایرانیان هنوز آمریکا را به عنوان آن «شهری درخشان بر روی تپه» می بینند و انتظار دارند رهبرش در کنار آنها بایستد.

الی ویزل گفت که “بی طرفی به ظالم کمک می کند.” در این مبارزه آشکار بین خیر و شر و بین مظلوم و ستمگر از شما می خواهیم که بی طرف نباشید. جمهوری اسلامی برای زنان ، اقلیت ها، جامعه دگرباشان و دیگر شهروندان ایرانی حکومتی ظالم وسرکوب‌گر است. آقای رئیس جمهور، همانطور که در مقابل آپارتاید در آفریقای جنوبی ایستادید، همانطور که در کنار مبارزات مردم بلاروس برای دموکراسی ایستاده اید، درخواست ما از شما این است که در گفتار و عمل در کنار مردم ایران نیز بایستید و با نمایندگان واقعی آنها تعامل کنید.

در راستای عملی کردن خواسته‌های مطرح شده، و تعهد خودتان در حمایت از حقوق‌بشر و دموکراسی، ما توصیه های زیر را که ما آن را «حمایت حداکثری» می‌نامیم به شما ارائه می‌دهیم:

۱) از دارایی های مصدود شده رژیم به منظور تشکیل صندوق اعتصاب برای حمایت از کارگران اعتصابی در ایران استفاده کنید

۲) دسترسی به اینترنت رایگان ، امن و پرسرعت را برای ایرانیان ایجاد کنید تا بتوانند آزادانه مکاتبه کنند.

۳) برای مسئول‌‌نگاه داشتن رژیم به خاطر جنایات علیه بشریت قانون مگنیتسکی را علیه آنان اعمال کنید.

۴) ممنوعیت سفر برای شهروندان عادی ایرانی را بردارید و ورود افراد وابسته به رژیم را ممنوع کنید.

۵) شرکتهای فناوری آمریکایی را که زمینه تسهیل پروپاگاندا و خشونت رژیم را فراهم می‌کنند مسئول نگاه بدارید.

۶) از امنیت کنشگران مخالفان رژیم در ایالات متحده اطمینان حاصل کنید.

۷) به طور مداوم با فعالان حقوق بشر و مخالفان دموکراسی‌خواه ایرانی در تعامل و گفتگو باشید.

طی چهار دهه گذشته ، سیاست آمریکا در مورد ایران بر مهار و تعامل با رژیم جمهوری اسلامی تکیه داشته است. این سیاست هیچگاه نه تامین‌کننده منافع امنیت‌ملی آمریکا و نه کمکی به آزادی برای مردم ایران بوده است. همچنین سیاست تعامل با رژیم هیچگاه نتوانسته‌ است فصل جدیدی از صلح و همکاری بین دو ملت ما را فراهم آورد. بنابراین ما راه نهایی برای حل این منازعه را گفتگو و تعامل با مردم ایران می دانیم.

اگر اصرار به مذاکره با جمهوری اسلامی دارید، ما از شما می خواهیم که حداقل به عنوان پیش شرط بازگشت به برجام و رفع تحریم های فعلی، آزادی بدون قید و شرط تمام گروگان های خارجی و زندانیان سیاسی ایرانی را در دستور کار قرار دهید. اگر جمهوری اسلامی مجبور به احترام به حقوق‌بشر شهروندانش و قوانین بین‌المللی نشود، هرگز خود دست به چنین کاری نمی‌زند.

بعلاوه، هرگونه مذاکره یا توافق نامه ای با جمهوری اسلامی که حقوق بشر را به عنوان یک مولفه اصلی در اولویت قرار ندهد، به دیده خیانتی به آرمان‌های مردم ایران و همچنین خیانت به اصول حقوق بشری که خودتان بر آن تاکید داشتید، نگریسته خواهد شد. درخواست ما از شما این است که به این اصول وفادار بمانید و خواسته‌‌های مردم ایران را نادیده نگیرید.

راه نهایی برای از بین بردن انبوهی از تهدیدات توسط جمهوری اسلامی در ایران، توانمندسازی «میانه رو» هایی که وجود خارجی ندارند نیست. راه‌حل نهایی برای پایان دادن به تهدید هسته‌ای، هرج و مرج منطقه ای، تروریسم بین المللی، گروگان گیری، قتلها، تهدید مداوم جنگ، آپارتاید جنسیتی، و جنایات علیه بشریت ایستادن در کنار مردم ایران در مسیر مبارزات مستمر آنها به دموکراسی سکولار است.

ما امیدواریم که در راستای یک گفتگوی جدی و مداوم پیرامون مسائل مطرح شده در اولین فرصت ممکن با تیم شما ملاقات کنیم.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: