نامه اعتراضی خانواده محکومان زیست محیط

خبر

نامه خانواده های هفت فعال محیط زیست زندانی به رئیس قوه قضاییه؛ «برخورد با عزیزانمان مغایر با سند امنیت قضایی است»

هزار روز از بازداشت فعالان محیط زیست می‌گذرد. تنها یک نفر از متهمان این پرونده آزاد شده و باقی در شرایط کرونا از حق مرخصی محروم مانده‌اند. خانواده‌های چند تن از رئیس قوه قضاییه خواسته‌اند به “تبعیضات ناروا” پایان دهد…..

تنی چند از خانواده‌های محکوم‌شدگان “پرونده زیست محیطی” نامه‌ای خطاب به ابراهیم رئیس نوشته و از شروط مربوط به اعطای مرخصی به “زندانیان امنیتی” در دوران شیوع کرونا گلایه کرده‌اند.

این نامه با ابراز تاسف از بی‌پاسخ ماندن درخواست‌های مکرر برای این حق، شرط “محکومیت کمتر از پنج سال” برای برخورداری متهمان پرونده‌های امنیتی از امکان مرخصی را “سخت‌گیری مضاعف در حق زندانیان و خانواده‌های آنها” دانسته است.

خانواده‌های امضاکننده نامه، با اشاره به صدور “سند امنیت قضایی” و تاکیدهای رئیسی بر “اصل شفافیت”، “اصل برابری در مقابل قانون”، “حق حریم خصوصی”، “منع مطلق شکنجه و رفتارهای تحقیرآمیز”، “منع غیرقانونی بازداشت خودسرانه”، “حق دفاع و انتخاب وکیل”، “حقوق ویژه زندانیان و محرومان از آزادی”، خواستار پاسخگویی نسبت به “تبعیضات ناروای” صورت گرفته در پرونده محکومان شده‌اند.

آنها از رئیسی خواسته‌اند سند امنیت قضایی درباره عزیزان‌شان اجرا شود و گزارش آن به مردم عرضه شود.

خانواده فعالان محیط زیست اعلام کردند که سام رجبی با وجود اینکه «مادرش مریض و در مراحل پایانی سرطان هست» از مرخصی محروم است و برای او پرونده جدیدی گشوده شده است.

به گفته خانواده فعالان محیط زیست، همچنین « نه تنها به آنچه بر نیلوفر بیانی در طول بازداشت وی گذشته، رسیدگی نشده» بلکه او به اتهام «نشر اکاذیب» محاکمه می‌شود.

با وجود گذشت هزار روز از بازداشت فعالان محیط زیست در ایران و درخواست های متعدد فعالان حقوق بشری و مجامع بین المللی برای آزادی این زندانیان سیاسی،آنها همچنان در حبس به سر می برن

امضاکنندگان هم‌چنین نوشته‌اند: «درد اصلی ما این است که چطور زوایای گسترده خدمات و دغدغه‌های عزیزان ما در سطور کیفرخواست ۳۰۰صفحه‌ای و دادنامه ۱۶۰ صفحه‌ای لحاظ نگردیده است.»

بدون دیدگاه

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

خبر
برگرفته از صفحه فیسبوک منصوره بهکیش : به یاد سروهای ایستاده خاوران راهشان پررهرو

در این روها نفس کم می آورم و توان نوشتن ندارم. در ۳۲ سال پیش در چنین روز و روزهایی ساک های دو برادرم محمود و محمدعلی بهکیش و هزاران زندانی سیاسی دیگر که در قتل عام تابستان ۶۷ مخفیانه کشتند را به خانواده ها تحویل دادند، بدون این که …

خبر
تجمع اهالی روستای شهرویی ازشهرستان بهبهان در مقابل درب پالایشگاه بیدبلند

روز دوشنبه ۳ آذر ماه ۱۳۹۹، جمعی از اهالی روستای شهرویی از توابع شهرستان بهبهان در مقابل درب اصلی پالایشگاه بیدبلند ۲ در این شهرستان تجمع اعتراضی برگزار کردند. این شهروندان معترض که جملگی آنها از جوانان این روستا هستند با برگزاری تجمع اعتراضی نسبت به بکارگیری نیروی کار غیربومی …

خبر
ناصر فهیمی پزشک کرد زبان ،زندانی سیاسی : بحران کرونا ویروس در زندان تهران بزرگ در وضعیت سیاه ،ابان ماه ۹۹

ناصر فهیمی پزشک کرد زبان ،زندانی سیاسی و عقیدتی ،محبوس در تیپ ۵ زندان تهران بزرگ، بارها توسط بیانیه های متعدد خطر شیوع ویروس کرونا در داخل زندان و تبدیل به بحران انسانی را به مسیٔولین رده بالا زندان هشدار داده است،لذا قوه قضاییه به همراه مسیٔولین مربوطه با بی …

ترجمه به زبانهای دیگر
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: