نامه جمعی از فعالین سیاسی و مدنی به مراجع بین المللی و سازمانهای جهانی ،

در خواست اخراج عوامل و اوامر سرکوب، زندان، شکنجه و اعدام از مجامع بین المللی

ما جمعی از فعالین سیاسی و مدنی ضمن ابراز همدردی با خانواده جان باخته راه آزادی روح الله زم و سایر خانواده های اعدامیان زندانیان سیاسی و عقیدتی، خواستار محکومیت و قطع روابط حمایتی ازحکومت دیکتاتوری به جرم سرکوب و دستگیری و‌اعدام معترضین می باشیم.
ما از شما مدافعین آزادی، زندانیان سیاسی، خانواده های زندانیان، جان باختگان و مخالفین اعدام و شکنجه دعوت می‌کنیم تا از هرطریق ممکن به سازمانهای جهانی و دولت‌ها فشار آورده و خواستار لغو حکم اعدام و آزادی تمام زندانیان سیاسی شوید.
دولت‌های اروپایی و سازمانهای جهانی، این اعدام ها را محکوم کرده اند. تنها محکومیت کافی نیست. ما خواهان عدم حمایت این رژیم جنایت کار در تمام زمینه ها می باشیم.
روح الله زم یک روزنامه نگار بود، بیش از یکسال در بازداشت غیر قانونی در انفرادی به سر میبرد. پخش اعترافات تلویزیونی که خود غیر قانونی است، ابلاغ نشدن حکم اعدام به وی، عدم برگزاری دادگاهی عادلانه همچون دیگر زندانیان خود مهمترین دلیل برای بایکوت می باشد.
اعدام نوید افکاری، قهرمان ملی کشتی و خراب کردن مزار وی، بازداشت خانواده اش ، اعدام رامین حسین پناهی، لقمان مرادی، زانیار مرادی، که حتی جنازه به خانواده ها تحویل داده نشده و مزار آنها مشخص نمی باشد. ترور پدر زانیار مرادی، آقای اقبال مرادی، اعدام مصطفی صالحی، گروگان گرفتن زندانیانی مانند احمد رضا جلالی و خطر هر لحظه اعدام وی وجود دارد.

در طول بیش از چهار دهه، انسانهای آزادی خواه بسیاری سرکوب، دستگیر،شکنجه و اعدام شدند. سرکوب اعتراضات آبان ماه ۹۸، جانباختن مسافران هواپیمای اوکراینی و کشتن بسیاری از جوانان عزیز ایران، صدور احکام زندان، شلاق و اعدام برای معترضین و آزار و اذیت خانواده های زندانیان و جانباختگان، بر کسی پوشیده نیست.
ما از تمام مردم ایران چه در داخل و چه در خارج و سایر کشورها میخواهیم به این جنایتها واکنش نشان داده و سکوت نکنند. ما خواهان برچیده شدن چرخه اعدام، ترور، شکنجه و اعترافات اجباری هستیم.
ما جمعی از فعالین سیاسی و مدنی قاطعانه از شما میخواهیم که مسئولان و مراجع بین المللی همچنان که اعلام کرده اند،تحقیقات در ایران را به دلیل جنایات علیه بشریت دنبال کنند. ما همچنین از شما میخواهیم تا مناسبات سیاسی خود را مورد بازبینی قرار دهید.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: