نامه جمعی از فعالین سیاسی و مدنی و حقوق بشر وزندانیان سیاسی سابق به دادستان دیوان بین المللی کیفری لاهه برای تعقیب کیفری بین المللی مسببان کشتار معترضان آبان ٩٨ ایران”

نامه های وارده

📌خانم فاتو بن سودا
دادستان محترم دیوان کیفری بین المللی لاهه
احتراما اینجانبان جمعی از فعالین مدنی و سیاسی ایران با استناد به اساسنامه ی دیوان کیفری بین المللی لاهه و ایضا مقررات منشور ملل متحد،اعلامیه جهانی حقوق بشر و میثاقین بین المللی و سایر قواعد آمره ی حقوق بین الملل و تکالیفی که حضرتعالی به عنوان دادستان دیوان کیفری بین المللی دارید به استحضار میرسانیم ؛ اعتراضات مدنی گسترده ای از از روز ١۵ نوامبر ٢٠١٩ در شهرهای مختلف ایران در اعتراض به گرانی بنزین آغاز شده است .این اعتراضات از سوی مردم به آرامی شکل گرفت .اما با برخورد شدید نیروهای امنیتی،انتظامی و نظامی حکومت اشغالگر جمهوری اسلامی مواجه شده است که موجب کشتار بی رحمانه ی وسیع معترضین و طبق آمار منابع داخلی به کشته شدن بیش از ششصد نفر و مجروح شدن بیش از سه هزار نفر و دستگیری هزاران نفر منتج شده است.
لازم به یادآوری ایست که در هفته اول این اعتراضات حکومت جمهوری اسلامی با هدف سرکوب هر چه شدیدتر مردم به صورتی کاملا غیر قانونی اینترنت تمامی مناطق کشور را قطع نمود که بعد از گذشت یک هفته به تدریج اینترنت با سرعتی بسیار محدود وصل گردید . طبق فیلم ها دریافتی و تصاویر منتشر شده توسط مردم وارسال آن برای تلویزیون ها ی سیاسی و سایت های حقوق بشری خارج از کشور حکومت حتی به کشتار کودکان و نوجوانان در برخی مناطق واستان های کشور و سرکوب شدید جوانان وزنان آزادیخواه با شلیک گلوله مستقیم مامورین امنیتی و انتظامی پرداخته است .اخباری که از دستگیرشدگان و زندان های مختلف میرسد نشان از شکنجه و آزار واذیت بسیار شدید افراد دارد . حتی برخی مقامات قضایی معترضان را به اعدام وحتی در تلویزیون حکومتی معترضان را طبق حکم اسلام به قطع دست وپا و زندان های طویل المدت تهدید کرده اند. مقامات قضایی در کنار مسئولین دولتی به سرکوب گسترده اعتراضات بحق مردم همسو و شریک شده اند و به علت فقدان قوه قضاییه مستقل و کارآمد و نبود عدالت قضایی و فقدان بی طرفی قضایی و عدم وجود دادرسی منصفانه ،نگرانی شدید از وضعیت بازداشت شدگان وجود دارد . از سوی دیگر خبرنگاران خارجی در ایران بر اساس مصوبه شورای عالی امنیت ملی از اطلاع رسانی و پوشش خبری اتفاقات اخیر ممنوع شده اند. طبق گزارش فعالین مدنی داخل ایران تعداد کشته شدگان در جوانرود، مریوان، کرمانشاه، سنندج، بهبهان،شیراز، اهواز، اصفهان، تهران، کرج، اسلامشهر، شهریار و دیگر نقاط ایران نگران کننده است..
آنها از تمام حقوق مصرح حتی در مواد پنج ،شش و هفت قانون آیین دادرسی کیفری ایران محروم شده و اساسا کتاب قانون در ایران مثل سایر حقوق دیگر شهروندان بسته شده است.
لازم به یادآوری ایست که این اولین بار نیست که حکومت جنایتکار خامنه ای به سرکوب و کشتار وحشیانه مردم بی پناه ایران پرداخته است. از کشتار دهه شصت و قتل عام و اعدام های فراقانونی سال شصت وهفت و گورهای دسته جمعی خاوران تا کشتار و سرکوب سال هفتاد وهشت دانشجویان وترورها قتل های زنجیره ای در داخل وخارج کشور تا کشتار سال هشتادو هشت و جنبش سبز وفجایع زندان کهریزک تا قیام دیماه سال نود وشش واکنون قیام مسالمت آمیز مردم ایران، همواره این حکومت باارعاب و تهدید و زندان و شکنجه اقشار مختلف جامعه از معلم واستاد دانشگاه و دانشجو وزنان آزادیخواه تا کارگرو روزنامه نگار وو کیل حقوق بشر و نویسنده وکارگردان وفعال مدنی وحتی اقلیت های قومی ومذهبی از مسیحی تا بهایی وزرتشتی و دراویش حتی حامیان حقوق حیوانات را در فشار و سرکوب ودربند وحصار ودر معرض زندان های طولانی مدت قرار داده است. سالهای متمادی ایست که هیچیک از گزارشگران ویژه حقوق بشر اجازه بازدید از زندان هاو شکنجه گاههای این رژیم نداشته اند… سازمان های حقوق بشری بارها وبارها در بیانیه های خود از نقض فاحش حقوق بشر ابراز نگرانی کرده اند اما کوچکترین اصلاحی درروند نقض فاحش حقوق بشر انجام نشده بلکه رژیم با وقاحت هرچه بیشتر با خشونت در خیابان ها آدم میکشد و امروز مساله تنها نقض حقوق بشر در میان نیست بلکه عملا حکومت ایران جنایت علیه بشریت نه تنها در کشورو سرزمین ومردم بی پناه بلکه در خاورمیانه را در پیش گرفته است.؛لذا از شما به عنوان دادستان دیوان کیفری بین المللی و بر اساس اصل صلاحیتی که قابل اعطا از سوی شورای امنیت سازمان ملل متحدبه حضرتعالی است و حسب اصل صلاحیت جهانی تعقیب کیفری مسولین و مرتکبین جنایت علیه بشریت ، در تعقیب کیفری مسببان سرکوب و کشتار مردم معترض ایران که بشکل گسترده انجام شده و تمام مصادیق جنایت علیه بشریت و نقض قواعد آمره ی حقوق بین الملل را در پی دارد در خواست بررسی فوری امر را داریم.اجازه ندهید فاجعه کهریزکی دیگر وقتل عام سال شصت و هفت تکرار شود .

اسامی امضا کنندگان :
۱- منصور اسانلو
۲- حشمت اله طبرزدی
۳- پرویز سفری
۴- اسماعیل مفتی زاده
۵- حنیف کراگری
۶-محمد خسروی
۷- محمد رضا خوانساری
۷- منصور فرجی
۹- هاشم امینی
۱۰ افسون شریفی
۱۱- ابراهیم حسن زاده
۱۲-امیر مسعود اکبر ابادی
۱۳- علی رستمی
۱۴-محمد میر سلطانی
۱۵-نیلو فر دلنواز
۱۶- عباس خرسندی
۱۷-ارون عسگری
۱۸ -طاهره صادقی
۱۹-رضا مبین
۲۰ – کامبیز دلجوان
۲۱- عیسا خان حاتمی
۲۲- منوچهر محمدی
۲۳- الهام رحیمی
۲۴ – حسن نایب هاشم
۲۵ – شکوفه آذر ماسوله
۲۶ – بابک آسیایی
۲۷ – مادر اسانلو
۲۸ – شهین مهین فر
۲۹- ویکتوریا آزاد
۳۰- بهمن صادقی نور
۳۱ – نگار شاهپری
۳۲- احمد مقیمی
۳۳- حسام شهسواری
۳۴- فرشته اسانلو
۳۵- هلن منشی زاده
۳۶ – ملوک اسانلو
۳۷ – رضا اسانلو
۳۸ – کبری ا ردستانی
۳۹ – نیره اسانلو
۴۰ – بهرام آبتین
۴۱ – کریم مرادی
۴۲- کامران ایازی
۴۳- شعله پاکروان
۴۴- کوروش حسینی
۴۵- عبدالرضا دهقان
۴۶- مصطفی عزیزی
۴۷- کاوه مرتضوی
۴۸ – فرشته ناجی حبیب زاده
۴۹ – فریا سلیمی
۵۰- محبوبه حسین پور
۵۱ – حمید رضا امینی (آریو برزن )

۵۲-میترا ابراهیمی

۵۳- هرمز کتیرایی

۵۴-بهارک هبی

photo_کودکان

 

 

بدون دیدگاه

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

خبر
عفو بین الملل خواهان لغو حکم اعدام زندانی سیاسی شاکر بهروزی شد

  پرونده سازی جدید علیه #شاکر_بهروزی، زندانی سیاسی محکوم به اعدام بیدادگاه کیفری ارومیه، شاکر بهروزی زندانی سیاسی محکوم به اعدام را در خصوص پرونده جدید احضار کرده است. شاکر بهروزی زندانی سیاسی محکوم به اعدام از بابت پرونده جدیدی که در زندان برای وی گشوده شده است، می بایست …

خبر
گرامیداشت زادروزمهرداد معین فر در ۷ آبان ۹۹ بر مزارش

خانواده های دادخواه  شجاع جانبخشان  راه آزادی قیام آبان ۹۸ در حالیکه عکس فرزندان خود را در دست داشتند بر مزار مهرداد معین فر حاضر شده و یاد فرزندان دلاور  خود را در آبان ۹۸ گرامی داشتند. مهرداد ۳۲ ساله، لیسانس شیمی و کارمند یک داروخانه بود. او ورزشکار و …

خبر
پیام همبستگى گوهر عشقی شیرزن دلاور و دادخواه مادر چاوید نام ستار بهشتی با خانواده‌های جانبخشان آبان خونین ۹۸

  پیام همدردى و همبستگى بانو گوهر عشقی مادر شهید راه آزادی ستار بهشتی با خانواده‌های شهیدان آبان خونین   گوهر عشقی عمل جنایتکارانه رژیم ضدبشری اسلامی را محکوم کرد و گفت این حکومت مردمی که از فقر وگرسنگی به خیابان ها آمده بودند به گلوله بست و من این …

ترجمه به زبانهای دیگر
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: