📌خانم فاتو بن سودا
دادستان محترم ديوان كيفری بين المللی لاهه
احتراما اينجانبان جمعی از فعالین مدنی و سیاسی ايران با استناد به اساسنامه ی ديوان كيفری بين المللی لاهه و ايضا مقررات منشور ملل متحد،اعلاميه جهانی حقوق بشر و ميثاقين بين المللي و ساير قواعد آمره ی حقوق بين الملل و تكاليفی كه حضرتعالی به عنوان دادستان ديوان كيفری بين المللی داريد به استحضار ميرسانيم ؛ اعتراضات مدنی گسترده ای از از روز ١۵ نوامبر ٢٠١٩ در شهرهای مختلف ايران در اعتراض به گرانی بنزين آغاز شده است .اين اعتراضات از سوی مردم به آرامی شكل گرفت .اما با برخورد شديد نيروهای امنيتی،انتظامی و نظامی حكومت اشغالگر جمهوری اسلامی مواجه شده است كه موجب كشتار بی رحمانه ی وسيع معترضين و طبق آمار منابع داخلی به کشته شدن بیش از ششصد نفر و مجروح شدن بيش از سه هزار نفر و دستگيری هزاران نفر منتج شده است.
لازم به یادآوری ایست که در هفته اول این اعتراضات حکومت جمهوری اسلامی با هدف سرکوب هر چه شدیدتر مردم به صورتی کاملا غیر قانونی اینترنت تمامی مناطق کشور را قطع نمود که بعد از گذشت یک هفته به تدریج اینترنت با سرعتی بسیار محدود وصل گردید . طبق فیلم ها دریافتی و تصاویر منتشر شده توسط مردم وارسال آن برای تلویزیون ها ی سیاسی و سایت های حقوق بشری خارج از کشور حکومت حتی به کشتار کودکان و نوجوانان در برخی مناطق واستان های کشور و سرکوب شدید جوانان وزنان آزادیخواه با شلیک گلوله مستقیم مامورين امنيتی و انتظامی پرداخته است .اخباری که از دستگیرشدگان و زندان های مختلف میرسد نشان از شکنجه و آزار واذیت بسیار شدید افراد دارد . حتی برخی مقامات قضایی معترضان را به اعدام وحتی در تلویزیون حکومتی معترضان را طبق حکم اسلام به قطع دست وپا و زندان های طویل المدت تهدید کرده اند. مقامات قضايی در كنار مسئولين دولتی به سركوب گسترده اعتراضات بحق مردم همسو و شريک شده اند و به علت فقدان قوه قضاييه مستقل و كارآمد و نبود عدالت قضايی و فقدان بی طرفی قضايی و عدم وجود دادرسی منصفانه ،نگرانی شديد از وضعيت بازداشت شدگان وجود دارد . از سوی ديگر خبرنگاران خارجی در ايران بر اساس مصوبه شورای عالی امنيت ملی از اطلاع رسانی و پوشش خبری اتفاقات اخير ممنوع شده اند. طبق گزارش فعالین مدنی داخل ایران تعداد كشته شدگان در جوانرود، مريوان، كرمانشاه، سنندج، بهبهان،شيراز، اهواز، اصفهان، تهران، كرج، اسلامشهر، شهريار و ديگر نقاط ايران نگران كننده است..
آنها از تمام حقوق مصرح حتی در مواد پنج ،شش و هفت قانون آيين دادرسی كيفری ايران محروم شده و اساسا كتاب قانون در ايران مثل ساير حقوق ديگر شهروندان بسته شده است.
لازم به یادآوری ایست که این اولین بار نیست که حکومت جنایتکار خامنه ای به سرکوب و کشتار وحشیانه مردم بی پناه ایران پرداخته است. از کشتار دهه شصت و قتل عام و اعدام های فراقانونی سال شصت وهفت و گورهای دسته جمعی خاوران تا کشتار و سرکوب سال هفتاد وهشت دانشجویان وترورها قتل های زنجیره ای در داخل وخارج کشور تا کشتار سال هشتادو هشت و جنبش سبز وفجایع زندان کهریزک تا قیام دیماه سال نود وشش واکنون قیام مسالمت آمیز مردم ایران، همواره این حکومت باارعاب و تهدید و زندان و شکنجه اقشار مختلف جامعه از معلم واستاد دانشگاه و دانشجو وزنان آزادیخواه تا کارگرو روزنامه نگار وو کیل حقوق بشر و نویسنده وکارگردان وفعال مدنی وحتی اقلیت های قومی ومذهبی از مسیحی تا بهایی وزرتشتی و دراویش حتی حامیان حقوق حیوانات را در فشار و سرکوب ودربند وحصار ودر معرض زندان های طولانی مدت قرار داده است. سالهای متمادی ایست که هیچیک از گزارشگران ویژه حقوق بشر اجازه بازدید از زندان هاو شکنجه گاههای این رژیم نداشته اند… سازمان های حقوق بشری بارها وبارها در بیانیه های خود از نقض فاحش حقوق بشر ابراز نگرانی کرده اند اما کوچکترین اصلاحی درروند نقض فاحش حقوق بشر انجام نشده بلکه رژیم با وقاحت هرچه بیشتر با خشونت در خیابان ها آدم میکشد و امروز مساله تنها نقض حقوق بشر در میان نیست بلکه عملا حکومت ایران جنایت علیه بشریت نه تنها در کشورو سرزمین ومردم بی پناه بلکه در خاورمیانه را در پیش گرفته است.؛لذا از شما به عنوان دادستان ديوان كيفری بين المللی و بر اساس اصل صلاحيتی كه قابل اعطا از سوی شورای امنيت سازمان ملل متحدبه حضرتعالی است و حسب اصل صلاحيت جهانی تعقيب كيفری مسولين و مرتكبين جنايت عليه بشريت ، در تعقيب كيفری مسببان سركوب و كشتار مردم معترض ايران كه بشكل گسترده انجام شده و تمام مصاديق جنايت عليه بشريت و نقض قواعد آمره ی حقوق بين الملل را در پی دارد در خواست بررسی فوری امر را داريم.اجازه ندهید فاجعه کهریزکی دیگر وقتل عام سال شصت و هفت تکرار شود .

اسامی امضا کنندگان :
1- منصور اسانلو
2- حشمت اله طبرزدی
3- پرویز سفری
4- اسماعیل مفتی زاده
5- حنیف کراگری
6-محمد خسروی
7- محمد رضا خوانساری
7- منصور فرجی
9- هاشم امینی
10 افسون شریفی
11- ابراهیم حسن زاده
12-امیر مسعود اکبر ابادی
13- علی رستمی
14-محمد میر سلطانی
15-نیلو فر دلنواز
16- عباس خرسندی
17-ارون عسگری
18 -طاهره صادقی
19-رضا مبین
20 – کامبیز دلجوان
21- عیسا خان حاتمی
22- منوچهر محمدی
23- الهام رحیمی
24 – حسن نایب هاشم
25 – شکوفه آذر ماسوله
26 – بابک آسیایی
27 – مادر اسانلو
28 – شهین مهین فر
29- ویکتوریا آزاد
30- بهمن صادقی نور
31 – نگار شاهپری
32- احمد مقیمی
33- حسام شهسواری
34- فرشته اسانلو
35- هلن منشی زاده
36 – ملوک اسانلو
37 – رضا اسانلو
38 – کبری ا ردستانی
39 – نیره اسانلو
40 – بهرام آبتین
41 – کریم مرادی
42- کامران ایازی
43- شعله پاکروان
44- کوروش حسینی
45- عبدالرضا دهقان
46- مصطفی عزیزی
47- کاوه مرتضوی
48 – فرشته ناجی حبیب زاده
49 – فریا سلیمی
50- محبوبه حسین پور
51 – حمید رضا امینی (آریو برزن )

52-میترا ابراهیمی

53- هرمز کتیرایی

54-بهارک هبی

photo_کودکان

 

 

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: