نامه راحله راحمی پور خواهر جان باخته حسین راحمی پور و فعال جنبش دادخواهی : برای مادری که تنها آرزویش آزادی فرزندش از زندان است

فرنگیس مظلوم، مادر سهیل عربی را به “جرم” دفاع از فرزندش دستگیر کرده اند. او مادر ی دلسوز، شجاع و محبوب بین خانواده زندانیان سیاسی، جان باختگان و مردم است.

او سالهاست از بی عدالتیها در حق سهیل و دیگر زندانیان سیاسی میگوید. از زندان فشافویه که آنرا “ته جهنم ” نام داد گفت. از هیچ نترسید و همچون یک مادر که سالها نظاره گر بی عدالتیها و پرونده سازیها علیه پسرش بود، دفاع از او را حق خود میدانست.

سهیل عربی وب لاگ نویسی که تنها ” جرمش” دفاع از آزادی بیان است و آنرا از حقوق اولیه شهروندی میداند. وی را دستگیر کردند، زیر فشارهای بعد از این دستگیری خانواده اش را متلاشی کردند و اینک تحت بدترین شرایط موجود در زندان سلامتش بخطر افتاده است.
فرنگیس مظلوم صدای سهیل بود.

بازداشت مادر زندانی سیاسی بدور از تمام عرفهای جوامع انسانی و مترقی است. در چنین جوامعی دفاع از فرزند نه تنها جرم نیست بلکه از حقوق اولیه شهروندی و انسانی بحساب میاید. ما خانواده زندانیان سیاسی سابق و کنونی حق خود میدانیم از آزادی اعضای خانواده خود که دستگیر و زندانی میشوند دفاع کنیم و یا دادخواه عزیزانمان که به “جرم” دفاع از آزادی و کرامت انسانی جان باختند، باشیم. بعنوان عضوی از جنبش دادخواهی خواهان آزادی فوری و بدون قید و شرط فرنگیس مظلوم هستم.

راحله راحمی پور
خواهر جان باخته حسین راحمی پور و فعال جنبش دادخواهی
یازدهم مرداد ۱۳۹۸

 

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: