◾️ حمزه درویش، زندانی اهل سنت که از سال ۱۳۹۵ با حکم ١۵ سال حبس در زندان رجایی‌شهر کرج به سر می‌برد با انتشار نامه‌ای سرگشاده، الله‌کرم عزیزی، سرپرست زندان رجایی‌شهر را مدیری ناکارآمد خوانده و نوشته است که در مدت شش ماهه مدیریت وی فشارهای جسمی و روانی بر زندانیان عقیدتی و سیاسی و خانواده‌های آنها تشدید شده است. وی در این نامه به بیان جزئیات “روش‌های سیستماتیک شکنجه زندانیان” در زندان‌های ایران و به‌ویژه زندان رجایی‌شهر پرداخته و از آن با نام‌های”مرگ نرم” و “قتل خاموش” یاد کرده است.

حمزه درویش زندانی سیاسی اهل سنت محبوس در زندان رجایی شهر کرج با انتشار نامه‌ سرگشاده‌ای، از روش‌های سیستماتیک شکنجه زندانیان طی مدت شش ماهه مدیریت الله کرم عزیزی سرپرست این زندان گزارش داده است
حمزه نوشته؛ از جمله مصادیق این آزار و اذیت‌ها:
– تفتیش نابهنجار خانواده زندانیان، مخصوصا خانم‌ها و برخورد زشت و خشن با خانواده زندانیان در هنگام ملاقات
– کم کردن تایم ملاقات از ۴۰ دقیقه به ۲۰ دقیقه
– پایین آوردن کیفیت غذای زندان و کم شدن جیره نان
– کاهش امکانات رفاهی، بهداشتی و درمانی
– افزایش اذیت‌های روحی و روانی و جسمی زندانیان در سلول‌های انفرادی زندان، نسبت به مدیریت قبل
– افزایش میزان درگیری و خشونت در بین زندانیان بر اثر سوء مدیریت
– تحقیر کردن زندانیان عقیدتی و سیاسی با تراشیدن ریش و مو به بهانه‌های مختلف
– کم‌کاری فروشگاه زندان جهت تهیه اقلام اولیه زندانیان با دستور مستقیم ایشان
– افزایش عمدی ضرب و شتم زندانیان توسط پاسدار بندها و رؤسای اندرزگاه‌ها
– و از همه مهمتر افزایش چشم‌گیر انواع مواد مخدر بعد از به ریاست رسیدن وی که به هیچ شیوه ای قابل کنترل نیست
– لازم به ذکر است که بعد از روی کار آمدن آقای عزیزی، قیمت انواع مواد مخدر و بقیه اقلام ممنوعه کاهش یافته که این امر باعث افزایش هر چه بیشتر ورود مواد مخدر و اقلام ممنوعه به داخل زندان شده است.
حدود چهار ماه پیش آقای عزیزی در زندان رجایی‌‌شهر کرج دستگاه پارازیت انداز (جمر، مسدود کننده آنتن تلفن همراه) نصب کرده که طبق تحقیقات بنده و آنچه که مشاهده کرده‌ام عوارضی به سبب نصب این دستگاه در بین زندانیان دیده شده است. سردرد شدید، سرگیجه شدید، پرخاشگری، حالت تهوع، شکم درد، ریزش آب چشم و دماغ، افسردگی، قرمز شدن سفیدی چشم، پیدا شدن تیک عصبی در چشم‌ها، زیاد و کم شدن اشتهاء در خوردن غذا، اختلال در دستگاه گوارشی، ضعیف شدن سیستم ایمنی بدن از عوارض دستگاه جمر (مسدود کننده تلفن همراه) در طول این چهار ماه بوده است.
اما نکته مهم و حائز اهمیت این است که از لحاظ علمی و عملی (تجربی) به اثبات رسیده است که استفاده بیش از حد از دستگاه جمر (مسدود کننده آنتن تلفن همراه) در مدت زمان طولانی تبعاتی چون: سرطان، ضعف نخاعی، کم‌سویی چشم، اختلال حواس، روانپریشی، عقیم شدن مردان و حتی تولد نوزادان ناقص‌الخلقه دارد که از عوارض جبران ناپذیر این دستگاه می باشد.
بدین منظور اخیرا در ایران وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی طی بخشنامه خواهان جلوگیری از استفاده از دستگاه جمر (خط شکن) شده‌اند.
اینجانب حمزه درویش زندانی عقیدتی سیاسی اهل سنت زندان رجایی‌شهر کرج به نهادها، فعالین حقوق بشر، رئیس کمیساریای عالی حقوق بشر خانم میشل باشله، گزارشگر ویژه حقوق بشر سازمان ملل آقای جاوید رحمان و جامعه جهانی عنوان می‌کنم که در زندان‌های جمهوری اسلامی روش‌های سیستماتیک گوناگونی جهت شکنجه روحی، روانی و مرگ نرم و تدریجی زندانیان سیاسی و غیر سیاسی وجود دارد و این جای تعجب نیست که این بار از طریق دیگری چون: استفاده از دستگاه جمر( مسدود کننده آنتن تلفن همراه) جهت شکنجه روحی، روانی و قتل خاموش زندانیان سیاسی استفاده شود. بدین منظور درخواست بنده از نهادها، فعالین حقوق بشر ،جامعه جهانی ودر رأس آنها خانم میشل باشه و آقای جاوید رحمان این است که از مجرای قوانین بین المللی مربوط به نقض حقوق بشر ورود کرده و از وقوع این فاجعه بزرگ و جبران‌ناپذیر در زندان رجایی شهر کرج ممانعت به عمل آورند

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: