نامه زندانی سیاسی سهیل عربی: ما زن و مرد جنگیم، با جور و جهل می‌جنگیم

نامه های وارده

جهان به‌زودی شاهد پیشرفته‌ترین انقلاب تاریخ خواهد بود. ما تبعیض، واپسگرایی و جهل‌اندیشی را در زباله‌دان تاریخ انداختیم. در این انقلاب، زن مرد، خواهر و برادر، پدر و دختر، مادر و پسر و پیر و جوان همه کنار هم ایستادند و جنگیدند، تا رژیم جور و جهل را سرنگون کنند. زن و مرد آرش و گلرخ و پیمان و آزیتا، خواهر و برادر مریم و رضا اکبری منفرد، پدر و دختر آتنا و پدرش، مادر و پسر فرنگیس و سهیل. پیر و جوان از مرتضی لواسانی ۷۴ ساله تا ابوالفضل کریمی که حین دستگیری هنوز ۱۸ سالش تمام نشده بود. همه کنار هم و برای هم، برای آزادی و عدالت و برابری، برای پیشرفت زادگاه‌مان با رژیم سرکوب‌گر و بی‌رحم اسلامی مبارزه کردیم و حالا در آستانه پیروزی هستیم.

تمام ستم‌گران، تمام دیکتاتورهای فاسد روزهای آخر حکومت‌شان بی‌رحم و ابله‌تر از همیشه بوده‌اند و این را از اعمال مضحک و وحشیانه که آبان ۹۸ تشدید شد می‌توان فهمید.

همه می‌دانند که نه من و نه مادرم هیچ وابستگی و گرایشی به سازمان مجاهدین خلق نداریم و البته که منتقد سرسخت هر گروه و سازمان مذهبی هستیم.

این انقلاب برای رهایی از روسری، توسری و تمام زنجیرها و قفس‌های‌ست که زن و مرد را به اسارت گرفته است. ما برای آزادی می‌جنگیم و بنابراین هیچ گرایشی به گروه‌های مذهبی نداریم. ناگفته پیداست که این اتهام ناروا را نمی‌پذیریم و اگرچه می‌دانیم آن‌ها مخالفان‌شان را همیشه به اسرائیل، آمریکا و جریان‌های سلطنت‌طلب و دیگر جریان‌ها نسبت داده‌اند تا چهره آن‌ها را مخدوش کنند.

ما به این احکام ظالمانه و مضحک می‌خندیم و البته که بی‌دادگاه اسلامی را به رسمیت نمی‌شناسیم.

زنده‌باد آزادی، عدالت و برابری
و نابود باد جهل و جهل اندیش

سهیل عربی
زندان تهران بزرگ
۱۹ تیر ۹۹

بدون دیدگاه

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

نامه های وارده
نامه علیرضا فرشی از زندان تهران بزرگ؛ «چه کسی بر بازجویان وزارت اطلاعات نظارت دارد؟»

علیرضا فرشی دیزج یکان، فعال ترک (آذربایجانی) محبوس در زندان تهران بزرگ با نوشتن نامه‌ای خطاب به ابراهیم رئیسی، رئیس قوه قضاییه خواستار رعایت حقوق متهم و برخورد با بازجویان خاطی وزارت اطلاعات و رفتار فراقانونی آنان شده است. آقای فرشی در بخشی از این نامه در خصوص ماموران وزارت …

زندانیان
🔴 فوری: انتقال نسرین ستوده “به دلیل شرایط وخیم ناشی از اعتصاب غذا به بخش سی‌سی‌یو بیمارستان

رضا خندان همسر نسرین ستوده با اعلام این خبر گفته است که انتقال وی به بخش مراقبت‌های ویژه قلب، به دنبال وخامت حال جسمی او صورت گرفته است. نسرین ستوده، وکیل دادگستری و فعال حقوق بشر زندانی امروز شنبه ۲۹ شهریور در پی مشکل قلبی از زندان اوین به بیمارستان …

ویدیو ها
بشنوید: مادر محمد نوری‌زاد، زندانی سیاسی در یک پیام صوتی، خطاب به علی خامنه‌ای

شیر زن ، مادر محمد نوری‌زاد، زندانی سیاسی در یک پیام صوتی که به ایران اینترنشنال ارسال شده، خطاب به علی خامنه‌ای گفت اگر فرزندش را آزاد نکند، او را رها نخواهد کرد. محمد نوری‌زاد از منتقدان علی خامنه‌ای و یکی از امضاکنندگان بیانیه درخواست استعفای خامنه‌ای است.  

ترجمه به زبانهای دیگر
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: