نامه سرگشاده زندانی سیاسی حامد قره‌اوغلانی به رئیس قوه قضاییه دیکتاتوری ولایت فقیه

زندانی سیاسی حامد قره‌اوغلانی ، محبوس در زندان ارومیه، با انتشار نامه‌ سرگشاده‌ای، خطاب به ابراهیم رئیسی رئیس قوه قضاییه، احکام صادر شده علیه خود را نتیجه «پرونده‌سازی بی‌شرمانه» نهادهای امنیتی حاکمیت دیکتاتوری معرفی کرده است.

حامد قره‌اوغلانی ۳۴ ساله، شهروند ارومیه و دانشجوی انصرافی کارشناسی ارشد معماری کامپیوتر دانشگاه بهشتی است.

مأموران امنیتی روز هفتم تیرماه ۹۹ بعنوان مشتری نصب دوربین‌های مدار بسته با حامد قره‌اوغلانی تماس می گیرند و با او قرار ملاقات می‌گذارند. این مأمورین در محل ملاقات که از پیش مشخص کرده بودند، حامد قره‌اوغلانی را بازداشت کرده و پس از ۲۰ روز بازجویی در اداره اطلاعات ارومیه، به زندان این شهر منتقل‌ می‌کنند.

حامد قره‌اوغلانی به اتهام «توهین به خامنه ای» به ۱۳ ماه حبس و به اتهام «همکاری با سازمان مجاهدین» به ۱۳ سال حبس محکوم نموده اند.

در پرونده حامد قره اوغلانی، قاضی «علی شیخ لو» که به صدور احکام سنگین و اعدام برای متهمین معروف است، برای این زندانی هم حکم به اعدام داده است. اما دو قاضی دیگر به نامهای محسنی و نجف زاده، حکم به ۱۴ سال حبس داده اند.

حامد قره‌اوغلانی در نامه سرگشاده خود به ابراهیم رئیسی کلیه اتهامات خود را رد کرده و نوشته است: « من از شما فقط یک خواسته دارم اگر در شعارهای خود صادق هستید به جهنمی که نهادهای امنیتی برای من و خانواده‌ام ساخته‌اند پایان دهید».

وی در بخش دیگری از نامه اش به رییس قوه قضاییه دیکتاتوری خامنه ای چنین گفته است: «چرا من را مانند راهزنان ربودند؟ بازجویی و شکنجه کردند، داروهایم را از من دریغ کردند، مرا در بند زندانیان جرائم خطرناک زندانی کردند و به چه جرمی به من حکم اعدام و ۱۴ سال زندان دادند؟».

این زندانی سیاسی که خانواده اش تحت فشار و تهدیدهای مکرر ارگانهای امنیتی و اطلاعاتی قرار دارند در ادامه نوشته است: « من را به جرم نکرده زندانی کرده‌اند، چرا مادر و خواهر من باید مدام تحت‌فشار نهادهای امنیتی باشند و به‌صورت مداوم از سوی مأموران اطلاعاتی تهدید شوند…

خبر دارید از دربان زندان تا قاضی دادگاه حرمت مادر پیر مرا که یک معلم است را شکستند. خبر دارید خواهرم از ترس مأموران امنیتی از خروج از خانه هراس دارد. به کدام گناه این ظلم را بر ما روا می‌دارید.»

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: