نامه سرگشاده كتايون رجبى خواهر سام رجبی یکی از ۸بازداشت شدگان محیط زیست به محمود صادقى نماينده مجلس آقای محمودصادقی

سومین جلسه دادگاهی فعالان محیط زیست
سه شنبه – ۲۳ بهمن – ۱۳۹۷ بنا به گزارشهای منتشره، روز سه شنبه 23 بهمن ماه، سومین جلسه محاکمه هشت تن از فعالان محیط زیست در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب و به صورت غیرعلنی برگزار شد.

بر پایه این گزارش، این جلسه با حضور وکلای «تعیینی» متهمان برگزار شده است اگر چه محمد حسین آقاسی وکیل دادگستری در توئیتر خبر داده است که دیگر وکیل سام رجبی یکی از متهمان این پرونده نیست. پیشتر در جلسات قبلی دادگاه نیز حسین آقاسی چون در لیست وکلای مورد تایید قوه قضاییه قرار نداشت، اجازه حضور در جلسه محاکمه موکلش را پیدا نکرده بود. لازم به یاد آوری است که سه نفر از این فعالان با اتهام جاسوسی و چهار نفر دیگر نیز با اتهام فساد فی‌الارض روبرو هستند. همچنین برای یکی از متهمان اتهام اجتماع و تبانی علیه امنیت ملی مطرح شده است.

کتایون رجبی، خواهر سام رجبی یکی از هشت فعال محیط زیست بازداشت شده، در نامه‌ای به محمود صادقی نماینده‌ی مجلس، خواستار پیگیری وضعیت برادرش در سیر رسیدگی به پرونده شده است.

در بخشی از این نامه که کانال تلگرامی کاووس سیدامامی منتشر کرده، آمده است: «یکسال بعد از بازداشت برادرم خبر تشکیل دادگاه، این امید را در دل ما زنده کرد که برادرم با رسیدگی قضایی بی طرفانه بی گناهی‌اش اثبات شود».

وی با اشاره به اینکه «سام آقای محمدحسین آقاسی را به عنوان وکیل انتخاب کرده بود و در بازپرسى هم دعوت و آخرين دفاع در دادسرا از برادرم دفاع كرده»، ادعاهایی را درباره‌ی چگونگی عزل وکیل در مرحله‌ی دادگاه مطرح کرده است.

در بخشی دیگر از این نامه آمده است: «آقای صادقی! من به عنوان یک ایرانی از شما می‌خواهم که حالا که دادگاه پشت درهای بسته برگزار می‌شود و برادرم از انتخاب وکیل خودش محروم شده است و در عین حال خانواده ما در فضای توییتر […] مورد اهانت قرار گرفته شما به عنوان نماینده مجلس از ما حمایت کنید».

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

ترجمه به زبانهای دیگر
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: