نامه سندیکای کارگران شرکت واحد تهران در باره اعتراض19دی97

اقدام ضد کارگری حراست سامانه یک در ارعاب رانندگان حق طلب به دلیل شرکت در اعتراض “روشن کردن چراغ اتوبوس” (https://t.me/vahedsyndica/2800)
با توجه به اعتراض سراسری رانندگان درکلیه سامانه ها در روز چهارشنبه ۱۹ دی و حق خواهی شان بابت عدم اجرای مصوبه مسکن و بازنگری طرح طبقه بندی مشاغل بصورت “روشن کردن چراغ اتوبوس ها “، مدیریت و حراست سامانه یک که از اعتراضات حق طلبانه کارگران وحشت و ترس دارند، با فراخواندن رانندگانیکه در اعتراض “روشن کردن چراغ اتوبوس” شرکت کردند قصد دارند با ایجاد ارعاب از اعتراضات آینده جلوگیری کنند.

اما مدیریت و حراست باید بداند که صدای حق طلبی کارگران و رانندگان آگاه با ایجاد ارعاب خاموش شدنی نیست. مطابق اصل ۲۷ قانون اساسی اعتراض مدنی و مسالمت آمیز نسبت به حق و حقوق جزو حقوق شهروندی همه افراد کشور از جمله کارگران می باشد و هیچ فردی را نباید به دلیل اعتراض مسالمت آمیز تحت پیگرد و آزار و اذیت قرار گیرد. اعتراض مسالمت آمیز رانندگان “روشن کردن چراغ اتوبوس” کاملا قانونی است و مدیریت و حراست ضدکارگری شرکت واحد حق مقابله با آن را ندارد و خودشان هم می دانند که با توجه به اتحاد سراسری رانندگان تهدیدات شان پوشالی است. کارگران و رانندگان آگاهانه و با اتحاد با سندیکا همراه خواهند بود و با استفاده از روش های اعتراضی مسالمت آمیز حق خود را فریاد خواهند زد.
💢همکاران به سندیکای خود بپیوندید و با پرداخت حق عضویت همکاران خود را در سندیکا یاری و همراهی کنید.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

ترجمه به زبانهای دیگر
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: