نامه سپیده قلیان زندانی سیاسی و خبرنگار اعتراضات هفت تپه: مرا با دستنبد و پابند در میدان انقلاب چرخاندند.

خبر

این حکومتی است که تروریستهای طالبان را با سلام و صلوات خوش آمد میگوید، اما زنی را که حامی اعتصاب کارگران میباشد با غل و زنجیر چرخانده، به دست نگاههای حریص و چنگالهای مردانه میسپارد. حکومت خمینی دقیقن با همین روش علیه زنان به سر کار آورده شد. اما این حکومت بداند و مطمئن باشد که ما نخواهیم گذاشت صدای سپیده قلیان در گلو خفه شود

سپیده قلیان یک هفته بعد از آن که علیرغم مخالفت خود و خانواده اش به زندان بوشهر – که ششصد کیلومتر با محل زندگی خانواده اش فاصله دارد، تبعید شد؛ در نامه ای درباره ی این انتقال و شکنجه‌هایی که در زندان های جمهوری اسلامی صورت می گیرد، اطلاعات تازه و تکان دهنده ای را افشا کرده است.

سپیده قلیان در این نامه نوشته است:
در این مدت به همه ی راه های قانونی چنگ زدم تا با انتقال به زندان سپیدار کمی از بار این وضعیت طاقت فرسا را از روی دوش خانواده‌ام بردارم. از دیدار با نماینده‌ی قوه قضایه و رئیس زندان اوین و نماینده‌ی دادستان تا نوشتن صد و پنجاه نامه به صد و پنجاه مسئول مربوطه و تحصن و اعتصاب ملاقات، اما نه تنها پاسخی دریافت نکردم بلکه دو پرونده امنیتی دیگر هم علیه ام تشکیل دادند.

سپیده قلیان سپس نوشته است در حین انتقال به زندان بوشهر، او را با دستبند و پابند در میدان انقلاب چرخانده و به نمایش گذاشته اند:
سپس دست و پایم را غل و زنجیر کردند و به میان مردم در میدان انقلاب بردند و چرخاندند. مردم با نگاه های هاج و واج فکر می کردند که این قاتل زنجیره ای کیست؟ می خواستم داد بزنم من نه امید اسدبیگی هستم و نه کسی که دوبار به هواپیمای اوکراین شلیک کرد! اما طوری میان چنگال های مردانه و نگاه های حریص‌شان احاطه شده بودم که فریاد در گلویم خفه شد.

سپیده قلیان سپس به شکنجه های زندانیان محیط زیست اشاره کرده و نوشته است:
کافی است کمی به آن چه بر سر سپیده کاشانی، نیلوفر بیانی و دیگر هم پرونده‌ای هاشان گذشته بیاندیشیم، تا بدانیم نام آن ها مترادف با تبعیض، شکنجه، زندان و قساوت دستگاه قضایی است که هیچ بویی از عدالت نبرده.

سپیده قلیان در پایان این نامه با یاد کردن از شکنجه ها و رنج هایی که بر زنان زندانی و از جمله سپیده کاشانی و نیلوفر بیانی رفته، می نویسد:
و حالا من به بندری منتقل شده ام که خواهرانم برای حفاظت از حیات طبیعی دریای آن از جان خود گذشتند. اما مزدشان مانند کارگران و دلسوزان هفت تپه، سرکوب، زندان و شکنجه بود… در کشوری که نه تنها زندانی، بلکه زندانبانش هم محکوم است و خودش خبر ندارد.

#سپیده_قلیان

بدون دیدگاه

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

خبر
از میان ۸۶ مدال‌دار المپیادی، ۸۲ تا ۸۳ نفر مهاجرت کرده اند. اون دو نفر باقیمانده هم ۶۵۰روز درانفرادی و زیر شکنجه هستند

🔺صدایشان باشیم ۶۵۰ روز بازداشت موقت ❗️ ۶۵۰روز انفرادی ❗️ ۶۵۰روز شکنجه ❗️ سه شنبه ۵ بهمن ۱۴۰۰، دومین جلسه دادگاه علی یونسی و امیرحسین مرادی دو دانشجوی در بند امنیتی ۲۰۹ زندان اوین، بعد از بیش از ۶۵۰ روز «بازداشت موقت» در شعبه ۲۹ دادگاه انقلاب برگزار شد. 📌کارزار …

خبر
پاسخ فرزانه انصاری فر خواهر زنده یاد فرزاد انصاری فر از جان بخشان آبان ٩٨ به معصومه ابتکار

اگر آمریکا دشمنه پس بچه های شما آنجا چه می کنند؟! لعنت بر شما، شرم بر شما، نه می بخشیم و نه فراموش می کنیم….  

خبر
ناهید شیرپیشه، مادر جاویدنام پویا بختیاری، از معصومه ابتکار می‌پرسد که الان بچه تو در آمریکا چه کار می‌کنه؟ آیا می‌تونی در چشمان من نگاه کنی؟

پیام ویدئویی مادر پویا بختیاری، از کشته‌شدگان اعتراضات آبان ۹۸، خطاب به معصومه ابتکار و دیگر سران حکومت جمهوری اسلامی “آیا برای بقای خودتون لازمه که بچه‌های ما رو ببرید زیر خاک؟! شرم بر شما، مرگ بر شما” ین روزها خانواده‌های جان‌بخشان  آبان ۹۸، دو رویی معصومه ابتکار را به …

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: