نامه «فاطیما چشمه خاور» فرزند یکی از کارگران هفت تپه

ویدیو ها

پیوستن فرزندان نیشکر هفت تپه به والدین اعتصابی

نامه «فاطیما چشمه خاور» فرزند یکی از کارگران هفت تپه

نامه فاطیما خطاب به دیگر کودکان هفت تپه ای که پدرانشان کارگر هستند. از سفره های خالی گفته و از آنها خواسته پدرانشان را حمایت کنند.
نامه «فاطیما چشمه خاور» فرزند یکی از کارگران اعتصابی هفت تپه خطاب به سایر فرزندان کارگران اعتصابی هفت تپه توسط خودش

نامه ای به فاطیما!
نور چشم ما ای فاطیما چشمه خاور!
شرم بر روزگاری که تو را به این وضعیت میکشاند که از حق کودکی ات بگذری و مطالبات خودت و پدر و مادرت را دنبال نکنی که پدرت مبادا که شرمنده شود!

روزگار نباید اینطور باشد: تو باید بازی کنی شاد باشی بنوشی غذای مقوی بخوری و تحصیل کنی و …. تو نباید از این خواسته ها بگذری! ما و پدران و مادران نباید خوشحال شویم اگر کودکانمان فرهنگ مدارا و صبر دربرابر گرسنگی و فقر و نابرابری و سرکوب را تمرین میکنند!

ما البته بنا به حق کودکی شماها، نباید بخواهیم که شما هم مستقیما درگیر این مبازه شوید زیرا که همین الان هم لازم نیست و این مبارزه خودش را به شکم های گرسنه شما و آرزوهای بر باد رفته شما کشانده است.

ما نه از شما گل ها میخواهیم که بیش از این درگیر مبارزه شوید و نه میخواهیم که صبر و استقامت و نخواستن و نداشتن مطالبه را بیاموزید.
شرمنده حکومت است با این اوضاعی که برای تو و ما ساخته است.

اما ما قطعا فقط به گفتن شرمنده ایم قناعت نخواهیم کرد و برای رساندن تو به مطالبات کودکانه و انسانیت تلاش خواهیم کرد. ما برای شما و برای خودمان و برای همه، خواهیم جنگید!

نامه ای از احد شواغیل هفت تپه به فاطیما چشمه خاور و تمام کودکانمان
انتشار: کانال مستقل کارگران هفت تپه

بدون دیدگاه

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

خبر
تداوم اعتصاب کارگران شهر حمیدیه براى پنجمین روز متوالى

تاخیر ۱۵ ماهه در پرداخت دستمزد کارگران شهرداری حمیدیه کارگران شهرداری حمیدیه خواستار پرداخت مطالبات ۱۵ ماهه خود هستند. این کارگران در روزهای گذشته بارها مقابل ساختمان شهرداری و شورای شهر دست به اعتراض صنفی زدند. جمعی از کارگران شهرداری حمیدیه در استان خوزستان از شرایط دشوار زندگی خود در …

خبر
نسرین ستوده به جای بیمارستان به زندان قرچک منتقل شد

نسرین ستوده وکیل زندانی از اوین به زندان قرچک ورامین منتقل شد. به نوشته رضا خندان همسر خانم ستوده به او گفته شده که خود را برای رفتن به بیمارستان آماده کند اما او را به زندان قرچک برده‌اند. انتقال این وکیل دادگستری و فعال حقوق بشر، با وجود وضعیت …

خبر
محکومیت #فرنگیس_مظلوم به تحمل حبس تعزیری

فرنگیس مظلوم، مادر زندانی سیاسی سهیل عربی طی حکمی از سوی بیدادگاه انقلاب تهران با اتهامات واهی “فعالیت تبلیغی علیه نظام و اجتماع و تبانی به یک سال و شش ماه زندان محکوم شد. فرنکیس مظلوم پیشتر در شعبه ۲۹ دادگاه نقلاب تهران مجموعا به ۶ سال زندان محکوم شده …

ترجمه به زبانهای دیگر
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: