فرهاد میثمی، فعال مدنی که پیش‌تر در تاریخ ۹ مردادماه سال جاری توسط نیروهای امنیتی بازداشت و یک روز پس از آن در اعتراض به بازداشت خود و سلب امکان معرفی وکیل اختیاری دست به اعتصاب عذا زده بود در پنجاه و سومین روز اعتصاب خود با  کاهش وزن ۱۹ کیلوگرمی و افت شدید فشار خون در وضعیت جسمی بدی قرار داشته و کماکان از اعزام وی به بیمارستان      جلوگیری

محمد مقیمی وکیل دادگستری، پیشتر طی یادداشتی در این خصوص گفته بود: “رضا خندان موکلم از زندان اوین تماس گرفتند و گفتند حال آقای فرهاد میثمی اصلا خوب نیست و جان ایشان در خطر است و باید به بیمارستان منتقل شوند، اما تاکنون اعزام نشدند”.

فرهاد میثمی در روز ۳۱ شهریورماه به درمانگاه زندان اوین مراجعه کرده و پزشک درمانگاه به دلیل وضعیت جسمی و کاهش ۱۹ کیلوگرمی وزن و افت فشار شدید ناشی از اعتصاب به وی گفته که باید در درمانگاه داخل زندان اوین بستری شود ولی ایشان قبول نکرده و گفته‌ باید به بیمارستان خارج از زندان منتقل شوند. پس از آن تعدادی از مسئولین زندان و ریاست زندان به دیدن فرهاد میثمی آمده و ایشان مجددا تاکید کرده که فقط در صورت آزادی و صدور قرار منع تعقیب برای رضا خندان حاضر به شکستن اعتصاب خود است. وزن آقای میثمی از زمان اعتصاب از ۷۸ کیلوگرم به ۵۹ کیلوگرم کاهش پیدا کرده است”..

جناب آقای دکتر فاضلریاست محترم سازمان نظام  پزشکی

با سلام و احترام

ما نویسندگان این نامه که عضو سازمان نظام پزشکی و جمعی از دوستان و همکاران آقای دکتر فرهاد میثمی هستیم، ضمن ابراز نگرانی عمیق از وضعیت سلامت ایشان در زندان، از شما به عنوان رییس این نهاد صنفی می‌خواهیم که از دادستان محترم تهران تقاضا کنید ایشان را موقتا و تا موعد رسیدگی به پرونده‌اش در دادگاه از زندان مرخص کنند.

ما، نویسندگان این نامه، شرافت حرفه‌ای خود را وثیقه‌ی مرخصی دکتر فرهاد میثمی قرار می‌دهیم و تضمین می‌کنیم که ایشان در زمان برگزاری دادگاه خود را در اختیار دستگاه قضا قرار خواهد داد. با این حال، در صورت صلاحدید دادستان محترم، از گذاشتن وثیقه‌ی مادی نیز ابایی نخواهیم داشت.

نظر به فوریت خطر پیش رو برای سلامت دکتر فرهاد میثمی، خواهشمندیم این تقاضای ما مورد رسیدگی سریع قرار گیرد.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: